Iki dvikovos pabaigos kovojęs „Žalgiris“ pralaimėjo Pirėjuje

(19)
Publikuota: 2022 spalio 15 09:04:33, zalgiris.lt, Respublika.lt inf.
×
Pirėjuje „Žalgiriui“ nepadėjo ir tuščia arena. euroleaguebasketball.net nuotr.

Kauno „Žalgirio" krepšininkai penktadienį patyrė antrą pralaimėjimą šio sezono Eurolygoje. Kazio Maksvyčio auklėtiniai išvykoje rezultatu 80:90 (21:18, 14:26, 23:23, 22:23) nusileido „Olympiacos" ekipai.

Septynis taškus dvikovos pradžioje pelnė Rolandas Šmitas, keturis tuomet pridėjo Ignas Brazdeikis ir „Žalgiris" buvo priekyje - 11:4. Dvitaškiu pasižymėjo Kevarriusas Hayesas, Tyleris Cavanaugh ir Tomas Dimša smeigė po tritaškį, o kėlinį taikliais baudų metimais užbaigė Arnas Butkevičius - 21:18.

Dvitaškiu pasižymėjo K.Hayesas, septynis taškus pelnė I.Brazdeikis, bet įpusėjus kėliniui kauniečiai jau atsilikinėjo - 30:31. Edgaras Ulanovas taikliai atakavo iš toli, o du taškus kėlinio pabaigoje pelnė ir Lukas Lekavičius - 35:44.

Dvitaškį su varžovo pražanga pataikė I.Brazdeikis, du taškus pelnė E.Ulanovas, o R.Šmitas pataikė iš toli - 43:49. Sėkmingą reidą po krepšiu surengė I.Brazdeikis, Keenanas Evansas taikliai metė iš toli ir realizavo tris baudų metimus, o A.Butkevičius pataikė tolimą metimą - 54:62. Dar vieną dvitaškį įmetė L.Lekavičius, K.Hayesas sumetė du baudų metimus, tačiau skirtumas nepakito - 58:67.

Ketvirtame kėlinyje tris taškus surinko I.Brazdeikis, T.Cavanaugh pataikė tris tolimus metimus ir „Žalgiris" priartėjo - 70:74. Paskutinėje rungtynių atkarpoje metimu iš po krepšio dar pasižymėjo I.Brazdeikis, aštuonis taškus pelnė K.Evansas, tačiau tai nuo pralaimėjimo neišgelbėjo - 80:90.

Kazys Maksvytis po rungtynių turėjo dvejopų jausmų: viena vertus, džiaugėsi dėl kovos, kitą vertus, įžvelgė taisytinų dalykų.

„Sveikinimai „Olympiacos". Kaip sakiau anksčiau, manau, kad ši komanda rodo geriausios kokybės krepšinį Eurolygoje. Tie patys žaidėjai, pagerinę kokybę, geri treneriai - jie gerame ritme. Esu laimingas, kad komanda kovėsi iki galo, turėjome kelis sugrįžimo etapus. Bet to neužtenka, kai žaidi prieš šią komandą. Puolime strigome prieš keitimąsi dengiamaisiais. Jei nori laimėti Eurolygoje, praleisti 90 taškų - per daug, turime būti geresni gynyboje", - spaudos konferencijoje po mačo sakė K.Maksvytis.

„Žalgiris": I.Brazdeikis 21, K.Evansas 14, T.Cavanaugh 12 (7 atk. kam.), R.Šmitas 10 (5 atk. kam.), K.Hayesas 6, A.Butkevičius 5, E.Ulanovas 5, L.Lekavičius 4, T.Dimša 3, L.Birutis 0, K.Lukošiūnas 0.

„Olympiacos": S.Vezenkovas 23, M.Fallas 16, K.Sloukas 15, G.Larentzakis 15, T.Walkupas 10.