Prancūzų kilmės rašytojas iš Alžyro Kamelis Daoudas pirmadienį pelnė Goncourt‘ų premiją, pagrindinį Prancūzijos literatūros apdovanojimą, už romaną apie Alžyro pilietinį karą tarp vyriausybės ir islamistų dešimtajame dešimtmetyje, pranešė organizatoriai.
Žiuri prireikė tik vieno balsavimo turo, kad Alžyre gyvenančiam K. Daoudui būtų paskirta prestižinė premija už romaną „Houris“ apie vadinamąjį Alžyro „juodąjį dešimtmetį“.
K. Daoudas jau buvo žinomas tarptautiniu mastu dėl savo 2013 m. debiutinio romano „Meursault. Naujas tyrimas“ – Albert‘o Camus „Nepažįstamojo“ perpasakojimo iš priešingos pusės – už kurį jis laimėjo Goncourt‘ų premiją pirmojo romano kategorijoje.
Rašytojas, taip pat dirbęs žurnalistu ir apžvalgininku, savo Alžyro ir kitų arabų pasaulio šalių visuomenės analizėmis sukėlė diskusijų.
2016 m. – po masinių seksualinių išpuolių prieš moteris, kuriuos Kelne (Vokietija) įvykdė arabų migrantai, – jis parašė „New York Times“ išspausdintą straipsnį „Seksualinė arabų pasaulio kančia“.
Prestižinė Goncourt‘ų premija laimėjusiam autoriui paprastai atneša šimtatūkstantinius knygų pardavimus.
Pagrindinis K. Daoud‘o varžovas šiemet buvo Ruandoje gimęs rašytojas, kompozitorius ir reperis Gaelis Faye, kurio romane „Jacaranda“ kalbama apie Ruandos atkūrimą po 1994 metų genocido.
Nors G. Faye nelaimėjo Goncourt‘ų premijos, pirmadienį jam buvo įteikta Renaudot premija – kitas prestižinis prizas, skiriamas Prancūzijos literatūrinių konkursų sezono metu.