respublika.lt

Milijonai kovidinių skiepų išpilta arba dovanota

(168)
Publikuota: 2024 lapkričio 29 22:55:35, Danas NAGELĖ
×
nuotr. 1 nuotr.
Asociatyvi Freepik nuotr.

COVID-19 anšlagas baigėsi, tačiau nuo šios ligos vis dar siūloma pasiskiepyti nemokamai, nors už kai kai kurių rimtesnių ligų skiepus daugumai reikia susimokėti. Kodėl?

 

Sveikatos teisės instituto direktorius, parlamentaras Rimas Jonas Jankūnas, tokį klausimą iškėlė per Seime vykusią Vyriausybės valandą.

„Aš norėčiau paklausti apie tokį keistą sveikatos priežiūrai skirtų lėšų paskirstymą, konkrečiai vakcinoms. Žiūrėkite, yra vakcinos nuo erkinio encefalito, faktiškai visiems reikia mokėti. Yra žmonių, kurie gyvena zonose, jiems tikslinga. Už gripo vakcinas reikia mokėti visiems, išskyrus rizikos grupes, tuo tarpu koronaviruso vakcinos visiems yra nemokamos. Nemažai tenka utilizuoti ar padovanoti, prokuratūra net tyrimą pradėjusi.

Mano du klausimai. Kokia yra tokių sprendimų logika? Antras. Kokie yra šių metų duomenys? Kiek lėšų išleista vakcinoms nuo koronaviruso, kiek dozių nupirkta, kiek jų yra utilizuota ir kiek padovanota?" - į laikinąjį sveikatos apsaugos ministrą Aurimą Pečkauską kreipėsi R.J.Jankūnas.

„Kokioms rizikos grupėms skiriamos vakcinos ir dėl finansavimo sprendimus priima Imunoprofilaktikos taryba. Jums turbūt puikiai žinomas toks formatas. Paskui turbūt atsižvelgia į Privalomojo sveikatos draudimo fondo galimybes ir tos lėšos yra skiriamos. Tiek jūsų minėtos vakcinos nuo erkinio encefalito, tiek nuo gripo, tiek nuo pneumokoko ir kitos - visos yra svarstomos būtent šiuo formatu ir tie sprendimai tenai priimami.

Kas susiję su vakcinomis nuo koronaviruso, ar ne, matyt, visiems puikiai žinoma, kad tos aplinkybės, kuomet buvo kovojama su COVID-19 pandemija, buvo visiškai kitos. Tai nebuvo taikos laikotarpis ir tie sprendimai, matyt, buvo priimami visai kitaip, siekiant išgelbėti tiek šalies ekonomiką, tiek žmonių gyvybes. Vien dėl šios ligos netekome tikrai ne 1 tūkst. Natūralu, kad tie sprendimai buvo priimami kitokie. Natūralu, kad kovidas vis labiau tampa normalia liga, patenka į įprastų ligų sąrašą. Net neabejoju, kad ir vakcinos nuo šios ligos artimoje ateityje turėtų patekti į tą patį mechanizmą, kaip yra priimami sprendimai ir dėl kitų vakcinų.

Dėl konkrečių skaičių. Tikrai, žinokite, aš jums pasakyti šiandien negaliu, tokiais skaičiais neoperuoju. Jeigu būtų poreikis, galite užklausti raštu ir jums ministerija pateiks tokius atsakymus", - pažadėjo A.Pečkauskas.

„Vakaro žinios" pasidomėjo šiais klausimais, tačiau tikslius atsakymus iš Sveikatos apsaugos ministerijos gaus tik po savaitgalio. Mat dabar ministerija turi tik metų senumo duomenis.

Iki pernai rudens Lietuva iš viso gavo 10,9 mln. kovidinių vakcinų dozių, gyventojų skiepijimui sunaudota kiek daugiau nei 4,5 mln. dozių. Ekstremalių sveikatai situacijų centro sandėlyje laikytų vakcinų dėl pasibaigusio galiojimo laiko utilizuota 2,4 mln. dozių. Lietuva užsienio šalims dovanojo 3,3 mln. vakcinų dozių. Šiam peršalimo ligų sezonui užsakyta 136 tūkst. COVID-19
vakcinų, pritaikytų šiuo metu cirkuliuojančioms atmainoms.

„Pagal anksčiau sudarytas vakcinų pirkimo sutartis, vakcinų kainos buvo konfidencialios", - atsakė ministerija.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
67
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (168)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Kokia yra blogiausia dovana?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kaip vertinate I.Šimonytės Vyriausybės darbą?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+1 +6 C

+3 +7 C

+3 +6 C

+2 +7 C

+3 +6 C

+4 +6 C

0-6 m/s

0-3 m/s

0-4 m/s