respublika.lt

A.Navickas: ministras G.Jakštas elgiasi nesąžiningai

Publikuota: 2023 rugsėjo 12 12:56:00, Irtautė Gutauskaitė, Elta
×
nuotr. 1 nuotr.
Eltos nuotr.

Streikuoti planuojančios profsąjungos pirmininkas Andrius Navickas mano, kad ministras Gintautas Jakštas elgiasi nesąžiningai, planuodamas tik kitą savaitę pateikti galutinius skaičius, kiek kitais metais bus galima pakelti mokytojų atlyginimus. Anot A. Navicko, ar bus skelbiamas tikrasis streikas, pedagogai nuspręs tik išgirdę tikslius atlyginimų kėlimo pasiūlymus.

 

„Ministras jau seniai kalba, kad svarsto, teiks siūlymus, bet to neatlieka. Manome, kad jie elgiasi nesąžiningai ir derybas nuolat vilkina“, – teigė Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) pirmininkas.

„Kai gausime pasiūlymą, mokytojai ir vertins, kiek tie atlyginimai augs, kiek jie bus teisingai paskaičiuoti, kaip bus finansuojamas etatas ir tada priimsim sprendimus, ar skelbsime tikrąjį streiką, ar ne“, – akcentavo A. Navickas.

Pasak jo, šį penktadienį vyks dviejų valandų streikas, kurio metu pedagogai nedirbs.

„Penktadienį vyks dviejų valandų streikas, tai tiesiog mokytojai neves dviejų pamokų“, – sakė A. Navickas.

Švietimo, mokslo ir sporto ministras G. Jakštas antradienį pranešė, kad šią savaitę bus nuspręsta, kiek tiksliai bus galima kelti atlyginimus pedagogams nuo kitų metų sausio ir rugsėjo mėnesių. Ministras pažymėjo, kad streikuoti planuojančioms mokytojų profesinėms sąjungoms tikslūs skaičiai bus pateikti kitą savaitę.

„Vakar gavome Finansų ministerijos atnaujintas ekonomines prognozes, tai dabar šią savaitę vyks modeliavimas, žiūrėsime, kokie yra šansai, kiek, neišlipant iš biudžeto ribų, būtų galima didinti atlyginimus“, – antradienį susitikime su Seimo Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ nariais pranešė G. Jakštas.

„Kitą savaitę su profesinėmis sąjungomis darysime susitikimą ir pateiksime siūlymus, kokie būtų konkretūs augimai nuo sausio ir rugsėjo“, – pridūrė G. Jakštas.

ELTA primena, kad A. Navicko vadovaujamoji švietimo darbuotojų profsąjunga pareikalavo dar šiais metais pakelti mokytojų atlyginimus 20 procentų. Taip pat prašo, kad nuo 2024 m. sausio 1 d. atlyginimai didėtų dar 30 proc. Tokiu atveju, bendras atlyginimų augimas siektų 56 procentus.

Vis dėlto, nesutarus dėl spartesnio mokytojų atlyginimų kėlimo, Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS) nusprendė rugsėjo 15 d. skelbti įspėjamąjį, o nuo rugsėjo 29 d. – tikrąjį streiką.

LŠDPS taip pat yra išsakiusi poreikį mažinti mokinių skaičių naujai sudaromose klasėse, siūlo numatyti ir kokybiškesnę darbo su specialiųjų ugdymosi poreikių turinčiais mokiniais tvarką.

Apie prisijungimą prie streiko pranešė ir Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga (LŠMPS). Jos pirmininkas Egidijus Milešinas pranešė, kad jo vadovaujama mokytojų profsąjunga svarstys skelbti streiką, jeigu nepavyks susitarti dėl iškeltų reikalavimų.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
12
F

Dienos klausimas

Ar dalyvaujate savo miesto Kalėdinės eglės įžiebimo šventėse?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar dažnai perkate alkoholinius gėrimus savaitgalį?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

-9 -4 C

-8 0 C

-10 -2 C

-7 -2 C

-6 -1 C

-5 -2 C

0-5 m/s

0-4 m/s

0-4 m/s