Prieš kelias dienas „Vakaro žinios" pasakojo apie išterliotą obeliską, esantį Vilniuje, prie Vyriausybės stovinčios Vinco Kudirkos skulptūros. Necenzūriniai žodžiai buvo nuvalyti tik sureagavus pilietiškam gyventojui.
O štai rinkimų laikotarpiui V.Kudirka buvo aprengtas treningu. Ne todėl, kad sušalo - taip jaunimas raginamas dalyvauti rinkimuose.
Taigi į politinę agitaciją buvo įtrauktas net pats Lietuvos himno žodžių autorius V.Kudirka.
Akylesni praeiviai Vilniuje pastebėjo, kad jau kelias dienas Tautos dainius yra apvilktas juodu treningu. O ant jo - užrašas: „Man ne dzin". Kažin, ar V.Kudirka pats vartotų tokią frazę, tačiau iniciatyvos autoriai tikina, kad taip himno kūrėjas ragina dalyvauti rinkimuose.
Ragino, beje, ir rinkiminę dieną, kai agitacija draudžiama.
Kaip nurodoma Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos svetainėje, „Man ne dzin" - tai informacinė jaunimo pilietiškumo skatinimo kampanija, kuri ragina jaunus žmones visoje Lietuvoje aktyviai dalyvauti pilietiniame gyvenime, išsakyti savo nuomonę ir tapti aktyviu Lietuvos Respublikos piliečiu bei stiprinti jaunų žmonių suvokimą apie jų galią visuomenėje.
„Man ne dzin" nesiekia populiarinti ar remti kurias nors politines partijas ar politinius veikėjus, tačiau akcentuoja domėjimosi ir įsitraukimo svarbą, pateikia jauniems žmonėms pagrindinę informaciją apie sprendimų priėmimą, demokratinius procesus šalyje, leidžia gyvai susitikti su sprendimų priėmėjais ir suteikia jauniems žmonėms galimybę apgalvotai rinktis savo kandidatus.
Toks V.Kudirkos apdaras internete sulaukė dviprasmiškos reakcijos.
Dalis žmonių piktinosi tokių akcijų beprasmiškumu, o kai kurie ir pačių vilniečių abejingumu.
„Jei aš dabar būčiau Lietuvoje, tai tą megztinį nuo V.Kudirkos paminklo tiesiog nuplėščiau. Stebiuosi, kaip gali nieko nedaryti. Kas mes? Mes jau ne piliečiai savo valstybės, o tik stebėtojai. Baisu", - rašė viena internautė.
Vilniaus skulptūros ne pirmą kartą yra rengiamos įvairiausiais drabužėliais ar aksesuarais.
Dar ne taip seniai Žemaitei ant galvos buvo užjuosta LGBT vėliava, vėliau jai ir J.Basanavičiui buvo parišti rožiniai šalikėliai, solidarizuojantis su krūties vėžiu sergančiomis moterimis.
Vilniaus skulptūros buvo puoštos geltonais šalikėliais, esą, palaikydamos „Eurovizijoje" tuomet dalyvavusius „The Roop".