Antroji EJOF varžybų diena: pakartotas geriausias asmeninis rezultatas ir slidininkų startai

(0)
Publikuota: 2023 sausio 24 10:18:02, ltok.lt inf.
×
nuotr. 2 nuotr.
Valentina Levickytė. LTOK nuotr.

Europos jaunimo žiemos olimpiniame festivalyje (EJOF) Italijoje baigėsi antroji varžybų diena. Jau antroje rungtyje varžėsi čiuožėjai trumpuoju taku, pirmą kartą prie starto linijos stojo lygumų slidininkai, o Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentei teko garbė prizininkams užkabinti medalius.

Greitasis čiuožimas trumpuoju taku

Greitojo čiuožimo trumpuoju taku varžybose pirmadienį sportininkai dalyvavo trumpiausioje 500 m distancijoje. Vaikinų atrankos varžybose Ernestas Čechas distanciją įveikė per 46,668 sek. ir, savo grupėje užėmęs 4 vietą, į pusfinalį nepateko. Bendroje įskaitoje lietuvis buvo 26-as.

„Šios varžybos nėra geriausios šį sezoną, kol kas tikslų ir planų įgyvendinti nepavyko, bet neprarandu vilties.  Varžovų lygis labai aukštas, bet varžybos dar nebaigtos, ryt liko trečioji - 1000 m - distancija", - sakė E. Čechas.  Vaikinas jau trečiadienį išvyks į Drezdeną (Vokietija), kur penktadienį prasidės pasaulio jaunimo čempionatas.

500 m distancijos vaikinų varžybų nugalėtojams medalius užkabino Europos olimpinių komitetų asociacijos (EOK) viceprezidentė, LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė. Auksą laimėjo Latvijos sportininkas Linardas Reinis Laizanas.

Vakar 1500 m distancijos varžybose į pusfinalį patekusiai Valentinai Levickytei šiandien šio rezultato pakartoti nepavyko. Merginų atrankos varžybose ji krito ir, distanciją įveikusi per 1 min. 8,222 sek., savo grupėje užėmė 4 vietą, o bendroje įskaitoje buvo 24-a.

„Klausimas, kodėl Valentina griuvo. Pačiūžos buvo paruoštos, o ir tokios situacijos jai atsitinka nedažnai. Dar nespėjome šio epizodo išnagrinėti, bet dažniausia taip atsitinka kai sportininkas arba jaudinasi, arba galva yra kažkur kitur.

Dėl Ernesto, kai supranti, kad į kitą etapą nebepapulsi, kartais pritrūksta jėgų pasistengti dėl asmeninio rezultato. Vis dėlto, čia jis pagerino savo sezono rezultatą, su kuriuo pateko į pasaulio jaunimo čempionatą.

Apskritai šis mėnuo vaikams yra labai įtemptas. Nuo gruodžio pabaigos praktiškai kas savaitę turime varžybas vis kitoje vietoje", - kalbėjo sportininkų trenerė Virginija Vilčinskaitė-Ogulevičienė.

Antradienį čiuožėjai varžysis 1000 m distancijoje.

Lygumų slidinėjimas

Lygumų slidinėjimo varžybos vyksta 1250 m virš jūros lygio esančiame Sapados miestelyje. Čia pirmadienį pirmąją distanciją įveikė ir Lietuvos slidininkai.

Merginų 7,5 km klasikiniu stiliumi varžybose tarp 64 sportininkų dalyvavo ir seserys Emilija ir Gabija Bučytės.

E. Bučytė distanciją įveikė per 30 min. 3,6 sek. Ji nuo nugalėtojos švedės Miros Goeransson atsiliko 7 min. 3,4 sek. ir užėmė 53 vietą. G. Bučytė finišavo per 30 min. 31 sek. ir užėmė 57 vietą. Nuo nugalėtojos ji atsiliko 7 min. 30,8 sek.

„Varžybose buvo sunku, trasa taip pat nelengva, bet viskas atlaikoma. Likau 53-ia, bet rezultatu nesu nusivylusi. Padariau tiek, kiek galėjau. Varžybas vertinu gerai, visgi nauji įspūdžiai ir patirtis. Tikiuosi, kad kiti startai bus lengvesni, o sprinto rungtyje galėsiu pasirodyti geriau", - sakė Emilija.

„Trenerio vertinimas prieš startus visada būna optimistinis, bet yra žmogiškasis faktorius. Susidūrėme su gana sunkiomis gamtinėmis sąlygomis. Temperatūra buvo arti 0 laipsnių, krito sniegas. Tokiomis sąlygomis pats tepimas, slidžių ruošimas yra gana sudėtingas. Kitos komandos tam turi tepėjus, o čia tepėme mes, treneriai. Stengėmės padaryti viską, ką galėjome.

Aukštis virš jūros lygio tikrai jautėsi. Atrodė, kad viskas lyg ir gerai, bet 4-5 km parodė, kad joms čia per sunku, kad reikia priprasti. Matėsi, kad judesiai lėtėja. Tačiau kaltinti ir priekaištauti tikrai negaliu, mačiau, kad finiše atidavė visas jėgas", - sakė merginų treneris Stasys Dervinis.

Vaikinų 10 km varžybose klasikiniu stiliumi rungėsi 64 sportininkai. Matas Gražys distanciją įveikė per 32 min. 45,3 sek. Nuo nugalėtojo italo Gabriele Matli jis atsiliko 5 min. 39,6 sek. ir bendroje įskaitoje užėmė 49 vietą.

Aironas Pūras distanciją įveikė per 34 min. 15,8 sek. Nuo nugalėtojo jis atsiliko 7 min. 10,1 sek. ir užėmė 55 vietą.

„Šiandien varžybos sekėsi gana sunkiai. Bet atidaviau visas jėgas ir stengiausi pasirodyti kuo geriau. Labai trūko deguonies ir per varžybas buvo sunku kvėpuoti", - sakė A. Puras.

„Trasa buvo gana sudėtinga. Žinoma, ji yra visiems vienoda, tačiau skirtumas tas, kad mes neturėjome galimybės išvykti treniruotis į kalnus. Gal ir jaudulio buvo. Tiesiog buvo sunku. Tokioms trasoms reikia pasiruošimo, o mes Lietuvoje tokių sąlygų neturime", - sakė slidininkų trenerė Kazimiera Strolienė.

Antradienį vaikinai dalyvaus 7,5 km laisvuoju stiliumi varžybose.

Pasirodymą taip pat pradės biatlonininkai - vyks 7,5 km vaikinų ir 6 km merginų sprinto varžybos, bei kalnų slidininkai - bus surengtos vaikinų slalomo varžybos.

Visas Europos jaunimo žiemos olimpinio festivalio varžybas tiesiogiai galima stebėti eoctv.org.