R.Levandovskis sulaukė įvarčio, o lenkai - pergalės

(6)
Publikuota: 2022 lapkričio 26 15:00:00
×
EPA - Eltos nuotr.

Vienas geriausių pasaulio futbolininkų Robertas Levandovskis (Robert Lewandowski) įmušė savo pirmąjį įvartį pasaulio čempionate, o Lenkijos rinktinė C grupėje 2:0 (1:0) nugalėjo 11 metrų baudinio nerealizavusią Saudo Arabijos ekipą.

Pirmajame ture Saudo Arabija sukūrė didžiausią čempionato sensaciją, kai 2:1 įveikė Argentiną, o Lenkija žaidė nykiai ir rungtynes su Meksika baigė 0:0. Nors antrajame ture pergalės labiau reikėjo lenkams, rungtynių pradžioje daug aktyvesni buvo jų varžovai. Pirmajam kėliniui įpusėjus, lenkai stabilizavo padėtį. Mūsų kaimynų atakos neatrodė kūrybingos, tačiau 39 min. jie įmušė įvartį.

R.Levandovskis neįveikė varžovų vartininko, bet pratęsė ataką ir atliko rezultatyvų perdavimą Piotrui Zielinskiui, stipriai smūgiavusiam maždaug nuo vartininko aikštelės linijos.

Kėlinio pabaigoje Saudo Arabija gavo nuostabią galimybę išlyginti rezultatą. Krystianas Bielikas prasižengė baudos aikštelėje, teisėjas skyrė 11 metrų baudinį, tačiau Salemo Aldavsario smūgį atrėmė Voiciechas Ščensny (Wojciech Szczęny). Tame pačiame epizode lenkų vartininkas atrėmė ir pakartotinį varžovų smūgį.

Antrojo kėlinio pradžioje arabai toliau atakavo, V.Ščensny vėl gelbėjo komandą, o lenkai atsakė Arkadiušo Miliko (Arkadiusz Milik) smūgiu į skersinį. Netrukus vartų konstrukciją drebino ir R.Levandovskis, jis pataikė į virpstą.

Lenkų žvaigždė visgi pasiekė savo. 82 min. jis pasinaudojo šiurkščia varžovų gynėjo klaida, perėmė kamuolį baudos aikštelėje ir nesunkiai nuginklavo vartininką. R.Levandovskis pasaulio čempionate dalyvauja trečią kartą, bet iki šiol įvarčių nebuvo įmušęs. Pirmojo turo mače jis nerealizavo 11 metrų baudinio.

Po dviejų turų Lenkija turi 4 taškus, Saudo Arabija - 3. Kitos C grupės rungtynės, kuriose susitiks Argentinos (0 tšk.) ir Meksikos (1 tšk.) rinktinės, prasidės šeštadienį 21 val.