Ką tik patvirtintas Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininkas Kęstutis Mažeika mano, jog nenormalu, kad dėl biurokratinių kliūčių tam tikrais atvejais ūkininkai turi kiaules ne paskersti, o utilizuoti.
„Gerbiama premjere, norėčiau paklausti apie biurokratiją. Turbūt „Teltonikos" pavyzdys - čia vienas iš tų žiedelių. O kitas pavyzdys - kalbant netgi apie žemės ūkį. Turbūt girdėjote: Klaipėdoje ūkininkas keturias kiaules nuvežė paskersti ir dėl biurokratinių pinklių jis jas galiausiai turėjo utilizuoti. Vis dėlto norėčiau paklausti apie darbo grupę prie Vyriausybės biurokratijai mažinti. Ji turbūt veikė visą tą laikotarpį. Galbūt galite pasakyti, kiek kartų ji ten dirbo, ar buvo susitikusi, gal kokius tikslus buvo išsikėlusi ir pasiekė? Ir galbūt kažkokias rekomendacijas jos ten pateikė ar įvertino? Galbūt jūs galite kažkaip apie tos grupės kažkokį darbo rezultatą pasakyti?" - į laikinąją premjerę Ingridą Šimonytę kreipėsi K.Mažeika.
„Tikrai nežinau, apie kurią grupę jūs kalbate, nes buvo grupė, kuri buvo skirta specialiai švietimo sričiai. Išties darbas toje srityje buvo dėl biurokratijos švietime. Kažkokios kitos specialios grupės, apie kurią čia dabar labai daug kas kalba, saulėlydžio ar ten kokio nors dar saulės užtemimo, tikrai Vyriausybė jos neorganizavo, nes mes turime patirtį tokios grupės iš ankstesnių kadencijų.
Aš labai nuoširdžiai pasakysiu tiems žmonėms, kurie galvoja, kad tokiu būdu galima visas problemas išspręsti. Kai ta grupė pradeda dirbti, tai atrodo, kad labai daug problemų išspręsi, bet jos atotrūkis nuo tų žmonių, kurie gamina šitą biurokratiją, yra tokio didumo, kad grupė anksčiau ar vėliau jau pamato, kad ji tokius visiškai menkus dalykus svarsto - ten kokiame nors nutarime pakeisti vieną žodį. Ir ten kažkas labai dėl to pasidarys? Tikroji biurokratija darosi gana instituciniame lygmenyje. Dėl to čia buvo toks horizontalus tikslas per visas institucijas.
Gaila, kad nėra Kazio. Kazys papasakotų, kiek jisai tų biurokratinių dalykų sugebėjo išravėti. Manau, kad jis tikrai galės tai surašyti ir raštu. Ir turbūt yra daugiau dalykų, kuriuos būtų galima padaryti.
Aš tikrai nežinau tos konkrečios istorijos, bet manau, kad iš visų tokių istorijų, kaip ir iš „Teltonikos" ar bet kokios, ką ir sakiau, tiesiog reikia išmokti savo pamokas ir pasižiūrėti, ką galime padaryti, kad visiems būtų geriau. Todėl aš tikrai, nors ir kaip man būtų nesmagu ir nemalonu dabar visą laiką teisintis, vis tiek dėkoju tiems žmonėms, kurie šias problemas iškelia, nes jos tiesiog leidžia valstybės institucijoms dirbti geriau. Man atrodo, sakau, ne komisijomis tie klausimai yra sprendžiami. Mes, tiesą sakant, turėjome tikslus, juos matuodavome. Ekonomikos ir inovacijų ministerijos vėlgi galiu paprašyti atsiųsti ataskaitą apie administracinės naštos mažinimą kiekvienais metais. Kiekvienais metais tos ataskaitos buvo rengiamos. Kai kurios institucijos tikrai labai didelę pažangą padarė. Pavyzdžiui, Aplinkos ministerijos srityje labai daug tos administracinės naštos sumažėjo. Bet ne visur. Dar bus ką ir jums nuveikti", - atsakė I.Šimonytė.