„Respublikos" savaitės akiratyje - popiežiaus Pranciškaus laidotuvės, parodžiusios, jog katalikybė pasaulyje dar stipri ir, kas svarbiausia, pripažįstama galingų pasaulio lyderių.
Bet subulvarėjusi žiniasklaida akcentavo ne Pranciškaus nuveiktus darbus, ne pasaulio katalikų liūdesį, atsisveikinant su pontifiku. Žiniasklaidą labiau domino į laidotuves atvykusių pasaulio lyderių kaklaraiščiai, kostiumai bei suknios. Tarsi visi būtų susirinkę į pokylį.
Galbūt šiemet Lietuvoje įvyko Šv.Velykų stebuklas. Ar apsivalgymas kiaušiniais. Nes ūmai visi „teisingosios" žiniasklaidos atstovai, gal nė karto net nebuvę Vatikane ir pagal rūbą neatskiriantys kardinolo nuo vyskupo, ūmai tapo popiežiaus laidotuvių protokolo žinovais.
Parūpo ne Pranciškaus siekis, kad pasaulyje kuo daugiau būtų taikos, bet Bridžit Makron (Brigitte Macron). Juodu šydu neprisidengusi plaukų. Koks įžūlumas!
Toje pačioje Prancūzijoje, o ir toje pačioje Lietuvoje per „Pride" paradus galima lakstyti vos ne be kelnių, vos ne pliku užpakaliu. Tačiau per Pranciškaus laidotuves šiukštu negalima rodyti „plikos" galvos. Nesvarbu, jog su vešlia šukuosena. Pats Pranciškus iš tokio davatkiško uolumo tik nusijuoktų.
Teisuoliams užkliuvo ir Italijos premjerė Džordža Meloni (Giorgia Meloni) bei Ukrainos prezidento žmona Olena Zelenska.
Mat šios abi damos irgi nesidangstė plaukų juodomis skraistėmis. Beje, kaip plaukų nesidangstė ir daugiau Šv.Petro bazilikoje gedulingose pamaldose dalyvavusių damų. Tik žiniasklaida nežinojo jų pavardžių. Todėl „pažeidėjomis" dirbtinai nepasibaisėjo ir neįvardino. Užtat įsidėmėjo, jog Ukrainos prezidentas buvo pasodintas ne trečioje, bet pirmoje eilėje. Net suskaičiavo, kiek personų (iš Indijos, Vengrijos ir t.t.) sėdėjo šalia.
Na, koks iš tiesų skirtumas, jog Melanija Tramp (Melania Trump) vilkėjo pagal protokolą - juodas šydas, juoda suknia ir be kosmetikos. Beveik. O Vatikano aikštėje gedėjusi kokia nors pasaulietė piligrimė tą dieną buvo užsidėjusi margą kepurę ir mūvėjo džinsus. Gailestis nematuojamas šydų ar juodos spalvos gausa. Tačiau žmonės, tai yra, žiūrovai, linkę vertinti pagarbą ir įvairius žmogiškus išgyvenimus vizualiai. Ką mato, tuo ir tiki.
Tad jei taip vertintume laidotuvių protokolo „pažeidimus", tai labiausiai popiežiaus Pranciškaus „nevertino" jo ilgametė draugė, 81 metų vienuolė. Nes ji stovėjo ir meldėsi prie pontifiko karsto toje vietoje, kur leidžiama stovėti tik kardinolams, vyskupams ir šiaip kunigams.
Vertinant vizualiai, nors ir komiškai, buvęs JAV prezidentas Džo Baidenas (Joe Biden) gailėjosi mirusio popiežiaus labiau nei Donaldas Trampas (Donald Trump). Nes pastarasis ne pagal protokolą vilkėjo mėlynu kostiumu ir buvo pasirišęs mėlyną kaklaraištį. Kai tuo tarpu jo pirmtako kostiumas bei kaklaraištis buvo pabrėžtinai juodi. Visiškai pagal protokolą.
Toliau vertinant tik pagal lyderių ar jų antrų pusių rūbus, Vengrija yra palankesnė Vatikanui bei katalikybei nei Italija, o Vokietijos federacinė respublika yra palankesnė nei jos viena žemė Bavarija.
Nes Bavarijos premjeras, atskridęs į Pranciškaus laidotuves, Romoje įsiamžino džiugiame, toli gražu ne gedulingame „selfyje".
Šį kartą žiniasklaida bent nesidomėjo, kas buvo patiekta per gedulingus pietus, jei tokie iš viso buvo.
Tačiau itin parūpo, kur savo 55-ąjį gimtadienį šventė M.Tramp, gimusi balandžio 26-ąją. Gal prezidentiniame lėktuve? Gal pakeliui į Šv.Petro baziliką? Ir kokių dovanų gavo?