respublika.lt

G.Nausėda apie KT išvadą dėl neteisėtų migrantų sulaikymo: svarbiausia greitai pataisyti teisės aktus

Publikuota: 2023 birželio 08 13:05:00, Gailė Jaruševičiūtė-Mockuvienė, Elta
×
nuotr. 1 nuotr.
Gitanas Nausėda. Eltos nuotr.

Prezidentas Gitanas Nausėda nemano, kad po Konstitucinio Teismo (KT) išaiškinimo dėl neteisėtų migrantų apgyvendinimo reikėtų reikalauti vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės atsakomybės. Nors, pasak šalies vadovo, ministrė tam tikra prasme yra atsakinga, tačiau, pasak jo, šioje situacijoje galima kelti ir klausimus dėl Seimo atsakomybės, priimant antikonstitucinius teisės aktus.

 

„Aš manau, atsakomybė, kuomet teisinė bazė neatitinka Konstitucijos, yra. Bet tada galima klausti ir plačiau: Lietuvos Respublikos Seimas priėmė reikalingus įstatymus, tai tartum būtų atsakomybė ir viso Lietuvos Respublikos Seimo“, – ketvirtadienį žurnalistams Rokiškyje sakė G. Nausėda.

Šalies vadovas akcentuoja, kad šioje situacijoje svarbiausia atsižvelgiant į KT išaiškinimą, pakoreguoti įstatymą.

„Man atrodo, kad šitoje vietoje svarbiausia yra reaguoti ir greitai pataisyti tai, kas buvo padaryta. Bet svarbiausia neatidaryti langų ir durų tai migracijai, kurią specialiai prieš mus kryptingai organizuoja nedraugiškos šalys“, – pabrėžė G. Nausėda.

„Aš visiškai gerbiu Konstitucinio Teismo sprendimą. Manau, kad mums reikia daryti žingsnius, kurie pakeistų mūsų įstatyminę bazę, pritaikytų ją šiam Konstitucinio Teismo sprendimui. Ir kad būtų, viena vertus, išsaugoti Lietuvos nacionaliniai ir saugumo interesai, kita vertus, gerbiamos žmogaus teisės“, – taip pat pažymėjo jis.

ELTA primena, kad trečiadienį KT nustatė, jog neteisėtai šalies sieną kirtusių migrantų sulaikymas ir priverstinis apgyvendinimas užsieniečių registravimo centruose prieštarauja Konstitucijai.

Tokį sprendimą KT priėmė išnagrinėjusi migranto, atvykusio į Lietuvą iš Irako, skundą. Pastarasis prašė KT įvertinti įstatymo dėl užsieniečių teisinės padėties nuostatas.

Skundą pateikęs prieglobsčio prašytojas nurodė esąs įsitikinęs, kad negali būti nustatytas toks teisinis reguliavimas, kuriuo leidžiama apriboti asmens laisvę be teismo sprendimo neapibrėžtam laikui, be teisinių procedūrinių garantijų, kurios užtikrintų teisminę priežiūrą.

Į teismą kreipęsis migrantas tvirtino, kad Konstitucijoje garantuojama asmens laisvė yra viena pagrindinių prigimtinių asmens teisių, jos apribojimas leistinas tik tuomet, kai tai yra būtina ir neišvengiama, griežtai laikantis įstatymo reikalavimų. Pareiškėjo nuomone, teisinis reguliavimas, leidžiantis apriboti asmens laisvę be teismo sprendimo neapibrėžtam laikui, be procedūrinių garantijų, pažeidžia Konstituciją.

Įstatyme nustatyta, kad prieglobsčio prašytojai, kol nepriimtas sprendimas įleisti juos į Lietuvą, laikinai apgyvendinami specialiuose centruose be teisės laisvai judėti, jeigu dėl masinio užsieniečių antplūdžio šalyje yra paskelbta ekstremalioji situacija. Šis ribojimų terminas negali būti ilgesnis nei 6 mėnesiai.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
1
F

Dienos klausimas

Ar pritariate pedagogų streikui?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Š.m. antrame ketvirtyje vidutinės darbo pajamos šalyje siekė 1230 eurų „į rankas“. Jūsų pajamos:

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+10 +16 C

+4 +12 C

 

+10 +16 C

+10 +14 C

+11 +15 C

 

+7 +10 C

0-10 m/s

0-11 m/s

 

0-13 m/s