respublika.lt

Bauda už užmaršumą - metams atimta pensija

(137)
Publikuota: 2025 sausio 24 13:40:41, Danas NAGELĖ
×
nuotr. 1 nuotr.
Asociatyvi Eltos nuotr.

Nuo 2024 m. sausio 1 d. Lietuvos įstatymai numato: kai asmuo praleidžia kreipimosi dėl pensijos skyrimo terminą, pensiją jis gali gauti ne daugiau kaip už 12 mėnesių. Keli Seimo nariai siūlo šį absurdą panaikinti.

 

Nuo 2018 m. sausio 1 d. iki nurodytos datos šis terminas buvo lygus 6 mėnesiams.

Teisėkūros pagrindų įstatyme numatyta, kad teisėkūroje be kitų principų yra vadovaujamasi ir pagarbos asmens teisėms ir laisvėms principu, reiškiančiu, kad teisės aktų nuostatos turi užtikrinti ir negali paneigti Konstitucijoje, ES teisės aktuose, Lietuvos tarptautinėse sutartyse bei kituose teisės aktuose nustatytų asmens teisių ir laisvių, teisėtų interesų.

„Įstatymų leidėjas, priimdamas įstatymus dėl pensinio aprūpinimo, yra saistomas Konstitucijos normų ir principų. Šiuo metu galiojantis teisinis reguliavimas tam tikra apimtimi riboja pensijos gavėjo teisę į nuosavybę ir trukdo užtikrinti minėtų asmenų konstitucinę teisę į socialinį aprūpinimą. Pensijos gavėjas, deklaravęs išvykimą iš Lietuvos ir išvykęs į užsienį, siekdamas gauti senatvės pensiją, turi kreiptis dėl pensijos atnaujinimo į kompetentingą už pensijas atsakingą įstaigą dėl pensijos mokėjimo atnaujinimo, o pensijos mokėjimas Lietuvoje jam yra stabdomas (praktikoje pasitaiko ir pensijos nutraukimo atvejų). Kol yra tvarkomas pensijos gavėjo prašymas, asmuo negauna pensijos. Emigraciją lemia ir ekonominiai veiksniai, o šiuo metu galiojantis reglamentavimas sudaro sąlygas pensijos gavėjui likti be pragyvenimo šaltinio, kol yra sprendžiamas jo prašymas dėl pensijos mokėjimo atnaujinimo. Kai asmuo praleidžia kreipimosi dėl pensijos skyrimo terminą, pensiją jis gali gauti ne daugiau kaip už 12 mėnesių, nors Konstitucijoje yra įtvirtintas nuosavybės neliečiamumo principas", - teigia pataisų iniciatoriai.

Todėl jie siūlo patikslinti nuostatas, sudarant teisines prielaidas nesustabdyti ir nenutraukti pensijos mokėjimo asmeniui, išvykusiam į užsienį, bent iki 3 mėn. bei nepalikti jo be pragyvenimo šaltinio, kol jis kreipiasi į už pensijas atsakingą įstaigą ir ten yra sprendžiamas jo prašymas dėl pensijos mokėjimo.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
158
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (137)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar naudojatės viešuoju transportu?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar įeis Grenlandija ir Kanada į JAV sudėtį?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+1 +6 C

+2 +5 C

+2 +5 C

+2 +5 C

+1 +5 C

+4 +6 C

0-5 m/s

0-9 m/s

0-4 m/s