Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) nutarė, kad iš dviejų neteisėtai praturtėjusių vilniečių 987 tūkst. eurų valstybei buvo priteisti pagrįstai, pranešė prokuratūra.
Apeliacinės instancijos teismas, praėjusių metų spalį, išnagrinėjęs baudžiamąją bylą apeliacine tvarka pagal nuteistųjų ir jų gynėjos apeliacinius skundus, konstatavo, kad pirmosios instancijos teismas pagrįstai nuteisė vilniečius dėl neteisėto praturtėjimo.
Nuteistųjų kaltę patvirtino ikiteisminio tyrimo metu surinkti, teisminio bylos nagrinėjimo metu patikrinti ir pirmosios instancijos teismo tinkamai įvertinti įrodymai. Šiai pozicijai pritarė ir LAT teisėjų kolegija, atmetusi nuteistųjų advokato kasacinius skundus.
Vilniaus miesto apylinkės teismas 2024 m. kovą du sostinės gyventojus pripažino kaltais dėl neteisėto praturtėjimo. Teismas nuteistam vyrui (gim. 1967 m.) skyrė 50 tūkst. eurų baudą, jo artima giminaitė (gim. 1935 m.) turės sumokėti 15 tūkst. eurų baudą.
Bylos duomenimis, nuteistieji laikotarpiu nuo 2010 iki 2018 m. nuosavybės teise turėjo po daugiau nei 500 MGL vertės turtą, žinodami, kad tas turtas negalėjo būti įgytas teisėtomis pajamomis.
Anot teisėsaugos, atliekant tyrimą, buvo atlikti ūkinės finansinės veiklos tyrimai, įvertintos nuteistųjų teisėtos pajamos. Specialistų išvados leido pagrįstai manyti, jog jų nepakako minėtu laikotarpiu patirtoms išlaidoms pagrįsti.
Bylos duomenimis, vienoje įmonėje dirbantis E. V. disponavo 513 tūkst. eurų suma, kuri negalėjo būti įgyta teisėtai. Už šias lėšas vyras nuosavybės teise arba artimų asmenų naudai įgijo turto – žemės sklypą, kelis butus sostinėje bei kelis automobilius – kurio įsigijimui dalis panaudotų lėšų buvo neteisėtos pajamos.
Vyro artima giminaitė tuo pačiu laikotarpiu, pasak teisėsaugos, įgijo nekilnojamojo turto už 545 tūkst. eurų sumą. Teismas konstatavo, kad moteris patyrė išlaidų ir nuosavybės teise įgijo turto iš lėšų (474 tūkst. eurų), kurios negalėjo būti įgytos teisėtai.
Ikiteisminio tyrimo metu prokuroro nutarimais buvo laikinai apribotos asmenų teisės į turtą, kuris buvo įgytas už neteisėtas pajamas. Teismo sprendimu, šie apribojimai palikti galioti iki nuosprendžio įvykdymo dienos.
Vilniaus miesto apylinkės teismas kaip nusikalstamos veiklos – neteisėto praturtėjimo – rezultatą iš E. V. konfiskavo 513 tūkst. eurų, o iš jo artimos giminaitės – 474 tūkst. eurų.