respublika.lt

Pajūryje likvidavo šešėlinį cigarečių fabriką

Publikuota: 2023 kovo 22 18:52:00, Vytas VARUNGIS
×
nuotr. 5 nuotr.
MKT nuotr.

Klaipėdos ir Kretingos rajonuose pareigūnai demaskavo nelegalią rūkalų gamybą. Vien iš ten rastos tabako žaliavos buvo galima pagaminti apie 30 mln. cigarečių, kurių vertė siektų keletą milijonų eurų. Sulaikyta 11 vyrų - lietuvių, rusų ir ukrainiečių.

 

Rado ir sandėlį

Vakar Lietuvos muitinės kriminalistai, kuriems padėjo antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras" pareigūnai, atliko kratas dviejose pajūrio vietovėse ir likvidavo šešėlinę rūkalų gamybą.

Kaip pranešė Muitinės kriminalinė tarnyba (MKT), Kretingos rajone aptiktas nelegalus cigarečių fabrikas su gana profesionalia rūkalų gamybos linija. Jos pajėgumai - iki 3 tūkst. cigarečių per minutę. Ten pat jos buvo pakuojamos, įrengta ventiliacija. Klaipėdos apylinkėse surastas cigarečių ir tabako žaliavos sandėlis.

Tyrimą dėl Klaipėdos rajone galimai vykdomos nelegalios rūkalų gamybos MKT pareigūnai pradėjo dar kovo pradžioje, nors indikacijos pastebėtos dar pernai rugpjūtį.

Plačiau apie sėkmingą operaciją šiandien spaudos konferencijoje papasakojo Muitinės kriminalinės tarnybos Klaipėdos skyriaus viršininkas Mindaugas Stonis ir Klaipėdos apygardos prokuratūros vyriausiojo prokuroro pavaduotojas Aurelijus Stanislovaitis.

Galėjo vartyti milijonus

Informuota, kad, išankstiniais duomenimis, iš viso rastos 768 dėžės (384 tūkst. pakelių) jau gatavos „produkcijos" - „Marlboro", „Prince" ir „L&M" rūkalų falsifikatų. Jų vertė - apie 1,6 mln. eurų. Greičiausiai pakankamai geros kokybės cigaretės buvo skirtos Vakarų Europai. Taip pat aptikta iki 30 tonų tabako žaliavos. Preliminariais vertinimais vien iš jos buvo galima pagaminti apie 30 mln. cigarečių, kurių vertė siektų apie 5 mln. eurų.

Sulaikyti 4 Lietuvos, 5 Ukrainos, 2 Rusijos piliečiai. Dauguma jų darbavosi šešėliniame fabrike, ten pat ir gyveno. Įtariamiesiems gresia bauda arba laisvės atėmimas iki aštuonerių metų.

Minėtas fabrikas buvo labai gerai įrengtas nuošaliame ūkiniame pastate. Siekianti užmaskuoti nelegalią gamybą buvo imituojama aktyvi ūkinė veikla. Patalpos buvo gerai apsaugotos įvairiomis specialiomis priemonėmis.

Nuo 2000 metų Lietuvoje nustatyti 6-8 nelegalūs cigarečių fabrikai. MKT Klaipėdos skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
21
F

Dienos klausimas

Ar jau susiplanavote vasaros atostogas?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Nuo liepos 1d. parduotuvėse nebeliks nemokamų plonų plastikinių maišelių. Ar turėsite nepatogumų?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+4 +12 C

+2 +12 C

 

+7 +14 C

+11 +16 C

+14 +17 C

 

+15 +20 C

0-6 m/s

0-6 m/s

 

0-7 m/s