„Neseniai priėmėme CO2 mokesčius kurui, kitoms rūšims. Tai žmonėms yra labai įdomu, koks CO2 kiekis Lietuvos ore yra dabar?". Tokio klausimo Seime iš parlamentaro Valiaus Ąžuolo sulaukė aplinkos ministras Simonas Gentvilas.
„Jūs darote tuos tyrimus, žinote, koks jis yra? Ir koks jūsų tikslas, kaip planuojate tą CO2 kiekį Lietuvos ore sumažinti? Vis tiek žinome, kad CO2 naudoja augalai, o jeigu sudeginame kurą, tai kiek didėja CO2? Tai koks dabar yra CO2 kiekis Lietuvos ore ir iki kiek jūs planuojate jį sumažinti, pritaikius šiuos mokesčius?", - sudėtingai klausinėjo V.Ąžuolas.
„Gerbiamas Valiau, nepamenu jūsų biografijos, jūs tikriausiai agronomiją baigęs?", - perklausė S.Gentvilas.
„Taip. Bet kaip jūs planuojate sumažinti? Aš to ir klausiu", - neatlyžo V.Ąžuolas.
„Man atrodo, jūs puikiai žinote gamtos dėsnius, fotosintezę, kaupiamuosius augalus ir taip toliau. Bet jeigu jūs klausiate apie mūsų klimato kaitos politiką, apie šiltnamio efektą sukeliančių dujų sluoksnį, kuris kaupiasi virš mūsų galvų, tai yra matuojama dalelėmis. Ir tie rodikliai yra... (Balsas salėje) Apie CO2 mokestį jūs neklausėte, jūs klausėte apie CO2 kiekį, ne apie mokestį. Šiltnamio efektą sukeliančių dujų susikaupimas mūsų atmosferoje didėja ir jis didėja per sparčiai, ir visi turime prisidėti.
Kas yra gerai Lietuvoje, gerbiamas Valiau, kad Lietuvos žemės ūkis ir miškai sugeria beveik trečdalį Lietuvos gyventojų, viešojo sektoriaus ir ekonomikos emisijų. Tiktai Švedijoje gamta sugeba sugerti daugiau negu Lietuva. Tai dėl Lietuvos gamtos ir žemės ūkio, kuris per sėjomainą, per kaupiamuosius augalus, sugeba sugerti nemažą kiekį CO2, mes turime gana gerus rodiklius. Man atrodo, turime stengtis daugiau. Jums pagelbėjant, naudojant žemės ūkio pagalbą, mes įgyvendinsime šiuos prisiimtus įsipareigojimus tarptautinius mastu ir Europos mastu", - diskusiją užbaigė aplinkos ministras.