Jurbarko rajono savivaldybė jau trečią kartą vykdys tęstinį projektą „Ratuota biblioteka - mobili pramoga". Tai nereiškia, kad ratuota biblioteka atsiras vietoj stacionarios: paprasčiausiai bus lankomasi kaimuose ir gyvenvietėse, kuriose nebeliko nei mokyklų, nei tikrų bibliotekų, nei kitų kultūros židinių, o žmonės ir čia nori patirti ką nors gražaus. Pavyzdžiui, kad ir vietoje užsisakyti knygą, paskaityti „Vakaro žinias" ar pasėdėti prie kompiuterio. Paklausa yra didžiulė.
Jurbarko rajono bibliotekos direktorė Rasida Bajorinaitė „Vakaro žinioms" pasakojo, kad projekto sumanytoja - bibliotekos padalinio, Vadžgirio miestelio bibliotekos vyr. bibliotekininkė Erika Žievienė.
„Šis projektas apima penkis padalinius ir vietas, kur yra užsidariusios mokyklos, nebeliko kultūros įstaigų, bet likusios gyvos bendruomenės. Štai į tokius taškus važiuodavome ir važiuosime. Rajone dar liko 24 bibliotekos, tačiau yra teritorijų, kur nebeliko nieko", - apgailestavo R.Bajorinaitė.
Pasak E.Žievienės, projektas „Ratuota biblioteka - mobili pramoga" tęstinis, vykdomas trečią kartą. Projekto tikslas - Sudaryti sąlygas Jurbarko rajono nuošalių kaimų gyventojams gauti įvairias kultūrines paslaugas, bendrauti tarpusavyje, keistis patirtimi.
Lankytojai bus aptarnaujami bibliobuse, kuris nuvažiuos ne tik į du Jurbarko r. kaimus, taip pat bus vykstama į įvairius rajono renginius, taip didinant projekto žinomumą, tikslinę grupę. Mobilioje bibliotekoje bus galima naudotis knygomis, periodiniais ir informaciniais leidiniais. Bus vykdomos edukacijos. Projektas padės mažinti atskirtį tarp miesto ir kaimo, nes viešose kaimo erdvėse susikurs mobilios, jaukios erdvės, kurios ne tik puoš miestelį, bet ir leis inicijuoti naujas veiklas.
„Projektas labai pasiteisinęs. Pasirinkome Paskynų kaimo bendruomenę ir Eržvilko seniūnijos Rutkiškių kaimo bendruomenę. Ten nėra jokio kultūros židinio. Kaip visada aš ten vešiu knygas, periodinius leidinius - laikraščius ir žurnalus. Visada su savimi turiu nešiojamąjį internetą ir kompiuterį, kurio pagalba galime išduoti knygas. Ir visada su savimi turime kokią nors edukaciją. Šįkart per metus bus 26 edukacijos. 8 kūrybinius užsiėmimus vesiu aš pati: žvakių liejimo, indelių žvakėms gamybos edukacijas ir t.t. Kitus 18 užsiėmimų ves samdyti moderatoriai, lektoriai. Bus floristas-dekoratorius, menininkas, dirbantis su lėlių gamyba bei kitais rankdarbiais, dailininko kūrybiniai užsiėmimai. Pavyzdžiui, dalyvaus garsioji dailininkė Sigutė Ach. Svarbiausia, kad edukacijose gali dalyvauti ne tik suaugusieji, bet ir vaikai", - akcentavo E.Žievienė.
Pasak bibliotekininkės, tiek Paskynų, tiek Rutkiškių kaimuose yra maždaug po 200 gyventojų, į vieną užsiėmimą ateina apie 20 žmonių. Per vieną atvažiavimą pasiimama po 20-30 knygų, kurias vėliau galima grąžinti arba per kitą atvažiavimą, arba Vadžgirio filiale, žmonės paskaito laikraščius, žurnalus. Beje, iš sostinės bibliotekų Remigijaus Šimašiaus meravimo laikais „Vakaro žinios" buvo išimtos, ši nešvari tradicija tęsiasi ir Valdo Benkunsko laikais. O štai Jurbarko rajone cenzūros nėra, „Vakaro žinios" yra itin paklausios.
„Projektas tapo tęstiniu, nes sulaukė labai daug gerų vertinimų, žmonėms jo reikia, žmonės, ne paslaptis, užsiėmimų laukia, nes kaimai yra užmiršti. Laimei, mes turime labai veržlią, jauną bibliotekos vadovę. Aišku, daug kas priklauso ir nuo paprastų bibliotekos darbuotojų. Aš nesu ta bibliotekininkė, kuri tenori sėdėti ir tyliai knygas dalinti. Noriu, kad tų knygų būtų imama kuo daugiau, naudoju inovatyvias priemones, kad tik pritraukčiau kuo daugiau skaitytojų, kad žmogų pasiektų koks nors kultūros židinys", - dėstė E.Žievienė.
Anot bibliotekininkės, iš grožinės literatūros kaimo žmonės labiausiai skaito meilės bei gyvenimiškus ir detektyvinius romanus, dažnai prašo knygų apie vaistažoles, liaudies mediciną.
„Man mano darbas itin patinka. Neketinu jo keisti. Tiesa, atlyginimai galėtų būti didesni. Deja, mūsų darbas mažai vertinimas. Valstybės be kultūros nebūtų, bet politikai mano kitaip", - reziumavo E.Žievienė.