„Ryto“ laukia dar daug finalų

(0)
Publikuota: 2023 sausio 18 11:33:17, Arūnas ABROMAITIS
×
„Ryto“ krepšininkai laimėjo kovą dėl išlikimo, tad jų tarptautiniame fronte laukia dar bent šeši mačai. Eltos nuotr.

Vilniaus „Ryto" krepšininkai savo aikštelėje 82:63 nugalėjo Salonikų ekipą PAOK, laimėjo Čempionų lygos įkrintamųjų varžybų seriją 2-1 ir pateko į „Top 16" etapą. „Pasiekėme mažą tikslą, dabar žygiuosime link didesnio", - teigė vilniečių treneris Giedrius Žibėnas. Pasak jo, šioje sezono stadijoje kiekvienos rungtynės yra tarsi finalas. Vienas iš jų laimėtas, tačiau švęsti nėra kada, nes „Top 16" etapo kovos prasidės jau antradienį.

Proga užbaigti seriją Salonikuose nepasinaudoję vilniečiai sutvarkė reikalus namie, nors per pirmuosius du kėlinius jiems nepavyko pabėgti nuo varžovų. Tai padaryti pavyko trečiojo kėlinio pradžioje, kai Markusas Fosteris (Marcus Foster) pataikė tris tritaškius iš eilės ir šeimininkai sukaupė dviženklę persvarą - 50:39. Po šio spurto „Rytas" visą laiką kontroliavo situaciją, o 37 min. skirtumas pasiekė 20 taškų ribą.

G.Žibėnas pripažino, kad lemiamose rungtynėse buvo svarbu neperdegti emociškai: „Mūsų pasirodymas visada labai priklauso nuo emocijų. Brandą pasieksime tada, kai kontroliuosime emocijas. Nebuvo lengva, bet pasiekėme komandinę pergalę. Nustebinome kai kuriais keitimais, žaidėjai įėjo ir atliko svarbius vaidmenis, PAOK to turbūt nesitikėjo. Sakyčiau, pasiekėme mažą tikslą, dabar žygiuosime link didesnio.

Išėjome iš stiprios grupės ir dabar įveikėme rimtą varžovą. Jei kažkam atrodo, kad Graikijos 3-4 komandos yra silpnos... O kas mes esame? Mes šiuo metu esame antra komanda Lietuvoje. Išvykoje nugalėti PAOK, palaikomą savo sirgalių, nėra lengva, todėl serija gavosi tokia sunki."

Per pertrauką treneris akcentavo, kad varžovams negalima suteikti antrųjų šansų. Auklėtiniai reikalavimą įvykdė. Per pirmuosius du kėlinius PAOK atkovojo net 13 kamuolių po vilniečių krepšiu, po pertraukos - tik 2.

Svarbiu faktoriumi tapo M.Fosteris, per pirmąją mačo pusę praradęs 5 kamuolius, bet antroje pusėje pagerinęs žaidimą ir užbaigęs rungtynes su 19 taškų. „Pykau ant savęs, nes varžovai nepadarė nieko ypatingo, dėl ko turėčiau prastai žaisti. Per daug skubėjau, turėjau nusiraminti ir žaisti savo žaidimą. Mačiau, kaip vyksta rungtynės ir antroje pusėje tiesiog turėjau žaisti geriau", - sakė M.Fosteris. Komandos lyderis pažadėjo sirgaliams, kad niekur neiškeliaus ir šį sezoną užbaigs Vilniuje.

G.Žibėno nuomone, svarbiausia, kad pasikeitė visa komanda: „Rungtynių pradžioje buvome nekantrūs, norėjome viską išspręsti po vieną ir dėl to taip tampėmės. Varžovai rinko taškus po perimtų ir atkovotų kamuolių. Markusas buvo vienas iš tų, kurie prarado daug kamuolių, bet jis yra tokio lygio žaidėjas, kad nesugriūna po tokių epizodų. Po pertraukos komandą vedė ne tik Markusas. Išėjome į aikštelę išsivalę galvas ir žaidėme kartu. Visi stovėjome vienas už kitą. Norisi, kad tai taptų „Ryto" veidu, nes kartais prasidėdavo vaikų darželis ir prarasdavome kontrolę."

„Top 16" etape „Rytas" kovos J grupėje, kurioje jo varžovėmis bus Bonos „Telekom Baskets" (Vokietija), Manresos BAXI (Ispanija) ir Stambulo „Bakcesehir" (Turkija) komandos. Į ketvirtfinalį pateks dvi grupės ekipos.

Vilniečių tikslas aiškus - atkrintamosios varžybos. „Pernai nepavyko, šiemet norime turėti sėkmingesnį sezoną tarptautiniame fronte. Jei liksime už borto, tikrai nebūsime patenkinti. Grupė tokia, kad galime likti visai be pergalių, bet galime turėti ir 6 pergales. Daug konkurencingų komandų, viskas pradės spręstis nuo pat pirmųjų rungtynių. Vienas finalas seks kitą", - teigė G.Žibėnas. Vienas rimtas iššūkis vilniečių laukia dar iki „Top 16" kovų. Šeštadienį jie namie žais atsakomąsias Karaliaus Mindaugo taurės ketvirtfinalio rungtynes su Kėdainių „Nevėžiu" ir turės panaikinti 8 taškų deficitą.

Pasak G.Žibėno, „Top 16" etapas yra sunkiai nuspėjamas: „Daug kas favorite vadina Bonos komandą, kuri yra viena iš pirmaujančių Vokietijoje, ji tikrai gerai treniruojama. Tačiau bus šeši finalai ir labai sunku pasakyti, su kokiomis emocijomis į juos ateisime, ar vienodai žaisime visas rungtynes, atsikratysime amerikietiškų kalnelių, ar rasime stabilumą, ar vėl būsime neprognozuojama komanda. Jau pasiekėme antrą sezono pusę, todėl norėtųsi stabilumo."

Pirmąsias „Top 16" etapo rungtynes „Rytas" žais sausio 24 d., kai Ispanijoje susitiks su BAXI.