Parlamentarų grupės siūlymas prailginti „mamadienius“ ir „tėvadienius“ iki vaikui sukaks 16 metų turėtų būti suderintas su Trišale taryba. Tokią nuomonę išsakė Seimo kanceliarijos Teisės departamentas, įvertinęs tai numatančias Darbo kodekso pataisas.
„Atsižvelgus į tai, kad siūlomas teisinis reguliavimas galimai sukeltų neigiamų ekonominių pasekmių darbdaviams, manytina, kad įstatymo projektas turėtų būti suderintas su Lietuvos Respublikos Trišale taryba“, – sakoma Seimo teisininkų išvadoje.
Seimo Priklausomybių prevencijos komisijos pirmininkė „laisvietė“ Morgana Danielė kartu su kitais parlamentarais įregistravo Darbo kodekso pataisas, kuriomis siūlo suteikti galimybę papildomomis poilsio dienomis, t. y. vadinamaisiais „mamadieniais“ arba „tėvadieniais“ pasinaudoti šeimoms, auginančioms vaikus iki 16 metų.
Šiuo metu teisė į tokias poilsio dienas suteikiama dirbantiems tėvams, auginantiems vaikus iki 12 metų.
Projekto iniciatorės M. Danielės įsitikinimu, tėvų dėmesys svarbus ne tik mažamečiams iki 12 m., bet ir paauglystę išgyvenančioms atžaloms. Parlamentarės teigimu, papildomi „mamadieniai“ ir „tėvadieniai" būtų kaip prevencinė priemonė, mažinantį žalingų įpročių tikimybę. Seimo nares M. Danielės duomenimis, toks jaunimo psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos modelis pasiteisino Islandijoje ir kitose valstybėse.
Trišalė taryba – tai profesinių sąjungų, darbdavių organizacijų ir Vyriausybės atstovų sudaryta institucija. Ji pataria Seimui ir Vyriausybei socialinės, ekonominės ir darbo politikos klausimais.