(2)
Publikuota: 2022 rugpjūčio 26 11:03:13, VŽ informacija
×
Vasilijė Micičius. EPA-Eltos nuotr.

2023 m. pasaulio krepšinio čempionato atrankos antrajame etape Serbijos rinktinė savo aikštelėje po pratęsimo 100:94 palaužė graikus, bet prarado traumą patyrusį pagrindinį įžaidėją Vasiliję Micičių.

Atrankos rungtynėse Belgrade susidūrė dvi NBA žvaigždės - Nikola Jokičius ir Janis Adetokumbas. Pastarasis sužaidė įspūdingai - pelnė net 40 taškų, atkovojo 8 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir surinko 37 naudingumo balus. N.Jokičiaus statistika taip pat buvo puiki, jis į savo sąskaitą įsirašė 29 taškus, 8 atkovotus kamuolius, 6 rezultatyvius perdavimus ir 28 naudingumo balus. Pergalę po pratęsimo įsirašė N.Jokičiaus vedami serbai.

Serbijos rinktinės padėtis I grupėje yra komplikuota, pergalės jai labai reikėjo, o sumokėti teko didelę kainą. Antrojo kėlinio pabaigoje kojos traumą patyrė pagrindinis atakų organizatorius, Eurolygos finalo ketverto naudingiausias žaidėjas V.Micičius. Po traumos gynėjas negrįžo į aikštelę, jam iškilo rimta grėsmė praleisti rugsėjo 1 d. prasidėsiantį Europos čempionatą.

Vienvaldžiais I grupės lyderiais tapo latviai, kurie namie 111:85 sutriuškino turkus. Kristapas Porzingis pelnė 22 taškus, atkovojo 14 kamuolių ir blokavo 6 metimus. Kauno „Žalgirio" naujokas Rolandas Šmitas prie pergalės pridėjo 11 taškų. Dar viename šios grupės mače Belgija savo žiūrovų akivaizdoje 72:57 nugalėjo Didžiąją Britaniją.

J grupėje pirmauja Vokietijos ir Suomijos rinktinės. Vokiečiai išvykoje 67:50 nugalėjo švedus, o suomiai namie 79:73 įveikė Izraelio krepšininkus. Slovėnijos rinktinė savo aikštelėje 104:83 pamokė estus. Luka Dončičius nugalėtojams surinko 25 taškus, atkovojo 11 kamuolių ir atliko 8 rezultatyvius perdavimus.

Lietuvos krepšininkai šeštadienį 19.30 val. Kaune žais pasaulio čempionato atrankos rungtynes su Juodkalnijos rinktine.