Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Inga Ruginienė mano, kad Finansų ministerijos siūlymas naikinti lengvatinis pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifą šildymui, karštam vandeniui bei malkoms yra pagrįstas. Anot jos, ši lengvata nebuvo socialiai teisinga, nes buvo taikoma ir aukštas pajamas gaunantiems asmenims.
„Tai iš tiesų turėtume pripažinti, kad tam tikra lengvata, kuri buvo taikoma ir turtingajam sluoksniui, nebuvo pagrįsta. Nes yra nemažai žmonių, kurie gali sumokėti pilną kainą. Tai būtent lengvatos atsakoma dėl to, kad atstatyti tam tikrą socialinį teisingumą“, – Eltai teigė I. Ruginienė.
„Didžiausias pajamas gaunantys turės susimokėti. O tie, kurie negali, valstybė ateis į pagalbą“, – patikino ji.
Ministrė patikino, kad panaikinus universalią lengvatą daugiau dėmesio būtų skiriama pagelbėti mažiausiai uždirbantiems. Be to, anot jos, pakilus šildymo kainoms greičiausiai padidės asmenų, kuriems reikės šildymo kompensacijos.
„Turėsime didesnį dėmesį skirti mažiausias pajamas turintiems gyventojams. Ir sistema yra šiandien tokia, kad savivaldybės turi savarankišką funkciją skirti kompensacijas šildymui. Ir greičiausiai bus, kad pakilus šildymo kainoms, tų prašymų atsiras daugiau“, – kalbėjo ministrė.
„Įstatyme yra numatyta suma, kiek maksimaliai pajamų žmogus gali išleisti šioms, šildymo, paslaugoms. Tai jei kainos peržvengs tą ribą, tai jau pagal įstatymą valstybė turės kompensuoti tai“, – paaiškino ji.
Kaip ELTA skelbė anksčiau, trečiadienį Finansų ministerijos Seime registruotame mokesčių pakeitimų projekte siūloma didinti ar panaikinti kai kuriuos lengvatinius pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifus.
Tarp galimų pakeitimų – siūlymas atsisakyti PVM lengvatinio tarifo taikymo šildymui ir karštam vandeniui bei malkoms.
Finansų ministerijos duomenimis, tokios lengvatos atsisakymas sugeneruotų 65,1 mln. eurų.