respublika.lt

Kuo kvepia prabanga?

(49)
Publikuota: 2023 kovo 10 20:40:00, Parengė Milda KUNSKAITĖ
×
nuotr. 1 nuotr.
Asociatyvi Pexels nuotr.

Žiūrint į brangius kvepalus daug kam tikriausiai kyla klausimas: nuo ko priklauso jų kaina? Nuo prekės ženklo, žaliavų, buteliuko... ar visko iškart? Supažindiname su brangiausiais pasaulyje aromatais, už kurių unikalumą žmonės sutinka mokėti pasakiškus pinigus.

 

Iškart reikia paminėti kvapo svarbą žmonijos vystymosi istorijoje. Juk būtent jis, o ne rega ir klausa pasižymi stebėtina savybe atgaivinti atmintyje praeities prisiminimus.

Pavyzdžiui, pirmykščiai žmonės per uoslę gaudavo iki 20 proc. informacijos, ir gebėjimas juos skirti nuolatos tobulėjo. Tačiau šiuolaikinis žmogus iš uoslės gauna vos 2 proc. informacijos, tuo tarpu regai tenka 90 proc., o klausai - 8 proc. Vis dėlto pamėginkime įsivaizduoti, kas būtų, jeigu žmonės nustotų apskritai ką nors užuosti. Tikriausiai gyvenimas taptų monotoniškas, vienodas ir nuobodus. Uoslė kartu su kitais jutimais mūsų gyvenimui suteikia neįtikėtiną įvairovę ir ryškumą. Mus supa unikalus kvapų pasaulis, o šiandien pakalbėsime apie brangiausius iš jų.

„Royal Arms Diamond Edition Perfume", apie 23 000 dol.


Kvepalai „Royal Arms Diamond Edition Perfume" buvo sukurti 2012 m minint Dž.Britanijos karalienės Elžbietos II valdymo 60-metį. Pasaulyje yra vos 6 unikalūs šių kvepalų buteliukai, o kiekvienas yra papuoštas ant auksinės grandinėlės kabančiu 18 karatų briliantu. Kainuoja toks buteliukas apie 23 tūkst. dolerių. Tai kokį gi aromatą skleidžia karališkieji kvepalai? Viršutinės natos: našlaitės lapai, citrinos ir bergamotės, širdies natos: rožės, vilkdalgiai, našlaitės, kvapiosios kanangos ir jazminai, pagrindinės natos: muskusas, pilkoji ambra, vanilė ir pačulė. Tikrai - dieviška sudėtis.

„DKNY Golden Delicious", apie 1000 000 dol. už 100 ml


Standartiniai kvepalai „DKNY Golden Delicious" net nepatenka tarp 15-os brangiausių pasaulio aromatų. 2010 m. vienu egzemplioriumi išleistų kvepalų „DKNY Golden Delicious" rekordinės kainos priežastis - akivaizdi. Tai obuolio formos buteliukas iš 14-os karatų balto ir geltonojo aukso, sukurtas garsaus juvelyro Martino Kaco (Martin Katz). Jis yra inkrustuotas 183 geltonais safyrais, 2700 baltais briliantais, 1,6 karato melsvu turmalinu, 7,18 karatų safyru kabošonu. Briliantai sudaro Niujorko horizonto liniją, vaizduojamą ant buteliuko. Pardavus kvepalus, visas gautas pelnas buvo skirtas badaujantiems Kai dėl paties aromato, jis priklauso gėlių ir medienos kvepalų grupei.

„Lalique for Bentley", apie 3690 dol. už 40 ml


Sukurti vyrišką aromatą „Lalique for Bentley" parfumerę Mileną Alran (Mylene Alran) įkvėpė, suprantama, pats automobilis. Ji tikėjosi, kad šio automobilio savininkams kvepalai patiks: jeigu jie pirmenybę teikia automobiliui „Bentley", tikriausiai įvertins ir kvapą, sukurtą koncernui gamintojui. Reikia ypač išskirti efektingos formos 40 ml talpos krištolinį buteliuką, atkartojantį legendinį „Bentley talisman"ą - sklendžiančią raidę B. Brangi yra ir originali medinė pakuotė - dėžutė su ištraukiamu stalčiuku. Tai tikras meno kūrinys, galintis papuošti išrankiausio kvepalų žinovo kolekciją.

„Chanel No.5 „Grand Extrait", apie 4200 dol. už 30 ml


Šis kolekcinis aromatas, sukurtas garsiojo parfumerio Ernesto Bo (Ernest Beaux), pirmą kartą pasirodė 1921 m. ir nuo tada užsirekomendavo kaip parfumerijos etalonas. Kasmet pagaminama tik keletas naujų buteliukų originalios versijos „Chanel Nr.5". O tradicinė kvepalų versija yra prieinama visose viso pasaulio parfumerijos parduotuvėse ir kainuoja mažiau kaip 100 dolerių.

„Clive Christian No.1", apie 1228 dol. už 30 ml


Aromatas „Clive Christian No.1" buvo sukurtas 2001 m. ir iki 2006 m. buvo tituluojamas brangiausiu pasaulyje. Dabar 50 ml buteliuką galima nusipirkti už 1965 dol., o atitinkamai 30 ml - už 1228 dol. Vis dėlto, net kainai sumažėjus „Clive Christian Nr.1" išlieka vieni brangiausių kvepalų pasaulyje. Jų autorius Klaivas Kristianas 2001 m. pirmąjį egzempliorių padovanojo karalienei Elžbietai II, ir vėliau buvo pakeltas į riterius.

Kvepalai parduodami dviejuose skirtinguose buteliukuose, vyrams ir moterims. Suprantama, aromatai skiriasi, nors ir yra panašios sudėties ir panašių natų. Krištolo buteliuką su aromatu moterims puošia auksinis kaklelis ir 0,3 karato briliantas. Vyrų aromatas pilamas į rankų darbo buteliuką iš kalnų krištolo su 24 karatų aukso plokštelėmis ir kakliuku iš sidabro. Abiejų kvepalų kompozicijos yra labai turtingos ir nepriekaištingai harmoningos. Vyriškas aromatas - greičiau rytietiško tipo medienos kvapas, o moteriškas - rytietiškas gėlių.

Kvepalai „Baccarat Les Larmes Sacrees de Thebes" (Šventosios Tėbų ašaros), apie 1700 dolerių už 30 ml


Kvepalai „Baccarat Les Larmes Sacrees de Thebes" pasirodė 1990 m. Pažodžiui išvertus iš prancūzų kalbos reiškia „Šventosios Tėbų ašaros". Į jų kainą įskaičiuota žinomos firmos iš kalnų krištolo pagaminto neįprasto piramidės formos buteliuko kaina. Piramidė, kurią vainikuoja ametistai su geltonais kristalais viduje, simbolizuoja senovės Egipto miestą Tėbus. O kuo kvepia „Šventosios ašaros", sukurtos prancūzų parfumerės Kristinos Nagel (Chgristine Nagel)? Jos skleidžia nuostabų miros, kvapiųjų kanangų, jazminų ir snapučių aromatą su dominuojančiomis smilkalų, ambros ir santalo natomis, su vos juntamu kardamono, baziliko, mirtos ir muskuso dvelksmu. Įdomu, kad paskutinį XX a. dešimtmetį šie kvepalai net buvo brangiausi pasaulyje.

„Caron Poivre" (Karono pipiras), apie 4400 dol. už 30 ml


Šie kvepalai buvo sukurti 1954 m. minint vienos prestižiškiausių pasaulio parfumerijos firmų „Parfums Caron", įsteigtos 1904 m. Paryžiuje, 50-metį. Kvepalų pagrindas - sprogus gvazdikėlių, juodųjų ir raudonųjų pipirų mišinys, aromatų kompozicijai suteikiantis šiltą prieskoninį aromatą. Garsiam parfumeriui Mišeliui Morsečiui (Michel Morsetti) pavyko prieskonius paversti labai brangiu aromatu. Nuo pat sukūrimo „Caron Poivre" yra vienas unikaliausių parfumerijos pramonės gaminių. Iki šiol buvo pagaminta vos 300 originalių flakonų. Šiandien šiuos kvepalus galima įsigyti už 1100 dolerių/7,5 ml.

Norite žinoti, kuo kvepia išskirtinis „pipiras"? Viršutinės natos: gvazdikėliai, snapučiai, rožės, jazminai, kvapiosios kanangos ir tuberoza, pagrindinės natos: ąžuolų sąmanos opoponaksas, santalas, mediena ir vetiverijos. O efektinga juoda ir aukso spalvos pakuotė primena kinišką prieskonių dėžutę, ir tai dar kartą pabrėžia šio aromato originalumą.

„The Spirit of Dubai, Shumukh", 1,3 mln. dol. už 3000 ml


Tai „unisex" kategorijos aromatas. „Shumukh" išvertus iš arabų kalbos reiškia „nusipelnęs geriausio". Per trejus metus gamintojas „The Spirit of Dubai" sukūrė kvepalus, ant odos išliekančius ilgiau kaip 12 val, o tai yra labai būdinga arabiškai parfumerijai. Tačiau šie brangūs kvepalai pasižymi ne tik rafinuotu aromatu, bet ir nepaprastai prabangia pakuote, kurios aukštis siekia 2 metrus, o 3 litrų flakonas yra pagamintas iš Murano stiklo, inkrustuoto keliais tūkstančiais briliantų, kurių bendras svoris yra 38,55 karatų, bei topazais, perlais, auksu ir sidabru. Stendas, ant kurio stovi indas su kvepalais, valdomas per nuotolį. Ką čia pasakysi - klasikinis arabiškas turto supratimas.

„Clive Christian No1 Passant Guardant", apie 175 000 dol. už 30 ml


„Clive Christian No1 Passant Guardant" - tai dar viena jau legendiniu tapusio aromato „Clive Christian No.1" versija. 2014 m. Londone atidarius naują Klaivo Kristiano firminę parduotuvę, speciali kvepalų versija buvo pristatyta universalinėje parduotuvėje „Harrods". „Clive Christian No.1 Passant Guardant" buvo parduodamas 30 ml buteliuke ir kainavo 143 000 svarų (perskaičiavus JAV doleriais - 175 000). Nesunku pastebėti, beprotiškos kainos kaltininkas yra krištolo buteliukas, inkrustuotas 2000 briliantų su paauksuotu pagrindu ir „karūna". Išties - juvelyrikos meno šedevras. Firmos logotipas - liūtas - taip pat sukurtas iš geltonų briliantų. O reti rožiniai briliantai puošė įsivaizduojamo plėšrūno liežuvį.

Svarbiausia - kuo kvepia neįtikėtinai brangūs kvepalai? Viršutinės natos: raudonieji pipirai, slyvos, persikai, citrinos, abrikosai, ananasai, bergamotės ir kardamonas. Vidurinės natos: rožės, jazminai, kvapiosios kanangos, vilkdalgiai, gvazdikai ir orchidėjos; pagrindinės natos: benzoinas, vanilė, kedras, ambra, muskusas, santalas ir tonka pupelės.

„Billionaire Fragrance for Men" (Milijardieriaus aromatas vyrams), 2,25 mln. dol. už 1500 ml


Garsus dizaineris Leonas Veresas (Leon Verres) pristatė nepakartojamą aromatą džentelmenams, suprantantiems apie prabangą ir išskirtinumą. Kvepalai „Billionaire Frangrance for Men" nors ir yra laikomi naujiena, bet jau tapo kainos rekordininku. Jų paslaptis - ne sudedamosios dalys, nes aromato piramidė yra visiškai įprasta - citrusiniai, oda ir medienos natos, o slaptos filtracijos efektas, pateisinantis šokiruojančią kainą. Kaip praneša kvepalų kūrėjas L.Veresas, kvepalai prateka pro briliantus, kurie jiems suteikia ypatingą skambesį, kaip, beje, ir ypatingą kainą. Be to parfumeris nusprendė, kad tikros prabangos turi būti daug, ir juos supilstė į 1,5 l talpos butelius, papuoštais 1000 briliantų. Jeigu pusantro litro jums nereikia, „Billionaire Fragrance for Men" galima nusipirkti ir tradiciškesnėje pakuotėje, pavyzdžiui 100 ml parfumuoto vandens buteliuke su medine etikete, įkvepinta tuo aromatu.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
12
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (49)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar esate patenkinti naudojamo banko paslaugomis?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kur šiemet atostogausite?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

-1 +4 C

-2 +4 C

+1 +5 C

+1 +8 C

+5 +12 C

+2 +8 C

0-6 m/s

0-6 m/s

0-8 m/s