Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen pripažįsta, kad pasirodžiusi informacija apie specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pradėtą tyrimą dėl buvusio kariuomenės vado Valdemaro Rupšio kariuomenės lėšomis apmokėtų dantų implantų atrodo negerai. Visgi parlamento vadovė tikina, kad prieš pateikiant situacijos vertinimus reikia visų pirma sulaukti tyrimo pabaigos.
„Antraštė tikrai skamba negerai. Aš visgi palaukčiau tyrimo pabaigos, kad komentuočiau jau turinį. Ir jei pasitvirtins tai, kas dabar nuskambėjo, aišku, atrodys blogai“, – ketvirtadienį žurnalistams Seime teigė V. Čmilytė-Nielsen.
Naujienų portalas Delfi trečiadienį pranešė, kad STT pradėjo ikiteisminį tyrimą kadenciją baigusio Lietuvos kariuomenės vado V. Rupšio atžvilgiu. Pasak portalo, V. Rupšys prieš dvejus metus už kariuomenės lėšas susidėjo dantų implantus.
Žiniasklaidos duomenimis, pavasarį sulaukusi skundo su jame pateikta informacija apie V. Rupšio dantų implantus, Krašto apsaugos ministerija (KAM) kreipėsi į STT, prašydama įvertinti ir priimti procesinį sprendimą „dėl aplinkybių, susijusių su galimai neteisėtai suteiktomis sveikatos priežiūros paslaugomis“. Kol kas įtarimai buvusiam kariuomenės vadui pareikšti nėra.
Savo ruožtu V. Rupšys sako esąs įsitikinęs, jog nepadarė nieko neteisėto. Pasak jo, šį trečiadienį žiniasklaidos paviešinta istorija gali būti susijusi su vidinėmis kovomis Karo medicinos tarnyboje (KMT).
ELTA primena, kad tai ne pirmas kartas kada V. Rupšys susilaukė panašių klausimų. Praėjusiais metais, dar vadovaujant kariuomenei, portalas „15min“ pranešė, jog V. Rupšys iš savo sūnaus Vilniuje nuomojasi butą ir už tai gavo 445 eurų vadinamuosius butpinigius. Viešojoje erdvėje imta diskutuoti, ar generolas nesupainiojo viešų ir privačių interesų.
Žurnalistams V. Rupšys argumentavo, kad nuomojasi butą iš sūnaus, nes Vilniuje gyvena tik darbo dienomis, laikydamasis Lietuvos įstatymų. Vėliau portalui pateiktame kariuomenės atsakyme teigiama, jog V. Rupšys turi teisę nuomotis iš sūnaus, nes Vilniuje ir aplinkiniuose rajonuose nevaldo nekilnojamojo turto.
Po viešojoje erdvėje kilusios skandalo generolas nutarė nutraukti buto nuomos sutartį, tačiau pareiškė, kad nesijaučia padaręs kokią nors moralinę žalą.
Įvertinusi surinktą informaciją apie tuometinio Lietuvos kariuomenės vado būsto nuomą, Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nepradėjo tyrimo dėl galimai supainiotų viešų ir privačių interesų.