respublika.lt

Vitas TOMKUS: Respublikonai ir antirespublikonai

+ autoriaus trigrašis

(6)
Publikuota: 2021 rugpjūčio 23 17:26:00, Vitas Tomkus
×
nuotr. 1 nuotr.
Vitas Tomkus. Redakcijos archyvo nuotr.

Viskas. Pasiduodu! Daugiau žmonių nebejuokinsiu. Seimas nugalėjo...

 

Įtariu, nesu paskutinis. Ateis ir Zakarausko eilė, kuris, užuot pokštavęs apie antrąjį galą, bus priverstas galvot, kaip sudurti galą su galu. Visai nusivažiuos „Dviračio žinios", užsilenks pramoginės laidos, o kai uždarys cirką Lietuvoje tebus galima juoktis tik iš Seimo. Įsigalės ne tik teisybės, bet ir humoro monopolis...

O kas galėjo pagalvoti? Juk pirmieji seimūnų bandymai prajuokinti savo rinkėjus tebuvo vaikiško lygio: vaikinukų persirengimas sijonais ar pasidabinimas karūnomis labiau priminė darželinukų kvailiojimus, o moterų ir vyrų WC iškabų kaitaliojimas buvo panašus į pokštus pionierių stovyklose. Karas su rusais mano kartos visuose namų kiemuose išbandytas. Tik tada niekas nenorėjo būti „fricais", o dabar - rusais. „Špijonų" demaskavimas ir gaudymas irgi pereitas dalykas.

Žodžiu, pradžia nebuvo nuostabi ir itin juokinga. Žmonės krizenti pradėjo, kai mūsų rinktiniai klounai valdžioje svetimų šalių prezidentus išsirinko - Venesuelos, Baltarusijos, o savąjį - Gerovės valstybės kūrėją, kad aniems nesimaišytų, nutarė po konservatorių padu pasikišti. Buvom matę „kišeninių" prokurorų, teisėjų, policininkų, bet „po padu" laikomu vyru ilgą laiką galėdavo tik kai kurios žmonos pasigirti.

Dar juokingiau kai šeimas pavadino „burbulais" ir kaip gyvulius suvarė į namus, įvardintus „ūkiais". Tiesa, žmonių palyginimas su gyvuliais - ne visai korektiškas, nes gyvuliukus (kates, šunis ir jų palikuonis) valdžios klounai dar leido į kiemą išvesti, o štai savo vaikų - nė už ką! Sunku patikėti, bet taip buvo. O gal dar ir bus.

Žinia, juokas yra užkrečiantis dalykas. Valdžia, matydama, kad jos „bajeriai" liaudžiai priimtini, viską pavertė juokais. Argi nejuokinga, kai mitinguojančius apipurškę dujomis rimtais veidais stebisi, kodėl jie rėkia? Priekaištauja, kad protestuotojai be gėlių ir šventiškai nepasipuošę. Ateityje net žada apsitverti grotomis, matyt, susirinkusius juokins vaizduodami emigrantus.

O kam visa tai nebejuokinga, pasitelkę savo žiniasklaida, išvadins „antivakseriais", „antivalstybininkais" ir „antiglobalistais"...

Tik kodėl „Respublikos" ir jos auditorijos kritikai mums nuolat kabina žodelytį „anti", kuris savaime turi neigiamą reikšmę? O galbūt viskas atvirkščiai: Respublikonai ir jiems prijaučiantys piliečiai yra dar nepraradę sveiko proto, o visi juos puolantys ir juokinantys pro ašaras yra pavojingi antirespublikonai, Lietuvos išdavikai, pardavę sąžinę ir praradę sveiką nuovoką? Šiandien tie, kurie pasisako prieš „Respubliką" ir respublikonus norom nenorom naikina Lietuvą. Nes „Respublika" yra ne tik laikraščio pavadinimas, bet ir demokratinė valstybės valdymo forma, kas romėniškai reiškia „bendrą reikalą" ar „bendrą gerovę" (Res publica).

Tad netgi tie, kurie sau gerovę jau seniai susikūrė (tame tarpe ir šių eilučių autorius) privalo pasirūpinti kitais Respublikos piliečiais, antraip patys nudardės į dugną su visais savo turtais ir titulais.

Per savo gyvavimą „Respublikos" laikraštis jau išugdė net kelias kartas respublikonų, tarp kurių yra nemažai redaktorių, politikų, verslininkų, viešųjų ryšių specialistų bei kitų žymių visuomenės veikėjų. Asmeniškai man respublikonai yra visi, kurie ne tik dirbo ar bendradarbiavo su leidiniu, bet ir prenumeravo, pirko, skaitė, diskutavo. Netgi tie, kurie mus nuožmiai kritikavo, įtariu, irgi mums buvo neabejingi, jautėsi širdyse „respublikonais", tik norėjo mus užtempti ant savo kurpalio: konservatorių, socdemų, vėliau - tvarkiečių, darbiečių, valstiečių...

Su visa pagarba jiems turiu pareikšti: to padaryti dar niekam niekada nepavyko ir niekada nepavyks, nes „Respublika" Lietuvoje vienintelė iš buvusios profesionalios žiniasklaidos, kuri dar išlaikė savo stuburą ir spausdina pačias įvairiausias nuomones. O jei joms nepritaria - karštai diskutuoja. Tai vadinasi pliuralizmas, būtinas ne tik bet kokiai žiniasklaidai, bet ir politikai. To ne visada supranta aplink „Respubliką" besiburiantys spaudos mėgėjai. Matyt, nežino, kad kitamintį užtildyti galima - tik ar ilgam?

Lietuvoje, kaip, beje, ir jau daug kur pasaulyje, vietoj argumentų kitaminčiams segamos etiketės, kurias gaminti yra daug lengviau, nei protingą argumentą sugalvoti. Tam daug proto nereikia: užtenka chamiškumo ir įžūlumo. Todėl vis daugiau valdžioje randasi nepraustaburnių, kurie jau nusirito iki to, kad nepatenkintam mitinguotojui siūlo dingti iš akių, nes jis esą smirdi... Pripratę prie antirespubliškoniškos žiniasklaidos liaupsių, valdantieji net nesistengia vadovautis logika, t.y. - akivaizdžiai degraduoja: ignoruoja faktus, teigdami, kad emigrantai bus patikimai saugomi; neigia savo pasakytus žodžius apie saugų pasienį ir greitas tvoros statybas; o kai kas net įsigudrino apšaukti antivalstybininkais visus, kurie protestavo prie Seimo. Po to, kai sociologinės apklausos parodė, kad mitinguojančių idėjas palaiko daugiau nei pusė Lietuvos, belieka pripažinti, kad Lietuvoje tikrai yra gerai įsitaisę antivalstybininkai ir visi jie mūsų išlaikomi valdžioje. Deja.

Matyt, valdžia ne visai kvaila. Kvailiais ji laiko savo rinkėjus. Juk aiškiai pareiškė: jei išsirinkote - tai ir kentėkite dar keturis metus. Tarytum nieko nebūtų girdėjusi nei apie referendumus, nei apie priešlaikinius rinkimus... Antirespublikonai, kurie ją šlovina už pinigus, su malonumu valdžiai antrina, nes žino, kad, atsikračius antirespublikoniškos valdžios, bus užsukti ir pinigų kraneliai.

Bepigu antirespublikonams, kuriuos vienija pinigai. Ypač, kai jie pavogti, atsiprašau, įsisavinti ir pasidalinti. Nes tada nebegalioja nei argumentai, nei logika, nei sveikas protas. Tai įrodo antirespublikinė žiniasklaida, kuri yra dosniai dotuojama tiek iš mūsų šalies biudžeto, tiek įvairių svetimšalių programų bei ES fondų. Pripratę prie sotaus gyvenimo, antirespublikonai pripažįsta tik savisaugos instinktus, kaip narkomanai gyvuliuoja nuo „dozės" iki „dozės" ir kaip velnias kryžiaus bijo, kad nuo generalinės linijos nenukryptų. Nes tada - amen! Galas pinigams ir vienybei. Tad jau seniai nebesistebiu, kai atstumti nuo valdžios lovio politikai ir žurnalistai tampa aršūs nacionalistai ir kovotojai už teisybę, kurie kai kada net išstumia iš kovos lauko tikrus patriotus, nuoširdžiai mylinčius savo Tėvynę. Tame tarpe ir respublikonus...

Mat respublikonus vienija idėjos, dažnai susikertančios su antirespublikonų globalistų norais. Pirmiausia - atsikratyti vasalų sindromo ir atkurti vėl prarastą Lietuvos savarankiškumą. Noras bet kokioje situacijoje išlikti žmonėmis. Išsaugoti savo protėvių žemę. Išauginti savo sveikus vaikus. Išsirinkti sąžiningą valdžią. Nenuprotėti, nenužmogėti, nesugyvulėti... Kaip tai padaryti - siūlomos įvairiausios idėjos. Vieni respublikonai su viltimi žvelgia į Rytus, kiti bando reformuoti Vakarus, treti vis dar viliasi kada nors tapti Šveicarija arba pasekti Singapūro pavyzdžiu. „Respublikai" visos idėjos priimtinos. Ir ji savo respublikonų niekada neišduos, ką jau ne kartą įrodė ir per Kruvinus Sausio įvykius, ir per mafijos siautėjimo laikus, ir per užsitęsusį antirespublikonų valdžiažmogių diktatą.

O cirkininkams iš Seimo galiu tik priminti seną tiesą: juokiasi tas - kas juokiasi paskutinis. Kažkaip nesinorėtų matyti savo išrinktuosius klounus apsivyniojusius apie išskrendančių okupantų lėktuvo ratą. Patikėkit: visai nejuokinga!

Autoriaus trigrašis: Nemėgstu teisintis, bet pasiaiškinimus esu įpratęs rašyti: prokuratūrai, policijai, o kadaise ir savo viršininkams. Teisintis nemėgstu, nes vis dar naiviai galvoju, jog normalūs žmonės apie kitus sprendžia ne pagal žodžius, o pagal konkrečius darbus. O pasiaiškinti galima tik turint geranorį pašnekovą. Šiuo atveju sutinku pasiaiškinti savo skaitytojams, respublikonams, dėl savo ilgalaikio dingimo. Niekur nebuvau dingęs ir neatostogavau. Gal ir sunku patikėti, bet jokios partijos ir jokie fondai „Respublikos" neišlaiko, o tik iš prenumeratos, kaip buvo tikėtasi, mano spauda, deja, neišsilaiko. Laiku reinvestavau savo santaupas, kas man šiandien padeda būti nepriklausomam ir skleisti informaciją, kurią antirespublikonai blokuoja. Tam nuolat turiu rūpintis savo investicijomis ir džiaugiuosi, kai be manęs „Respublika" būna tik dar įdomesnė! Ačiū konservatoriams (asmeniškai - p.Landsbergiui, p.Kubiliui, p.Juknevičienei ir kt. „minkštųjų technologijų" kūrėjams), kurie savo laiku mane išmokė užsiimti leidyba be reklamos.

Plačiau apie tai skaitykite: Vitas TOMKUS: Respublikonai ir antirespublikonai (2) ir Vitas TOMKUS: Respublikonai ir antirespublikonai (3)

Kiti šio autoriaus straipsniai:

Vitas TOMKUS: LANDSBERGIS, KGB, GP, PEDOFILIJA, SKIEPAI IR KORONOVIRUSAS

Vitas TOMKUS: Kam reikalinga mano pensija?

Vitas TOMKUS: Ar išsiversime be skalbimo miltelių ir alaus?

Vitas TOMKUS: Aš irgi už partnerystės įstatymą!

Vitas TOMKUS: Ką daryti, kai yra šimtai patarėjų ir nė vieno veikėjo? (Atsakymas ne tik Ainiui LIETUVIUI, bet ir kitiems lietuviams)

Po „Respublikos“ vėliava (2)

Po „Respublikos“ vėliava (1)

Vitas TOMKUS: Kas nuolat laimi - Lietuva ar... Lietuvą?

Vitas TOMKUS: Kada pakarsime savo valdžią ir jos pakalikus?

Vitas TOMKUS: Jau žinau, ką reikia šiandien daryti!

Vitas TOMKUS: Kam skambina Lukiškių varpai?

Vitas TOMKUS: Atrieda zombiai?! Atidunda!!!

Vitas TOMKUS: Kada, kam ir kaip baigsis Trečiasis pasaulinis karas?

Vitas TOMKUS: „ATSIIMKIME SAVO LIETUVĄ!"

Vitas TOMKUS: KAIP GERIAUSIA SUVIENYTI LIETUVĄ?

Vitas TOMKUS: Žaidimas į vienus vartus

Vitas TOMKUS: Ar tikrai savi šaudo į savus?

Vitas Tomkus: KAS NEPATEKS Į „AUKSINĮ MILIJARDĄ“?

Vitas TOMKUS: „Seimą lauk!" O kas - į vidų?

Vitas TOMKUS: "Šach!", "Mat!" ir "Jobšichmatj!"

Vitas TOMKUS: Afganistanas buvo ir bus ne JAV ir rusų, o mūsų!

Vitas TOMKUS: „Achtung! Achtung!" Ir... „Ausweis!!!"

Vitas TOMKUS: Ruoškitės naujiems rinkimams, ponai!

Vitas TOMKUS: Respublikonai ir antirespublikonai (3)

Vitas TOMKUS: Respublikonai ir antirespublikonai (2)

Vitas TOMKUS: Ką daryti, žmonės, ką daryti?

Vitas TOMKUS: Arvydai, tu neteisus!!!

Vitas TOMKUS: Visa tiesa apie „Tiesą" ir Žygimantą Pavilionį

Vitas TOMKUS: Apie absoliutų blogį, absoliutų gėrį ir absoliučius idiotus

Vitas TOMKUS: Kokių specialistų labiausiai trūksta Lietuvai?

Vitas TOMKUS: Kas labiausiai pasipelnė iš pandemijos, arba Kaip gimsta legendos?

Vitas TOMKUS: Rusai su jankiais puola, o „pederastai" žaidžia polą!

Vitas TOMKUS: Kodėl rusai nepuola homosekų?

Vitas TOMKUS: Kodėl homosekai puola rusus?

Vitas Tomkus: SUGRĮŽIMAS Į VAIKYSTĘ ARBA SENATVINIS MARAZMAS

Vitas TOMKUS: Recenzija Napoleono testamentui arba kai aš „durnas" buvau...

Vitas Tomkus: TIKRIEMS VYRAMS TIKRI VYRAI PATINKA NEBŪTINAI TIKTAI LOVOSE! 

Vitas TOMKUS: Ką mums svarbiau pasodinti - bulves ar vagis?

DIDŽIOJI IŠPAŽINTIS

Vitas Tomkus: PIRMYN VERGAI NUŽEMINTIEJI, ATSTUMTIEJI, NUSKRIAUSTIEJI IR NUTEISTIEJI!

Vitas Tomkus: NE TAU, MARTYNAI, MĖLYNAS DANGUS!!!

Vitas TOMKUS: „Musė maišė, musė maišė, uodas vandens nešė!“

Vitas Tomkus: NEPAPRASTA PANDEMIJA AR PAPRASTAS IŠPINDĖJIMAS?

Vitas Tomkus: IR ŽODIS TAPS KŪNU!

Vitas Tomkus: KADA KARAS?

Vitas Tomkus: APIE NACIONALINES VERTYBES, NACIONALINĘ LRT IR NACIONALINĘ IDĖJĄ

Vitas Tomkus: TĖVYNE, TAU MŪSŲ ŠIRDŽIŲ SUTARTINĖ!

Vitas Tomkus: SUBINLAIŽIŲ „AUKSO AMŽIUS“

Vitas Tomkus: GEROVĖS VALSTYBĖ YRA PEDERASTŲ VALDŽIA PLIUS VISO PASAULIO SKAITMENIZACIJA!

Vitas Tomkus: KUO „PFIZER“ GERIAU UŽ „ASTRAZENECA“?

Vitas Tomkus: KRACHAS LIETUVAI!!!

Vitas Tomkus: VALIO - „RESPUBLIKA" ĮVEIKIA TYLĄ!

Vitas Tomkus: SKAMBŪS ŠŪKIAI TAU, TĖVYNĖ!

Vitas TOMKUS: Navalnas – „žaisliukas“ sorososų rankose?!

Vitas Tomkus: KOL KAS VIENYTIS NEAPSIMOKA (arba pamąstymai prie alaus bokalo)

Vitas Tomkus: KADA SAVI ŠAUDO Į SAVUS

Vitas Tomkus: PIDERALAI + LIBERASTAI = FAŠISTINĖ DIKTATŪRA

Vitas Tomkus: KAIP RUSAI SUMUŠĖ KĘSTUTĮ?

Vitas Tomkus: LIETUVA BRANGI, MANO TĖVYNE, arba VISA TIESA APIE NACIONALINĮ SAUGUMĄ!

Vitas Tomkus: AŠ PASIDUODU! MIRTINAS VIRUSAS NUGALĖJO...

Vitas Tomkus: VISA TIESA APIE MANO RYŠIUS SU SPEC.TARNYBOMIS

Vito Tomkaus išpažintis: KREMLIUS MAN MOKĖJO LABAI DIDELIUS PINIGUS

Vitas Tomkus: PREZIDENTO IŠBANDYMAS KORONOVIRUSU

Vitas Tomkus: NESTANDARTINIAI STANDARTAI BE JOKIŲ STANDARTŲ

Vitas Tomkus: 10 KLAUSIMŲ LIETUVOS PREZIDENTUI arba 10 000 eurų žurnalistui, kuris juos užduos

Vitas Tomkus: 7 KLAUSIMAI TIRIAMOSIOS ŽURNALISTIKOS KORIFĖJAMS (kiekvienas klausimas su išsamiu atsakymu - 5 eurai!)

Vitas Tomkus: AŠ PASIDUODU! MIRTINAS VIRUSAS NUGALĖJO...

Vitas Tomkus: SVEIKI ATVYKĘ Į GEROVĖS VALSTYBĘ, arba KIENO SĖDYNĖ SALDESNĖ?

Vitas Tomkus: JEIGU PREZIDENTAS BŪČIAU AŠ... arba Atmintinė Prezidentui Vytautui Landsbergiui.

Vitas TOMKUS: JUOKAI JAU BAIGIASI, arba TEGYVULIUOJA PIDERALDEMOKRATIJA!

Vito TOMKAUS feljetonas: MŪSŲ PIRMŪNAS arba KUO ČIA DĖTOS VIEVIO VIŠTOS?

Vitas TOMKUS: TIKRIEJI DIDVYRIAI BUVO IR YRA LIETUVOS ŽMONĖS

GODOS PRIE SUSKILUSIOS „GELDOS”

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
7
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (6)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ką darytumėte, jei Lietuvą pultų agresoriai?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar mokate rusų kalbą?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+14 +24 C

+16 +23 C

+14 +23 C

+26 +30 C

+19 +29 C

+24 +26 C

0-5 m/s

0-7 m/s

0-4 m/s