Po šalto dušo atsigavę šešiolikmečiai pasiekė sunkią antrąją pergalę

(1)
Publikuota: 2022 rugpjūčio 14 10:05:28, Lietuvos krepšinio federacija
×
Po šalto dušo atsigavę šešiolikmečiai pasiekė sunkią antrąją pergalę. LKF nuotr.

Lietuvos jaunučių (iki 16 metų) rinktinė (2-0) Europos čempionato grupių etape iškovojo antrąją pergalę iš eilės.

Ankstyvą dviženklį deficitą panaikinę Tomo Purlio auklėtiniai antrajame grupės mače 80:73 (16:24, 26:14, 22:22, 16:13) po sunkios kovos įveikė Nyderlandų rinktinę (0-2) ir turnyre toliau žygiuoja be pralaimėjimų.

Rungtynėse likus žaisti 5 minutes lietuvių pranašumas tesiekė minimumą (70:69), tačiau tuomet buvo surengtas spurtas 8:0, po kurio olandai atsitiesti nesugebėjo.

Tiek rezultatyvumu, tiek naudingumu mūsiškių gretose labiausiai išsiskyrė Kasparas Jakučionis. Gynėjas pelnė 17 taškų, atidavė 5 rezultatyvius perdavimus, sugriebė 9 atšokusius kamuolius ir surinko 23 naudingumo balus. Ketvirtajame kėlinyje taškus rinkęs Nojus Indrušaitis pridėjo 16.

A grupės kovas lietuviai užbaigs sekmadienį dvikova su Izraelio (1-1) atstovais. Pergalė šiame mače užtikrintų grupės nugalėtojų poziciją ir sąlyginai silpniausią B grupės varžovą aštunfinalyje. Rungtynių transliacija - nuo 22:00 val. FIBA „YouTube" kanale.

Šeštadienio rungtynių pradžioje lietuvius ištiko olandiškas šaltas dušas - 11:24. Pamažu atsilikimą naikinę Lietuvos krepšininkai po pertraukos jau patys priartėjo prie dviženklės persvaros (47:38), tačiau atkaklūs priešininkai prieš lemiamą ketvirtį neleido jaustis ramiai - 64:60. Nors ketvirtojo kėlinio viduryje oponentai priartėjo iki taško (70:69), tai buvo viskas, ką jiems pavyko padaryti - užfiksuotas laimėjimas 80:73.

Lietuva: Kasparas Jakučionis 17, Nojus Indrušaitis 16, Mantas Laurenčikas 10, Nedas Raupelis 8, Dovydas Buika ir Steponas Žilakauskis po 6.

Nyderlandai: Dwayne'as Aristode'as 17, Sealas Dioufas 15, Bramas ter Weeme'as 12, Thijsas Beensas 9, Wamba Ngouateu 7, Aidenas Benjaminas 6.