Maskvai svajojant apie šiuos amerikietiškus orlaivius, Pekinas nerimauja, kad gali pristigti atsarginių dalių jiems.
Kremliaus pasiūlymas
Rusija esą kreipėsi į JAV su prašymu po to, kai Ukrainoje bus pasiektos paliaubos, leisti įsigyti „Boeing" lėktuvus įšaldytų Rusijos centrinio banko milijardų sąskaita. Apie tai pranešė „Bloomberg", cituodama šaltinį Maskvoje.
Šaltinis pabrėžė, kad nors prašymas nėra įvardinamas kaip paliaubų sąlyga, Rusija supranta, jog kol nebus nutraukta ugnis, įšaldytos lėšos negalės būti panaudotos lėktuvų pirkimui. Sandoris, leidžiantis įsigyti orlaivių, galėtų tapti sankcijų švelninimo karo veiksmų nutraukimo atveju dalimi.
JAV nesvarstys jokių susitarimų, kol nebus pasiektos paliaubos, naujienų agentūrai „Reuters" teigė JAV Nacionalinio saugumo tarybos atstovas Brajenas Hjuzas (Brian Hughes), atsakydamas į prašymą pakomentuoti, ar Maskva tikrai bandė įsigyti „Boeing" lėktuvus.
Amerikos įstatymų leidėjų skaičiavimais, šalyje yra įšaldyta rusiškų aktyvų už maždaug 5 mlrd. JAV dolerių.
Kiek anksčiau Valstybės departamento spaudos tarnybos vadovė Temė Brius (Tammy Bruce) irgi pabrėžė, kad bet koks antirusiškų sankcijų švelninimo klausimas gali būti svarstomas tik po paliaubų.
Prekybos karo pasekmės
Dėl prekybos karo su Kinija JAV karinei pramonei iškilo grėsmė, nes gamintojai nesugebėjo pakeisti naujos kartos naikintuvuose F-35 naudojamų kiniškų lydinių, rašo „Guancha".
Jungtinių Valstijų pirmavimas karinės įrangos gamybos srityje tiesiogiai priklauso nuo retųjų žemių metalų tiekimo, o pastarąjį kontroliuoja Pekinas. Amerikos pramonininkai jau bando įtikinti Kiniją atšaukti įvestus apribojimus.
JAV valdžios institucijos seniai nerimauja dėl priklausomybės nuo Kinijos tiekimo, todėl jos deda visas pastangas, kad išvystytų šių elementų gavybą arba rastų kuo pakeisti lydinius savo orlaiviuose. Tačiau Vašingtonas vis dar nesugebėjo išspręsti šios problemos.
Savo ruožtu Kinijai kyla grėsmė susidurti su „Boeing" atsarginių dalių trūkumu. Kaip pažymi „Bloomberg", Kinijos valdžios institucijų draudimas vykstant prekybos karui su JAV pirkti lėktuvus ir komponentus iš amerikiečių korporacijos „Boeing" gali lemti tai, kad nacionaliniai oro vežėjai susidurs su problemomis aptarnaudami jau turimus lėktuvus.