(0)
Publikuota: 2022 birželio 06 10:36:57, Aistė Noreikaitė
×
nuotr. 2 nuotr.
Olimpinių klasių pasaulio taurės etape Lietuvai finalinių kovų planus pakoregavo vėjas. Sailing Energy/Allianz regatta nuotr.

Savaitgalį du Lietuvos buriavimo olimpiečiai - Viktorija Andrulytė ir Juozas Bernotas - finišavo Olandijoje vykusiame antrajame Hempel olimpinių klasių pasaulio taurės etape. V. Andrulytė galutinėje įskaitoje tarp 57 konkurenčių ILCa 6 jachtų klasėje užėmė 17 vietą, o J. Bernotas, paskutinės dienos finalinėse lenktynėse turėjęs kovoti dėl vietos lyderių trejetuke, turėjo pasitenkinti priešpaskutinės dienos rezultatu - 8 vieta iš 20 konkurentų - nes lemiamą dieną dėl vėjo trūkumo lenktynės taip ir neįvyko.

„Deja, varžybos šiandien dėl netinkamų oro sąlygų neįvyko ir rezultatas liko toks pat, koks buvo vakar, aš užėmiau 8 vietą. Tai tikrai puikus rezultatas. Varžybos buvo sunkios, konkurencija tikrai labai didelė, kovojau su stipriausiais sportininkais, tad rezultatu esu patenkintas", - po finišo teigė J. Bernotas.

Šį nedėkinga pokštą permainingos oro sąlygos Lietuvos olimpiečiui šiose varžybose iškrėtė ne pirmą kartą - varžybų pradžioje dar vieną dieną lenktynės dėl dingusio taip pat buvo nutrauktos, nors tuo metu J. Bernotas distancijoje pirmavo. Tačiau, pasak sportininko, buriavime dažnai tenka susitaikyti, kad rezultatą gali lemti ne tik tavo paties pastangos ar meistriškumas, tačiau ir sėkmė.

Geriausiai J. Bernotas suplaukė septintąsias šių varžybų lenktynes, kuriose finišo liniją kirto ketvirtoje pozicijoje.

Olimpietė V. Andrulytė, atstovaujanti Lietuvai olimpinėje ILCA 6 klasėje, varžėsi itin gausiame, beveik 60 sportininkių iš viso pasaulio siekiančiame laivyne. Puikiai pasirodymą pasaulio taurės antrame etape pradėjusi sportininkė varžybų pradžioje buriavo geriausiųjų 8-uke. Deja, vėliau sportininkės pozicija kito ir galutinėje įskaitoje ji užėmė 17 vietą.

Allianz regata taip pat yra ir antrasis Hempel olimpinių klasių pasaulio taurės etapas, kuriame susirenka stipriausi olimpinių klasių buriuotojai, siekdami ruoštis svarbiausiams sezono startams - Europos ir Pasaulio čempionatams.

1-3 vietas ILCA 6 klasėje iškovojo graikė Vasileia Karachaliou, belgė Emma Plasschaert ir danė Anna Munch. IQFOIL olimpinių burlenčių klasėje tris lyderiaujančias pozicijas užėmė Olandijos buriuotojai: Hoig Jan Tak, Max Castelein, Joost Vink.