respublika.lt

A.Širinskienė dėl Navickų šeimos turto kreipėsi į VMI: prašo paaiškinti ar 100 tūkst. eurų užstatas sumokėtas iš teisėtų lėšų

(72)
Publikuota: 2024 spalio 24 12:04:00, Dominykas Datkūnas, Elta
×
nuotr. 1 nuotr.
Agnė Širinskienė. Eltos nuotr.

Paaiškėjus, kad buvusios ministrės Monikos Navickienės vyras Mindaugas Navickas iš areštinės buvo paleistas už 100 tūkst. eurų užstatą, Seimo narė Agnė Širinskienė ketvirtadienį kreipėsi į Valstybinę mokesčių inspekciją (VMI) prašydama atlikti mokestinį patikrinimą, įvertinant, ar užstatas sumokėtas iš teisėto pajamų šaltinio.

 

„Monika Navickienė š.m. pradžioje kandidatuojant į Europos Parlamentą pateiktoje gyventojo (šeimos) turto deklaracijoje nurodė, kad jos šeima disponuoja 1522 eurais piniginių lėšų ir turi daugiau kaip 68 tūkst. eurų gautų paskolų. Tuo tarpu už Mindaugą Navicką sumokėtas užstatas siekė 100 tūkst. eurų. M. Navickienė žiniasklaidai atsisakė paaiškinti iš kur gauta tokio dydžio suma, reikšmingai viršijanti lėšas, kuriomis jos šeima disponavo pagal 2024 m. pradžioje pateiktą deklaraciją“, – savo rašte VMI, su kuriuo susipažino ELTA, teigė Seimo narė.

Parlamentarė taip pat prašo įvertinti žiniasklaidoje pasirodžiusią informaciją, kad M. Navickas naudojosi įmonei „Euromed Monitoring“ priklausančiu automobiliu „Bentley“, kurio valstybinis numeris 0. Ši įmonė neseniai priklausė Mindaugui Navickui.

Žiniasklaidos duomenimis, prie šio „Bentley“ vairo buvo užfiksuotas šiuo metu suimtas ir pinigų plovimu bei sukčiavimu įtariamas Vilhelmas Germanas.

„Pažymėtina, kad įmonės vardu registruoto automobilio naudojimas asmeniniams tikslams Lietuvos Respublikos gyventojų pajamų mokesčio įstatymo 9 straipsnyje yra prilyginamas pajamoms, gautoms natūra, ir apmokestinamas. Iš pateiktų Navickų šeimos (gyventojo) turto deklaracijų nėra matyti, kad toks pajamos būtų deklaruotos ir nuo jų sumokėti mokesčiai“, – rašė A. Širinskienė.

ELTA primena, kad, teisėsaugos institucijoms atliekant ikiteisminį tyrimą dėl finansinių technologijų įmonės „Foxpay“ veiklos, iš viso buvo sulaikyti ir įtarimai pareikšti 7 asmenims, tarp jų – minėtos įmonės savininkei Ievai Trinkūnaitei, jos sugyventiniui Vilhelmui Germanui ir eksministrės Monikos Navickienės vyrui Mindaugui Navickui.

Vilniaus miesto apylinkės teismas V. Germaną leido suimti dviem mėnesiams. Tuo tarpu I. Trinkūnaitė ir M. Navickas paleisti už atitinkamai 50 ir 100 tūkst. eurų siekiančius užstatus, jiems pritaikytas rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

Institucijos atskleidžia, kad buvo atliktos 32 kratos, kurių metu rastos nemažos sumos grynųjų pinigų, technikos ir elektroninės informacijos, kriptovaliutos ir turto, meno dirbinių. Kaip skelbiama, kratų metu iš viso rasta 0,5 mln. eurų grynųjų pinigų.

Kaip nurodo Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba (FNTT), tyrimas pradėtas dėl galimo neteisėtu būdu įgytų lėšų legalizavimo, piktnaudžiavimo, sukčiavimo, turto pasisavinimo ir iššvaistymo, kyšininkavimo bei papirkinėjimu. Šiuo metu nustatyta, kad bendrininkų grupė 2023–2024 m. galimai legalizavo mažiausiai 17 mln. eurų sumą.

Taip pat siekiant nuslėpti veiklą nuo institucijų galimai buvo mokami kyšiai. Šiuo metu nustatyta galimų kyšių suma siekia per 100 tūkst. eurų.

Anot FNTT Specialiųjų užduočių valdybos viršininko Roberto Šadianeco, ateityje įtariamųjų gali būti daugiau nei 7. Tačiau institucijos pabrėžia, kad pati M. Navickienė byloje „nefigūruoja“, ir „bent kol kas“ jos apklausti pagrindo nėra.

Anot Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) direktoriaus pavaduotojo Jovito Raškevičiaus, tarnyba birželį pradėtame ikiteisminiame tyrime fokusuojasi į galimą poveikio darymą sudarant viešuosius pirkimus ir pinigų plovimą, kas susiję su „Foxpay“ teikiamomis paslaugomis viešajam sektoriui.

Kaip teigė Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento vyriausiasis prokuroras Artūras Urbelis, rugsėjį nutarta anksčiau pradėtus įvairius ikiteisminius tyrimus sujungti į vieną tyrimą, kurio akiratyje ir atsidūrė įmonės „Foxpay“ veikla.

STT tyrimo ėmėsi, Lietuvos bankui atliekant patikrinimą dėl „Foxpay“ veiklos. Taip pat LB papildomai kontroliuoja centrinio banko nurodymų nesilaikiusios „Foxpay“ per mokėjimų sistemą „Centrolink“ teikiamas viešąsias paslaugas.

„Foxpay“ vyriausybinės Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos koordinavimo komisijos akiratyje atsidūrė, kai pastaroji neleido „Foxpay“ savininkei I. Trinkūnaitei įsigyti įmonės „LITLAB“, kurios pagrindinis akcininkas – M. Navickienės sutuoktinis M. Navickas.

M. Navickienė yra teigusi, jog I. Trinkūnaitė yra tolima jos giminaitė – vyro brolio žmonos sesuo. Vėliau 15min.lt pranešė, kad pernai ministrė kartu su I. Trinkūnaite ir jos sugyventiniu V. Germanu privačiu lėktuvu skrido į Dubajų. Dėl kilusio skandalo dėl ryšių su I. Trinkūnaite bei V. Germanu, M. Navickienė pasitraukė iš ministrės posto.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
52
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (72)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Kada puošite namus Kalėdoms?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kurioje Baltijos valstybėje gyventi geriausia?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

-6 +4 C

-5 +6 C

+1 +6 C

-4 +5 C

-1 +3 C

+3 +8 C

0-11 m/s

0-7 m/s

0-7 m/s