Norvegai dominuoja

(13)
Publikuota: 2022 vasario 18 11:50:25, Arūnas Abromaitis, VŽ žurnalistas, olympics.com info
×
Vyrų bendro starto lenktynėse triumfavo norvegas Johanesas Tingnesas Bio. EPA-Eltos nuotr.

Pekino olimpinėse žaidynėse vakar paskutinius medalius išsidalino biatlolininkai. Moterų ir vyrų bendro starto lenktynėse net 4 iš 6 apdovanojimų susišlavė Norvegijos sportininkai. Vienas norvegas atsidūrė tarp prizininkų greitajame čiuožime. Likus dviems varžybų dienoms, Norvegijos delegacija dar labiau įsitvirtino medalių lentelės viršūnėje.

Biatlono programą Pekine užbaigė bendro starto lenktynės, kuriose dalyvavo po 30 geriausių sportininkų ir sportininkių, atrinktų pagal ankstesnius rezultatus. Moterys varžėsi 12,5 km trasoje, kurią greičiausiai įveikė prancūzė Žiustina Brėza Bušė (Justine Braisaz-Bouchet). Už jos finišavo dvi norvegės. 15,3 sek. nuo čempionės atsiliko Tirik Ekhof (Tiril Eckhoff), 34,9 sek. - Marta Olsbiu Roisland (Marte Olsbu Roeiseland). Visos trys prizininkės prašovė po 4 iš 20 šūvių.

M.Olsbiu Roisland Pekine galima vadinti biatlono karaliene. Šiose žaidynėse norvegė iš viso iškovojo 3 aukso ir 2 bronzos medalius. Tai, kad vakar nebuvo aukščiausios prabos apdovanojimo, norvegei nuotaikos nesugadino. „Sąlygos šaudykloje buvo tikrai sudėtingos. Esu laiminga, kad iškovojau bronzą, ji man prilygsta auksui", - sakė M.Olsbiu Roisland.

Vyrų 15 km distancijoje greičiausias buvo norvegas Johanesas Tingnesas Bio (Johannes Thingnes Boe). Jis prašovė 4 kartus, bet vis tiek 40,3 sek. aplenkė tik dviejų šūvių nepataikiusį Švedijos atstovą Martiną Ponsiluomą. Bronzą pelnė norvegas Vetlė Šostadas Kristiansenas (Vetle Sjaastad Christiansen). Triskart šaudykloje suklydęs sportininkas nuo čempiono atsiliko 1 min. 12,5 sek. J.T.Bio olimpiniu čempionu tapo penktą kartą, keturi aukso medaliai iškovoti Pekine. Šiose žaidynėse Johanesas Tingnesas iškovojo ir vieną bronzos apdovanojimą.

Pekine vakar išdalinti 5 medalių komplektai. Norvegiška pavardė yra ir tarp greitojo čiuožimo 1000 m nuotolio prizininkų. Šioje rungtyje bronza atiteko Hovardui Holmefjordui Lorencenui (Haavard Holmefjord Lorentzen). Iš viso norvegų sąskaitoje yra 34 medaliai, tarp jų - 15 auksinių. Kitos valstybės gerokai atsilieka nuo Norvegijos ir vargu ar ją pavys.

8 medalių komplektai bus išdalinti šeštadienį, 4 - sekmadienį, tai yra paskutinę žaidynių dieną. Sekmadienį paaiškės ir vyrų ledo ritulio turnyro čempionai. Pirmaisiais finalo dalyviais tapo suomiai, kurie vakar pusfinalyje 2:0 įveikė slovakus.