Pasaulio čempionate rumunus palaužę lietuviai prasiveržė į atkrintamąsias varžybas

(0)
Publikuota: 2023 birželio 07 18:43:48, LMFA inf.
×
LMFA nuotr.

Lietuvos mažojo futbolo rinktinė pirmą kartą Socca mažojo futbolo (6 prieš 6) pasaulio čempionate grupių etapą įveikė vien tik pergalėmis. Trečiadienį Vokietijoje vykstančių planetos pirmenybių paskutinėse J grupės rungtynėse po nesėkmingo starto atsitiesę lietuviai 3:2 (0:2) nugalėjo favoritais vadintus Rumunijos futbolininkus ir aplenkę varžovus grupėje užėmė pirmą vietą.

Prieš rungtynes Lietuvos ir Rumunijos rinktinės turėjo po 6 taškus, tačiau dėl geresnio įvarčių santykio lietuviams pirmą vietą grupėje būtų garantavusios ir lygiosios. Lynojant lengvam lietučiui abi komandos rungtynes pradėjo nuo žvalgybos, futbolininkai stengėsi nerizikuoti ir neforsuoti įvykių. Tačiau kai pirmo kėlinio viduryje rumunai po standartinių situacijų pelnė du įvarčius, Lietuvos futbolininkams teko imtis aktyvesnių veiksmų.

Baigiantis pirmam kėliniui lietuviai perėmė iniciatyvą ir buvo arti įvarčio, bet Roko Masenzovo ir Igno Raštučio smūgius atrėmė puikiai sužaidęs rumunų vartininkas Cristian Marin. Po pertraukos rumunai ir toliau demonstravo pozicinio futbolo sugebėjimus, raičiojo kamuolį ir vertė Lietuvos futbolininkus eikvoti jėgas gainiojantis varžovus po visą aikštelę.

Priremti prie sienos lietuviai dar labiau padidino apsukas ir ėmė žaisti kiečiau. Visgi kai 31 minutę už pražangą geltona kortelė buvo parodyta I. Raštučiui ir Lietuvos rinktinė liko mažumoje, atrodė, kad Rumunijos pergalė nekelia abejonių. Tačiau dvi minutes atlaikę varžovų spaudimą 33 min. lietuviai surengė žaibišką kontrataką, kurios smaigalyje atsidūręs Augustas Trinkūnas po tikslaus Deivido Linausko perdavimo įgrūdo kamuolį į rumunų vartus.

Pajutę įvarčio skonį lietuviai pradėjo spausti varžovus visoje aikštėje ir 36 min. I. Raštutis perėmęs kamuolį privertė Rumunijos rinktinės gynėją pažeisti taisykles savo baudos aikštelės prieigose. Arbitras ne tik skyrė baudos smūgį į rumunų vartus, bet ir dviem minutėm pašalino iš aikštės prasižengusį žaidėją. O netrukus lietuviai jau sveikino Beną Buzevičių, kuris galingu smūgiu nepaliko jokių vilčių rumunų vartų sargui ir išlygino rezultatą.

Būdami mažumoje Rumunijos futbolininkai dar bandė grįžti į žaidimą, pakeitė vartininką šeštuoju aikštės žaidėju, tačiau paskutinis žodis priklausė lietuviams. Kantriai gynyboje padirbėję Lietuvos futbolininkai privertė varžovus suklysti, o kamuolį perėmęs I. Raštutis įmušė pergalingą įvartį į tuščius vartus.

Laimėjusi visas trejas žaistas rugntynes Mindaugo Grigalevičiaus ir Giedriaus Brazaičio treniruojama Lietuvos mažojo futbolo rinktinė J grupėje su 9 taškais užėmė pirmą vietą ir pirmame atkrintamųjų varžybų etape susitiks su A grupės trečioje pozicijoje finišavusia komanda.

„Labai smagu, kad ne tik laimėjome, bet ir užfiksavome geriausią Lietuvos rinktinės pasiekimą Europos ir pasaulio čempionatų grupių etapuose. Bet iki absoliučiai geriausio pasirodymo dar trūksta dar poros pergalių, - po rungtynių su Rumunija teigė Lietuvos rinktinės strategas M. Grigalevičius. - Prieš šias rungtynes buvo šiek tiek neramu dėl lietaus, nes palijus aikštė tampa slidi ir futbolininkams žaisti sunkiau. Tačiau žaidėjai su tuo puikiai susidorojo. Visgi susitikimo pradžia buvo sunki, pradėjome kažko išsigandę, suteikėme varžovams per daug laisvės. Po praleistų dviejų įvarčių atsibudome, ėmėmės spausti varžovus, atsirado didesnė energija ir rumunai pradėjo klysti, tik mums nepavyko tų klaidų paversti įvarčiais. Į antrą kėlinį išėjome su ta pačia energija, nenuleidome rankų, kovėmės iki galo ir išnaudoję savo susikurtus šansus iškovojome pelnytą pergalę."

Lietuvos mažojo futbolo rinktinė pirmame atkrintamųjų varžybų etape startuos penktadienį 15.45 val. Šias ir visas kitas Lietuvos mažojo futbolo rinktinės rungtynes pasaulio čempionate bus galima tiesiogiai stebėti DELFI portale.