respublika.lt

Maroko ralis. IV diena Laayoune-Laayoune

2022 spalio 04 18:10:00
STORM studio LT

299 km greičio ruožas Sacharos dykuma aplink Laayouno miestą. Šios dienos greičio ruožas daugiausiai susidėjo iš nedidelių kopų or keletos klaidžių greitų vietų. Lauke tvyro beveik 40 laipsnių karštis, o navigacijai nepadeda ir stiprus vėjas, kuris pusto smėlį. Dėl to sunku naviguoti, sunku ir orientuotis.

×
nuotr. 2 nuotr.
Pranešimo aut. nuotr.

 


Šios dienos greičio ruožas iš esmės yra klasikinis senojo Dakaro greičio ruožas, naudotas lenktynėse prieš tris dešimtmečius, kai Dakaro ralis vyko dar Afrikos žemyne.

Laisvydas Kancius - be problemų

Laisvydas Kancius šiandien pravažiavo be didesnių problemų. Svarbiausia, su technika viskas gerai, tik visiškai sudilo galinės padangos. Laimei, jos atlaikė visą greičio ruožą.

„Šiandien buvo labai karšta. Nebespaudžiau, vis tiek aukštų vietų po pirmos dienos nesėkmės nebeiškovosiu. Važiavau savo tempu ir vertinau šį greičio ruožą kaip gerą treniruotę prieš Dakarą," - po finišo sakė L. Kancius.

Ties maždaug dušimtuoju kilometru L. Kanciui teko paklaidžioti - kartu klaidžiojo dvi dešimtys motociklininkų ir keturi keturračiai. Labai klaidžioje vietoje lietuvis sukinėjosi aplink su visais ir prarado apie dvidešimt minučių. Tačiau svarbiausia, kad klaidžiojo ir Laisvydo konkurentai.

Šiandien Laisvydas Kancius preliminariai finišavo ketvirtoje vietoje savo klasėje, nuo greičio ruožo nugalėtojo atsilikęs beveik 40 minučių.

Bendroje įskaitoje Laisvydas Kancius likus dviems greičio ruožams yra trečias.

Rokas Baciuška - preliminariai laimėtas greičio ruožas

Rokas Baciuška šiandien važiavo beveik be problemų. Viena prakirsta padanga - tai tik smulkmena. Kaip ir dar viena navigacinė klaidelė, kuri kainavo, bet ne per daugiausiai laiko.

Preliminariai lietuvis laimėjo šį greičio ruožą ir padidino savo kraitį Pasaulio čempionato įskaitoje dar penkiais taškais bei dar labiau priartėjo prie pirmaujančių Austin Jones ir Marek Goczal.

Tiesa, keisdami ratą sportininkai negerai jį pritvirtino ir ratas nukrito kažkur viduryje dykumos. Už tai ekipažas gali būti nubaustas organizatorių. Tačiau kokia tai bus bauda - piniginė ar laiko, paaiškės tik vakare, po komisarų posėdžio.

„Šiandien buvo vėl baisiai karšta, vis dar sunkiai susišnekam su navigatoriumi, bet pamažu einame finišo link. Viskas gerai, tik neramu dėl to nelemto rato. Tikiuosi viskas bus geras," - po finišo sakė R. Baciuška.

Jeigu viskas taip ir liks, šiandien Rokas minute aplenkė artimiausią konkurentą, o bendroje įskaitoje lietuvis jau dešimčia minučių lenkia artimiausią konkurentą ir pamažu didina atotrūkį nuo savo priešininkų.

Iki Maroko ralio finišo lieka dar du greičio ruožai - po tris šimtus kilometrų reikės įveikti dalyviams pakeliui į finišą.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
  • PREKIAUJA: „Vilniaus pergalė“ generalinis direktorius Rolandas Jančeris sureagavo į socialiniuose tinkluose pasirodžiusias „Pergalės“ produkcijos Rusijos parduotuvių lentynose, nuotraukas ir sako norintis pabrėžti, kad iš įmonės pusės veiksmų dėl šios situacijos imtasi dar prieš kelis mėnesius - gavus pirmuosius signalus esą pradėta aiškintis, per kurią šalį ir kokiais būdais produkcija be įmonės žinios patenka į prekybos vietas Rusijoje.
  • KANAPĖS: Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetui nesikreipus ekspertinio vertinimo dėl nedidelio kiekio kanapių dekriminalizavimo projektų, pažeistas Seimo statutas, todėl siūloma grįžti į ankstesnę jų svarstymo stadiją - tokį sprendimą priėmė Etikos ir procedūrų komisija.
  • SKVERAS: Viename iš sostinės rajonų, Pilaitėje, prie naujai pastatytos Šv. Juozapo bažnyčios ir tik pernai duris atvėrusios Pilaitės gimnazijos, planuojama įrengti naują viešąją erdvę - 1,4 ha ploto skverą.
  • ALGA: Praėjusiais metais Lietuvoje apie 100 tūkst. žmonių uždirbo mažiau nei minimalią algą, rodo preliminarūs „Sodros“ duomenys.
  • ŽELDINIAI: Vyriausybė nusprendė nepritarti želdinių naikintojų ir žalotojų griežtesniam baudimui - tokia išvada bus teikiama Seimui.
  • AMBASADORIUS: Vyriausybė pritarė ambasadoriaus Korėjos Respublikoje Ričardo Šlepavičiaus skyrimui ambasadoriumi Mongolijai.
  • TEISĖJAI: Prezidentas Gitanas Nausėda pasirašė dekretą dėl keturių teisėjų skyrimo ir priėmė jų priesaikas: Gabrielė Kaktienė paskirta Kauno apylinkės teismo Kaišiadorių rūmų teisėja, Miglė Kiršienė – Kauno apylinkės teismo Kėdainių rūmų teisėja, Greta Osinovskienė – Kauno apylinkės teismo Kauno rūmų teisėja dvejiems metams, Jūratė Vaidelytė – Kauno apylinkės teismo Kauno rūmų teisėja.
  • PAJAMOS: „Sodra“ pernai gavo 6,3 mlrd. pajamų, arba 17 proc. daugiau nei užpernai, o jos išlaidos didėjo 13 proc. iki 5,58 mlrd. eurų, rodo preliminarūs duomenys.
  • TERMINALAS: Klaipėdos konteinerių terminale jau trejus metus veikianti keltų linija – „TT–Line“ didina maršrutų kiekį ir nuo balandžio mėnesio pabaigos atidarys dar vieną kryptį į Karslhamną, Švediją.
  • NEDARBAS: Užimtumo tarnybos duomenimis, registruotas nedarbas šalyje sausį, palyginti su praėjusiu mėnesiu, paaugo 0,3 proc. punkto iki 9,2%, bet yra 1 proc. punkto mažesnis nei prieš metus.
Daugiau

Dienos klausimas

Kas meluoja K.Bartoševičiaus istorijoje?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Jei turite šiek tiek laisvo laiko, kas jums labiau patiktų?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

-4 +1 C

-4 +4 C

 

-1 +5 C

-2 +2 C

0 +3 C

 

+2 +4 C

0-8 m/s

0-10 m/s

 

0-11 m/s