Toks klausimas kilo daugybei žmonių, kurie svarsto trauktis iš kaupimo II pensijų pakopoje ir pasiimti savo pinigus. Ypač, kai Seimas jau palaimino naują mokesčių reformą, pagal kurią nuo kitų metų bus sumuojamos visos žmogaus pajamos ir tuomet apmokestinamos progresiniu gyventojų pajamų mokesčio (GPM) tarifu.
Primename, kad Seimui priėmus pensijų reformą, visi norintys, nuo kitų metų dvejus metus turės laiko pasitraukti iš kaupimo II pakopoje ir susigrąžinti visus savo sumokėtus pinigus bei investicinę grąžą.
Valstybės pervedamos skatinamosios įmokos ir „Sodros" įmokos bus perskaičiuotos į taškus ir prisidės prie „Sodros" pensijos.
Tačiau žmonėms kilo klausimas, ar pasiėmus pinigus, nereikės susimokėti GPM. Apie tai, ar sukauptas žmonių pensijų turtas gali būti apmokestinamas, teiravomės Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.
VMI atstovė nurodė, kad kai išmokos išmokamos pagal Pensijų kaupimo įstatymo nustatytą tvarką (pvz., sulaukus nustatyto pensinio ar priešpensinio amžiaus, dėl priežasčių, susijusių su sveikata), pasiimtas turtas nėra apmokestinamas.
Ramūs gali būti ir tie, kurie ketina visiškai pasitraukti iš kaupimo, kai nuo kitų metų pradžios atsivers tai leidžiantis langas. „Taip pat išmokos neapmokestinamos, kai dalyvis pasirinks nutraukti dalyvavimą pensijų kaupime pereinamuoju laikotarpiu (nuo 2026 m. sausio 1 d. iki 2027 m. gruodžio 31 d.)", - nurodė VMI.
Tai patvirtino ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerija: „Iš pensijų fondų išmokami pinigai Gyventojų pajamų mokesčiu apmokestinami nebus. Tai numato kartu su pensijų kaupimo reforma priimtas Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pakeitimas."
Taigi, norintiems pasitraukti iš kaupimo II pakopoje baimintis nereikėtų.