respublika.lt

Vokietija ir Prancūzija mini 60 metų draugystė sukaktį

(19)
Publikuota: 2023 sausio 22 16:55:00, Rasa Strimaitytė, Elta
×
nuotr. 1 nuotr.
Vokietija ir Prancūzija mini 60 metų draugystė sukaktį. EPA-Eltos nuotr.

Emocingai prisimindami istoriją ir  ragindami dar glaudžiau bendradarbiauti ateityje, aukščiausi Vokietijos ir Prancūzijos politikai sekmadienį paminėjo 60-ąsias abiejų šalių draugystės metines.

 

„Vokietijos ir Prancūzijos variklis yra kompromisų mašina – gerai sutepta, tačiau kartais triukšminga ir paveikta sunkaus darbo“, – Paryžiuje sakė Vokietijos kancleris Olafas Scholzas. Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas ragino abi šalis tapti „mūsų Europos atgaivinimo pionierėmis“.

1963 metų sausio 22 dieną, praėjus 18 metų nuo Antrojo pasaulinio karo pabaigos, Vokietija ir Prancūzija pasirašė Eliziejaus sutartį, kuri laikoma abiejų šalių draugystės po šimtmečius trukusio priešpriešos pagrindu. O. Scholzas sekmadienį su 19 ministrų ir 120 parlamentarų atvyko į Paryžių. Čia bus surengtas spalį atšauktas jungtinis Ministrų tarybos posėdis. Nekantriai laukiama, ar O. Scholzas ir E. Macronas galimai praneš apie koordinuotą kovinių tankų perdavimą Ukrainai.

Prieš tai abiejų politikų kalbose Sorbonos universitete apie tai nebuvo užsiminta. O. Scholzas patvirtino tolesnę europiečių paramą Ukrainai. „Mes toliau remsime Ukrainą – tiek ilgai ir tiek plačiai, kiek reikės. Kartu, kaip europiečiai – gindami mūsų Europos taikos projektą“, - sakė O. Scholzas.

„V. Putino imperializmas nelaimės, – kalbėjo O. Scholzas. – Neleisime, kad Europa grįžtų į laikus, kai politiką pakeitė smurtas, o mūsų žemyną draskė neapykanta ir nacionaliniai nesutarimai“. Tai esą rodo ir neseniai priimti - su sąjungininkais suderinti – sprendimai perduoti Ukrainai pėstininkų kovos mašinų, šarvuotų žvalgybos transporto priemonių ir daugiau oro gynybos baterijų.

O. Scholzas, be to, pabrėžė Vokietijos ir Prancūzijos bendradarbiavimo, kuris yra vieningos Europos varomoji jėga, būtinybę. Jis savo kalboje ne kartą naudojo prancūziškus išsireiškimus.

E. Macronas savo ruožtu citavo J. W. Goethe‘ę. „Dvi sielos manyje gyvena“, – teigė jis, pareikšdamas, kad tame mato Prancūzijos ir Vokietijos santykių įvaizdį. Jis paragino abi šalis tapti „mūsų Europos atgaivinimo pionierėmis“. Šis vaidmuo esą tenka Vokietija ir Prancūzijai, nes abi šalys po Antrojo pasaulinio karo kartu žengė susitaikymo keliu. ES savo ruožtu turi visiškai išpildyti savo, kaip „geopolitinės galios“ pasaulyje, vaidmenį.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (19)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar paspirtukininkams šalmai turėtų būti privalomi?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kokia kalba bendraujančių žmonių padaugėjo jūsų gyvenamojoje aplinkoje?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+5 +9 C

+5 +10 C

+7 +10 C

+14 +17 C

+9 +13 C

+12 +18 C

0-7 m/s

0-8 m/s

0-5 m/s