Antrojoje pusėje pabėgęs „Žalgiris“ Prienuose laimėjo triuškinančiai

(1)
Publikuota: 2022 rugsėjo 30 08:19:08, Lkl.lt inf.
×
LKL nuotr.

Pamažu įsibėgėja Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL") sezonas, kuriame antrąjį išvykos mačą sužaidė Kauno „Žalgiris" (2-0).

Kazio Maksvyčio auklėtiniai išvykoje 91:66 (24:16, 20:18, 22:22, 25:10) nugalėjo Prienų „Labas GAS" (0-2) ir lieka tarp penkių nesuklupusių lygos komandų.

Tomas Gaidamavičius nustebino starto penkete rasdamas vietą 19-mečiui Mintautui Mockui, tačiau pirmosiomis minutėmis akys krypo į taškus vertusį Lauryną Birutį - 11:7. Rolando Šmito taškai priartino žalgiriečių persvarą prie dviženklės, vėliau latvis tai pakartojo baudų metimais - 18:9. Isiah Osborne'as pataikė iš toli, o kėlinio pabaigoje „Žalgiriui" toli pabėgti neleido gera Tito Sargiūno atkarpa - 16:24.

Antrajame kėlinyje skirtumas tarp komandų ir toliau stabiliai augo, vėl pasižymėjus L. Biručiui - 33:18. Prasiveržimu pastarojo gynybą įveikė M. Mockus - 23:33. Agresyvumo į Prienų klubo puolimą atnešęs Jy'lanas Washingtonas dvitaškiu su pražanga priartino šeimininkus - 32:39. Tyleris Cavanaugh pataikė iš toli, o kėlinį uždarė Roko Gadiliausko taškai - 34:44.

Po ilgosios pertraukos skirtumas sukosi apie tą pačią 10 taškų ribą, o trečiojo kėlinio viduryje komandos keitėsi baudų metimais - 57:48. Brandonas Brownas priartino prieniškius iki šešių taškų, bet dviženklį atstumą grąžino I.Brazdeikis - 62:52. T. Sargiūno tritaškį atsvėrė paskutinius kėlinio taškus pelnęs I.Brazdeikis - 66:56.

Ketvirtajame kėlinyje prieniškių puolime gyvybę palaikė B. Brownas, bet po juvelyrinio Manto Kalniečio perdavimo svečių pozicijas sutvirtino Arnas Butkevičius - 78:64. Debiutui lygoje pasirodė 29-erių Mantas Gūžys, o „Žalgiris" užtikrintai uždarė rungtynes, padidindamas skirtumą prieš atsipalaidavusius varžovus iki triuškinančio.

K. Maksvytis ne tik išsivežė pergalę, bet ir sugebėjo itin tolygiai padalinti savo auklėtinių minutes - ilgiausiai ant parketo išbuvo tik 20 minučių sužaidęs T. Cavanaugh.

Naudingiausiu mačo žaidėju tapo L. Birutis - 18 minučių, 16 taškų (7/8 dvitaškių, 2/4 baudų metimų), 5 atkovoti kamuoliai, 2 rezultatyvūs perdavimai, perimtas kamuolys, 4 pražangos ir 22 naudingumo balai.

Kaip ir pirmajame savo mače, žalgiriečiai turėjo problemų atakuodami iš toli (5/19, 26 procentų taiklumas), bet pavydėtinai darbavosi arčiau krepšio (30/44, 68 procentai). Kovą dėl kamuolių kauniečiai laimėjo net 37:23, o varžovams leido išsidalinti vos 6 rezultatyvius perdavimus.

„Labas GAS": Brandonas Brownas 14, Jy'lanas Washingtonas 13 (9/9 baudų metimų), Rokas Gadiliauskas 11 (4/4 dvitaškių), Titas Sargiūnas ir Džoko Šaličius po 7.

„Žalgiris": Laurynas Birutis 16 (7/8 dvitaškių, 5 atk. kam.), Ignas Brazdeikis 14 (6/6 dvitaškių), Rolandas Šmitas 11 (6 atk. kam.), Edgaras Ulanovas ir Kevarriusas Hayesas (4/4 dvitaškių) po 10, Arnas Butkevičius 9.