respublika.lt

Viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė: kai išmirs vyresnio amžius karta, neįsivaizduoju kas dirbs mūsų sektoriuje

Publikuota: 2023 birželio 05 09:22:00, Žygimantas Šilobritas, Elta
×
nuotr. 1 nuotr.
Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Evalda Šiškauskienė. Eltos nuotr.

Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos (LVRA) prezidentė Evalda Šiškauskienė teigia, kad viešbučių ir maitinimo įstaigų sektoriai susiduria su darbuotojų trūkumu dėl jaunimo nenoro dirbti įprastomis tokioms bendrovėms sąlygomis. Taip pat, anot jos, pastebimas ir mažesnis jaunimo stojimas į profesines mokyklas ir kolegijas, siekiant įgyti profesijas aktualias darbui šiuose sektoriuose.

 

„Žmogus, kuris gerai dirba, jis ir užsidirba. Paklauskite, kiek gauna šefai, kiek gauna žmonės turintys išsilavinimą, profesiją ir patirtį. Bet ateina vaikelis, kuris nieko nesugeba, dirbti padavėju ir nori tūkstančio eurų. Tu jį apmokai, bet jis gali po dviejų dienų apsisukti ant kulno ir nueiti kitur, nes čia reikia keltis 6 ryto ir padavinėti pusryčius, indus nurinkti ir jis pagalvoja, kad per sunku. Tad, kai išmirs vyresnio amžiaus karta, neįsivaizduoju, kas dirbs tokius darbus. (…) Jaunimas ieško visur geresnių sąlygų ir juos darbas visada turi džiuginti. Formuojasi visiškai kitokia karta“, – pirmadienį „Žinių radijui“ teigė E. Šiškauskienė.

„Mes tą jaučiame ir profesinėse mokyklose ir kolegijose, kur nebestoja jaunimas tokiais kiekiais į mums reikalingas profesijas. Tai reikia vėl tą susigrąžinti autoritetą“, – pridūrė ji.

Pasak LVRA prezidentės, galimas problemos sprendimas būtų darbuotojų iš trečiųjų šalių įdarbinimas. Visgi, jos teigimu, viešbučiai ir maitinimo įstaigos susiduria su problema atsivežant darbuotojus, bei dėl migracijos sistemos trūkumų negali greitai perimti trečiųjų šalių darbuotojų iš besitraukiančio pramonės sektoriaus.

„Mums yra problema atsivežti darbuotojus. Ir kai fabrikai užsidarinėja ir pramonė traukiasi yra labai gaila, kad mes negalime tų darbuotojų, kurie yra atvykę iš trečiųjų šalių, paimti į savo sektorių. Nes jie atvažiuoja dirbti į tam tikras įmones ir faktiškai turi išvažiuoti iš šalies ir vėl įvažiuoti norėdami dirbti kitur. Ir kol tą vizą sutvarkai, užtrunka kelis mėnesius. Ir mes kalbame su ministerija (Vidaus reikalų – ELTA) ir su Migracijos departamentu, kad būtų labai gerai, jeigu būtų lankstumo“, – sakė ji.

Taip pat, E. Šiškauskienė teigė, kad tarp kai kurių politikų pastebimas mentalitetas, kad darbuotojų trukumus reiktų šalinti įdarbinant bedarbius lietuvius, yra neparemtas realybe. Jos manymu, daugelis tokių bedarbių nėra siekiantys rasti darbo.

„Dabar girdime: leiskime lietuviams dirbti, nes yra recesija ir tiek bedarbių. Būtų labai blogai, jeigu valdžia taip galvoja, nes tai reiškia, kad jie nelabai orientuojasi verslo situacijoje. Nes lietuviai, kurie neturi darbų, jie nenori dirbti. Jie geriau gyvena kukliau iš tų gaunamų pašalpų“, – tikino ji.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
19
F

Dienos klausimas

Ar vairuojant visada laikotės kelių eismo taisyklių?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Š.m. antrame ketvirtyje vidutinės darbo pajamos šalyje siekė 1230 eurų „į rankas“. Jūsų pajamos:

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+8 +14 C

+12 +17 C

 

+12 +19 C

+15 +19 C

+18 +22 C

 

+13 +15 C

0-5 m/s

0-6 m/s

 

0-12 m/s