respublika.lt

Naujas rūbas - ne visada geresnis už dėvėtą

(64)
Publikuota: 2024 gegužės 27 07:47:00, Edita SIAVRIS
×
nuotr. 1 nuotr.
Dėvėtų rūbų parduotuvės traukia žmones, norinčius apsipirkti ne tik nebrangiai, bet ir įdomiai. Redakcijos archyvo asociatyvi nuotr.

Nors labai išpopuliarėjo internetinė prekyba naujais rūbais, žmonėms visada aktualios ir dėvėtų drabužių parduotuvės. Jų vadovai sukasi kaip išmanydami, kad tik įtiktų savo klientams, kartais net lekia į sandėlius išpildyti konkretaus pirkėjo pageidavimų...

 

Ieško pigių rūbų darbui

Per pandemiją žmonės vis daugiau pirko internetu, tokia praktika liko iki šiol, ne išimtis ir drabužių rinka. Dėvėtų drabužių parduotuvės irgi pajuto, kad žmonės įpranta daugiau pirkti internetu, tačiau pasitaiko atvejų, kai pakeičiama praktika ir rūbus tautiečiai pradeda pirkti tik gyvai apžiūrėję.

Dėvėtų drabužių „Mivido drabužiai" parduotuvės Pasvalyje bei internetinės parduotuvės Prikelk.lt vadovas Dovydas KAVALIAUSKAS „Vakaro žinioms" pasakojo, jog idėja dėvėtų rūbų pardavimus perkelti į internetą kilo po pandemijos, nes pirkimai fizinėje dėvėtų rūbų parduotuvėje negrįžo į pradinį lygį.

„Esame dar jauni, fizinei parduotuvei „Mivido drabužiai" 3 metai, o internetinei tik metai. Visur žmonės ieško gero ir pigiai. Ieško originalių prekių. Labai rūbus perka darbui, nes ir po 50 ct gali kažką sau įsigyti.

Ieško žiemą rūbų vasarinių, kai keliauti ruošiasi į šiltus kraštus. Nes ne sezonu sunku rasti kažką kitur. Klausia atėję, gal turite maudymukų ar ko, tada mes važiuojame į sandėlį ir žiūrim, ką turim. Mes esame lankstūs, kadangi maža įmonė, tai klientams, būna, ir pagal pageidavimus surandam kažką", - aiškino D.Kavaliauskas.

Kainos labai nesikandžioja, pavyzdžiui, Prikelk.lt naujos žalios moteriškos kelnės 8 eurai; nauji moteriški šortai apie 7 eurus; vyriški nauji marškiniai 11 eurų; beveik nauja vaikiška firminė striukė 16 eurų ir pan. Dėvėtų drabužių parduotuvėse pirkėjai nemažai prekių randa su etiketėmis. Tiesa, pasak pašnekovo, į internetinę platformą keliami tik puikios kokybės rūbai, nes pirmųjų mėnesių patirtis parodė, kad klientai internetu ieško tik idealios būklės rūbų. O fizinėse parduotuvėse ir pigesnių.

Kainų politika - iškart mažos kainos

Kadangi per pandemiją atsirado labai daug internetinių parduotuvių ir gyvų pardavimų transliacijų, šis faktorius turėjo įtakos ir dėvėtų drabužių rinkai. Be to, į dėvėtų drabužių praduotuvę ne kiekvienas užsuka, čia svarbus ir vietos, patogumo veiksnys. „Mes gyvų transliacijų nedarome. Nes reikia turėti darbuotoją, kuris rengtų jas. Be to, informacija lieka tik vaizdo formatu. Gal tą įrašą žmogus pamatys po savaitės ir prekės jau bus išparduotos, o puslapyje gali viską matyti realiuoju laiku", - dėstė D.Kavaliauskas.

Paklaustas, kodėl apskritai pasuko į tokį verslą, vyras šypsosi, kad taip jau sudėliojo likimas. Turįs užsienyje draugą, kuris verčiasi dėvėtų rūbų verslu. Taigi ir jis Lietuvoje pradėjo užsiimti tokia veikla. „Iš pradžių draugas buvo mano tiekėjas, paskui tų tiekėjų daugiau atsirado. Keliauja rūbai iš Anglijos, šiek tiek yra itališkų. Žiūrime, kad būtų kokybiški ir klientams galėtume pasiūlyti", - teigė parduotuvių vadovas.

Tiesa, Dovydas prisipažino, jog fizinėje parduotuvėje retai daro nuolaidas, nes rūbus įkainoja iškart mažiausia kaina. Akcijas rengia tik per šventes. Štai neseniai fizinė jų parduotuvė šventė 3 metų gimtadienį, padarius 50 proc. nuolaidą visiems rūbams, pirkėjai plūste plūdo ir buvo pasiektas pardavimų rekordas.

Dažniausios pirkėjos - moterys

Dėvėtų drabužių parduotuvių „Samana", įsikūrusių Alytuje, vadovas Vaidotas Lukoševičius dalijosi patirtimi, kad šiais laikais žmonės ieško rūbų su etiketėmis. „Jau 30 metų šioje srityje dirbame, tai galiu pasakyti, kad dažniau perka moterys. Dažnai žmonės ieško garsių firmų ženklų. Tie, kurie ateina kasdien, būna, neperka ir nieko. O kurie ateina rečiau, apsiperka dideliais kiekiais.

Mes atrenkame rūbus, kad visi būtų kokybiški. Švarką už 10 eurų idealios būklės nusipirksite. Kas iš to, kitur nusiperka žmonės po 1 eurą rūbų, paskui, būna, neša į konteinerį..." - teigė V.Lukoševičius.

Parduotuvės vadovas tikino, kad sezono pabaigoje padaro 50 proc. nuolaidą prekėms. Būna likusių prisikaupusių prekių, tuomet daromos akcijos atskiriems rūbams, pavyzdžiui, tik suknelėms. Pašnekovas pasakojo, kad nemažai ateina žmonių po nepavykusių pirkimų internetu, tai dydis netiko, tai spalva ne tokia. O fizinėse parduotuvėse gali pasimatuoti gyvai. Į Alytų pirkti dėvėtų rūbų, anot V.Lukoševičiaus, važiuoja ir vilniečiai, kauniečiai, nes čia mažesnės kainos.

Pašnekovas sakė pastebintis praktiką, kad radę firminį rūbą klientai pirmiausia telefone pasitikrina, kiek analogiška prekė kainuoja nauja, ir apsisprendžia dėl pirkimo.

Kalbėdamas apie dėvėtų drabužių rinkos perspektyvą pokalbininkas įsitikinęs, kad viskas priklausys nuo internetinės prekybos.

Galiu apsipirkti įdomiai

Nuolat dėvėtų rūbų parduotuvėse visoje Lietuvoje apsiperkanti jauna moteris Gabrielė pasakojo, kad dažniausiai ieško vintažinių rūbų. Senesnių suknelių modelių, kurių kitur nerasi. Yra dėvėtų rūbų parduotuvių, kuriose galima rasti vintažinių indų, dekoracijų, - tai irgi traukia pirkėjus.

„Niekada neperku avalynės, nes nesu mačiusi labai kokybiškos ir niekada neperku apatinių. Bet pagalvių užvalkalėlius, indus, net dekoracijas perku, nes ir to būna dėvėtų drabužių parduotuvėse. Einu dėl įdomumo, rasti tai, ko dabartiniame laike nėra. Pavyzdžiui, yra dienos, kai pigiau, tai net turiu švarką už 3 eurus nusipirkusi. Apsiperku Vilniuje, Klaipėdoje, Plungėje, kituose miestuose, nes daug keliauju ir visada pasižiūriu, kur kokia dėvėtų rūbų parduotuvė", - patirtimi dalijosi Gabrielė ir pridūrė dar jaučianti kai kurių tautiečių poziciją, kad apsipirkti „padevalkėse" yra gėda. Bet čia pat davė palyginimą, kad štai Prancūzijoje, Olandijoje, Danijoje dėvėtų rūbų parduotuvės brangios, ten paltas gali ir 200 eurų kainuoti. Labai atrinkti rūbai, dažniausiai vardiniai seni modeliai, kurie turi išliekamąją vertę. O parduotuvės įrengtos kaip butikai.

„Tu niekur nepamatai kito žmogaus su tokiu rūbu. Bet tikrai reikia atsirinkti, nes yra ir nekokybiškų prekių. Tai tam tikras žaidimas, reikia skirti laiko, turi norėti. Aš toks žmogus, nelabai perku internetu, man labai svarbu pačiupinėti rūbą, apsirengti. Tarp jaunimo nėra jokia gėda taip pirkti, ypač kas domisi aplinkosaugos klausimais. Tai protingas apsipirkimas. Gal ne visada perki daiktą, tik pažiūri, bet kitam pasiūlai, jei žinai, kad draugė kažko panašaus ieško ar kolekcionuoja", - sakė ji.

 

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
28
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (64)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Kada puošite namus Kalėdoms?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kurioje Baltijos valstybėje gyventi geriausia?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

-6 +4 C

-5 +6 C

+1 +6 C

-4 +5 C

-1 +3 C

+3 +8 C

0-11 m/s

0-7 m/s

0-7 m/s