Trečiadienį Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) registravo įstatymo pakeitimus, kuriais siekiama panaikinti papildomas priemokas už Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis apmokamas paslaugas.
Šiuos Sveikatos draudimo įstatymo pakeitimus ministrė Marija Jakubauskienė pristatė dar balandį. Kaip tuomet teigė ji, įsigaliojus naujai tvarkai, iš pacientų nebebūtų reikalaujama papildomų mokesčių už valstybės lėšomis teikiamas sveikatos priežiūros paslaugas. Taip pat, anot SAM vadovės, tai prisidėtų ir prie strateginių dabartinės Vyriausybės tikslų – didinti paslaugų prieinamumą, mažinti eiles gydymo įstaigose, gerinti medikų savijautą – įgyvendinimo.
„Susiduriame su atvejais, kuomet gydymo įstaigos, prisiėmusios atsakomybę už iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo jau apmokėtas teikiamas sveikatos paslaugas iš pacientų neimti papildomų priemokų, šios nuostatos nesilaiko. (...) Todėl imamės iniciatyvos skaidrinti sveikatos apsaugos sistemą“, – tuomet surengtoje spaudos konferencijoje kalbėjo M. Jakubauskienė.
Dėl SAM inicijuotų įstatymo pakeitimų pirmiausia turės spręsti Vyriausybė. Tuomet pataisos bus teikiamos Seimui. Jei šiems pakeitimams parlamentarai pritars, jie įsigalios nuo 2026-ųjų pradžios.
Šiuo metu galiojanti Sveikatos sistemos įstatymo nuostata įtvirtina galimybę pasirinkti brangesnes paslaugas, medžiagas bei procedūras. Kaip jau anksčiau nurodė ministerija, praktikoje tai tapo neteisėto pacientų apmokestinimo įrankiu, keliančiu nepasitenkinimą ir iškreipiančiu sveikatos sistemą.