Finalo starte - „Kaunas City“ minimali pergalė

(0)
Publikuota: 2023 kovo 15 08:27:36, hockey.lt informacija
×
hockey.lt nuotr.

Kova dėl Lietuvos ledo ritulio čempionų titulo prasidėjo „Kaunas City" pergale prieš Elektrėnų „Airwell Energiją".

Namuose seriją pradėję kauniečiai varžovus iš Elektrėnų įveikė minimalia persvara 2:1. Serijoje iki trijų pergalių jie įsiveržė į priekį 1:0.

Pačioje rungtynių pradžioje „Airwell Energija" užsidirbo nuobaudą, bet kauniečiams per dvi minutes kiekybinio pranašumo nepavyko sukurti nieko pavojingo prie oponentų vartų. Kiek vėliau, komandoms jau žaidžiant lygiomis sudėtimis vienas prieš vartininką pabėgo svečių puolėjas Yaroslavas Pančenko, bet jam nepavyko pasiųsti ritulio į vartus.

Elektrėniškiams iššvaisčius savo progą, savosios situacijos „Kaunas City" nepraleido. Nursultanas Belgibayevas suklaidinęs vartininką išvedė savo ekipą į priekį (08:49, rez. perd. Lukas Žukauskas).

Po pelnyto įvarčio savų progų turėjo abi komandos, bet antrasis rungtynių įvartis krito jau antrajame kėlinyje. Progą metimui gavęs Paulius Grybauskas pasiuntė ritulį į viršutinį vartų kampą (32:23, rez. perd. Povilas Verenis, Oleksandras Voroninas).

Ilgai varžovų vartininko nepramušę „Airwell Energijos" atstovai galiausiai sugebėjo nutraukti ilgą įvarčių badą ir iki rungtynių pabaigos likus kiek daugiau nei penkias minutes jie sušvelnino varžovų pranašumą. Tikslą pasiekė Nazaro Ružnikovo metimas (54:11, rez. perd. Klymentijus Lysakas).

Lemiamą rungtynių atkarpą „Kaunas City" buvo priversti žaisti varžovams ant ledo turint dviejų aikštės žaidėjų pranašumą: kauniečiai pažeidė taisykles, o varžovai vartininką keitė šeštuoju aikštės žaidėju. Visgi, nepaisant to, įvarčių nekrito nė į vienos komandos vartus ir „Kaunas City" iškovojo pergalę leidusią įgyti finalo serijoje pranašumą.

Po pralaimėjimo „Airwell Energijos" treneris Arūnas Aleinikovas išskyrė jo komandai koją kišusią progų realizaciją ir pasitikėjimo savimi trūkumą, po trijų OHL ketvirtfinalio rungtynių, per kurias jiems nepavyko pelnyti įvarčių.

„Gaila, kad seriją pradėjome nelaimėdami rungtynių. Visgi, vyrai tikrai stengėsi ir daugumą rungtynių atkarpų mes dominavome. Vėl pasijautė tai, kad mes negalėjome įmušti, trūko pasitikėjimo savo jėgomis, bet pelnytas įvartis turėtų palengvinti žaidimą kitose rungtynėse. Su didesniu pasitikėjimu savimi būsimose rungtynėse eisime pergalės link", - pasisakė Elektrėnų klubo strategas.

Kitos finalo rungtynės bus žaidžiamos ketvirtadienį, 19:30 val. Elektrėnų ledo arenoje.