Mėnuo buvo neįprastai šiltas ir pateko į penketuką šilčiausių kovų per visą modernių meteorologinių stebėjimų istoriją.
Vidutinė oro temperatūra neretai atitiko balandžio pirmą pusę, o paskutinė kovo diena buvo absoliučiai šilčiausia kovo diena per visą istoriją. Jos vidutinė oro temperatūra atitiko meteorologinę vasarą.
Per mėnesį pasiekti net penki paros aukščiausios oro temperatūros rekordai, tačiau buvo dienų, kai gana nedaug pritrūko iki rekordo.
Remiantis preliminariais duomenimis, kovas Lietuvoje buvo ~3,2 laipsnio šiltesnis, beveik perpus sausesnis ir truputį saulėtesnis už normą (1991-2020 m. kovo mėn. vidurkį).
Vilniuje vidutinė mėnesio oro temperatūra siekė +4,4 °C (+3,7° anomalija), o Klaipėdoje +4,6 °C (+2,9° anomalija).
Per praėjusį mėnesį Vilniuje buvo net 30 dienų šiltesnės už daugiametę normą. Tuo tarpu, Klaipėdoje truputį mažiau, 24 dienos.
Šilčiausia praėjusio mėnesio diena buvo kovo 31-oji, kai Lietuvoje dieną beveik visur sušilo iki 20-25 laipsnių šilumos.
Na o vidutiniškai šalčiausia naktis šalyje pasitaikė kovo 7 ir 8-ąją, kai Molėtuose ir Varėnoje šalo iki -8,5 °C.
Kovo mėnuo visoje Lietuvoje buvo sausesnis nei vidutiniškai (bendras šalies vidurkis siekia apie 55 % normos).
Krituliai pasiskirstė gana tolygiai: skirtumai tarp Lietuvos vietovių siekė tik iki 2-3 kartų. Mažiausiai kritulių teko centriniams Lietuvos rajonams.
Dalyje šalies vietovių išmatuota vos trečdalis mėnesio normos. Na o Vilniuje ir Klaipėdoje išmatuotas kritulių kiekis skyrėsi beveik du kartus: uostamiestyje iškrito 24,6 mm (tai atitinka 62% mėnesio normos), o sostinėje (Trakų Vokėje) - 14,9 mm (36 % normos).