Publikuota: 2023 sausio 09 14:50:49, Ugnius RŪKAS
×
Roko Baciuškos vairuojamas bagis nestringa Dakaro trasose
. EPA-Eltos nuotr.

Dakaro ralyje Saudo Arabijoje Rokas Baciuška po septintojo etapo tapo T4 bagių klasės varžybų lyderiu, o po aštuntojo greičio ruožo išlaikė šią poziciją. Pasak tauragiškio, atėjo laikas spausti. „Pasiseks ar nepasiseks, bet varysime iki galo", - žadėjo į nugalėtojo titulą nusitaikęs lenktynininkas.

Savaitgalį Dakare vyko du maratoniniais vadinami etapai. Tarp jų sportininkai mechanikų pagalba galėjo naudotis tik dvi valandas. Šeštadienį septintajame etape lenktynininkai įveikė 333 km greičio ruožą ir 528 km pervažiavimų. Sekmadienį aštuntajame etape jų laukė 346 km greičio ruožas ir 476 km pervažiavimų. Tiesa, dėl smarkaus lietaus programą teko pakeisti. Septintajame etape nedalyvavo motociklų ir keturračių vairuotojai. Pailsėti teko ir Lietuvos keturratininkui Laisvydui Kanciui.

Pirmoji maratono dalis R.Baciuškai susiklostė puikiai. Jis ne tik laimėjo etapą, bet ir sulaukė bendrojoje įskaitoje pirmavusio brazilo Rodrigo Lupio de Oliveiros (Rodrigo Luppi De Oliveira) kluptelėjimo. Pastarasis nuo lietuvio atsiliko daugiau nei 40 min., tad lietuvis tapo T4 klasės lyderiu.

Septintajame etape puikiai pasirodė ir Vaidotas Žala. Prestižinėje T1 automobilių klasėje jis užėmė antrąją vietą, nusileidęs tik Saudo Arabijos atstovui Jazidui Al Radžhiui. Šiuos sportininkus skyrė 8 min. 54 sek.

Visgi bendrojoje įskaitoje V.Žala į aukštas pozicijas nepretenduoja, kaip ir kiti lietuviai, išskyrus R.Baciušką. L.Kanciui, kuris keturratininkų įskaitoje žengė ketvirtas, su viltimis užimti aukštą vietą teko atsisveikinti dar penktadienį, kai jis nebaigė šeštojo greičio ruožo, nustojus veikti degalų sistemai. Lenktynininkas net galvojo pasitraukti iš Dakaro, tačiau nutarė likti ir kovoti dėl kuo aukštesnių vietų atskiruose etapuose.

Antroji maratono diena R.Baciuškai buvo ne tokia sėkminga, aštuntajame etape jis užėmė 12-ąją vietą. Visgi bendrojoje T4 įskaitoje jį persekiojantiems lenkams Marekui ir Erykui Gočalams (Goczal) tauragiškis pralaimėjo nedaug, tad lyderio pozicija išliko nepajudinta. M.Gočalą Lietuvos sportininkas lenkia 4 min. 34 sek., o E.Gočalą - 5 min. 48 sek.

„Diena buvo visai nebloga, kol neprakirtome rato. Likus gal 30 km iki finišo prakirtome dar vieną. Išnaudojome dvi gyvybes, bet išgyvenome dar vieną dieną. Laukia poilsis, su komanda apgalvosime strategiją. Jau reikia spausti, nes liko mažai dienų. Arba dabar, arba niekada. Ketvirta ar penkta vieta nedomina, aš pernai buvau trečias. Pasiseks ar nepasiseks, bet varysime iki galo", - teigė R.Baciuška.

Po priverstinės pertraukos į ralį sėkmingai grįžo L.Kancius. Aštuntajame etape jis pirmavo tris ketvirčius trasos, bet tada pradėjo kaisti variklis. Paaiškėjo, jog dingo aušinimo skystis. „Gerai, kad netoli buvo kupranugarių ferma. Ten gavau vandens, pripildžiau aušinimo sistemą ir vėl lėkiau", - sakė L.Kancius. Etape jis užėmė ketvirtąją vietą, bendrojoje keturratininkų įskaitoje lietuvis yra aštuntas.

V.Žala aštuntajame etape automobilių varžybose finišavo 10-as, Gintas Petrus - 46-as. Sunkvežimį vairuojantis Vaidotas Paškevičius užėmė 12-ąją vietą, T4 klasėje T.Jančys liko 19-as. Bendrojoje T1 įskaitoje V.Žala yra 50-as, G.Petrus - 51-as. Automobilių varžybų lyderiu išliko katarietis Naseras Al Atijahas. T4 įskaitoje T.Jančys užima 22-ąją poziciją, sunkvežimių įskaitoje V.Paškevičius yra 25-as.

Vakar Dakare buvo pirmoji ir vienintelė poilsio diena. Lenktynininkų laukia dar šeši etapai.