Portugalai džiaugėsi pergale, jų lyderis K.Ronaldo - rekordu

(8)
Publikuota: 2022 lapkričio 24 20:34:00, Arūnas ABROMAITIS
×
Krištiano Ronaldo. EPA-Eltos nuotr.

Krištiano Ronaldo (Cristiano Ronaldo) tapo pirmuoju futbolininku istorijoje, pelniusiu įvarčius penkiuose pasaulio čempionatuose, o Portugalijos rinktinė Katare vykstančių pirmenybių H grupės mače 3:2 (0:0) nugalėjo Ganos ekipą.

Pasirodęs aikštėje, K.Ronaldo (Cristiano Ronaldo) tapo penktuoju futbolininku istorijoje, pasaulio čempionate dalyvaujančiu penktą kartą. Būtent jis turėjo pirmą rimtą progą pasižymėti, kai išbėgo akis į akį su vartininku, tačiau jo neįveikė. Netrukus K.Ronaldo turėjo dar vieną galimybę, bet, kėliniui artėjant prie vidurio, portugalų įkarštis nuslūgo ir iki pertraukos neatsinaujino.

Portugalai pasyviai pradėjo ir antrąjį kėlinį, tačiau scenarijų pakeitė vienas teisėjo sprendimas. Arbitras iš JAV Ismailas Elfatas (Ismail Elfath) nusprendė, kad K.Ronaldo buvo pargriautas baudos aikštelėje ir, nepaisant audringų ganiečių protestų, skyrė 11 metrų baudinį. Jį 65 min. realizavo pats K.Ronaldo, taip tapęs rekordininku. Iki jo nė vienas futbolininkas nebuvo pasižymėjęs įvarčiais penkiuose pasaulio čempionatuose.

K.Ronaldo įvartis tarsi pažadino komandas. 73 min. Ganos rinktinės kapitonas Andrė Aju (Andre Ayew) sušvelnino rezultatą ir parodė portugalams, kad žaidimas dar nebaigtas. Portugalai atsakė dviem įvarčiais. 78 min. pasižymėjo Žoao Feliksas (Joao Felix), 80 min. - Rafaelis Leao. Ganos viltis atgaivino 89 min. įvartį įmušęs Osmanas Bukaris, tačiau išlyginti rezultato per teisėjo pridėtą laiką afrikiečiams nepavyko, nors po portugalų vartininko Diogo Koštos (Diogo Costa) klaidos jie turėjo puikią galimybę.

Pirmosiose H grupės rungtynėse Urugvajus ir Pietų Korėja sužaidė 0:0. Antrajame ture lapkričio 28 d. Portugalija susitiks su Urugvajumi, Pietų Korėja - su Gana.