Sustiprintą muzikinį ugdymą vykdančios Šiaulių „Juventos“ progimnazijai nesutinkant su Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM) siūlymu keisti ugdymo įstaigos nuostatas, ministrė Raminta Popovienė teigia, kad progimnazija galėtų tapti kitos mokyklos filialu. Pasak jos, tokiu būdu ugdymo įstaiga galėtų išlaikyti joje esančius moksleivius ir mokytojus.
„Situacija yra susidariusi dėl tam tikrų priėmimo tvarkų neatitikimo. Dabar ji yra kaip progimnazija, vykdanti formalųjį ugdymą. Šiandien kaip tik ketinu skambinti Šiaulių merui, nes pasidomėjau, kaip mes galime spręsti“, – antradienį žurnalistams Vyriausybėje teigė R. Popovienė.
„Viskas lieka taip, kaip ir buvo, tik mokykloje turėtų pradėti veikti viena iš mieste esančių formalųjį ugdymą vykdančių mokymo įstaigų ir tai būtų kaip filialas. Visi mokytojai dirbtų, niekas nesikeistų. Čia toks sprendimas, kuris būtų teisiškai sutvarkytas ir priimtinas“, – akcentavo ji.
Reaguodama į Šiaulių „Juventos“ progimnazijos bendruomenės kritiką, kad priimti pokyčiai keistų mokyklos simboliką, ministrė pabrėžia, kad atitinkamų formuluočių galima paieškoti mokyklos nuostatuose.
„Čia būtų galima mokyklos nuostatose paieškoti formuluotės. Mes tikrai diskutavome, kito varianto, nelabai yra. Dar kartą kviesčiau bendruomenę pasvarstyti, pagalvoti, nes svarbiausia turime žiūrėti, kad nenukentėtų vaikai“, – kalbėjo R. Popovienė.
ELTA primena, kad ketvirtadienį greta Šiaulių „Juventos“ progimnazijos planuojama surengti pilietinę akciją. Mokyklos bendruomenės nepasitenkinimą sukėlė ŠMSM siūlymas pakeisti ugdymo įstaigos nuostatas.
Administracijos teigimu, gruodį buvo gautas ŠMSM raštas, kuriame nurodoma, kad progimnazijos nuostatuose nebegali būti įtvirtinta teisė vykdyti formalųjį švietimą papildančio ugdymo programas, nes tai prieštarauja Švietimo įstatymui.
Ministerija siūlo patikslinti nuostatas, svarstyti galimybę muzikos programas perkelti į Šiaulių miesto muzikos ir meno mokyklas, leidžiant ugdymą rengti „Juventos“ progimnazijos patalpose, ir pereinamuoju laikotarpiu (2025–2026 mokslo metais) nevykdyti naujų mokinių priėmimo į pradinio ir pagrindinio ugdymo muzikos programas.
Kaip rašoma pirmadienį mokyklos administracijos išplatintame pranešime, progimnazijoje jau daugelį metų dera bendrasis ir muzikinis ugdymas – mokiniai mokosi bendrųjų dalykų, lanko solfedžio, instrumentų pamokas, dainuoja choruose, groja ansambliuose. Taip per aštuonerius metus jie baigia ne tik progimnaziją, bet ir muzikos mokyklą.