respublika.lt

G.Nausėda: mokesčių reformoje tikiuosi proveržio užtikrinant aukštų pajamų apmokestinimą, atsižvelgiant į jų dydį

Publikuota: 2023 rugsėjo 08 09:31:00, Ignas Dobrovolskas, Elta
×
nuotr. 1 nuotr.
Prezidentas Gitanas Nausėda. Eltos nuotr.

Prezidentas Gitanas Nausėda akcentuoja, kad mokesčių sistemą reikia modernizuoti taip, jog būtų teikiama didesnė pagalba vidurinei klasei bei vaikus auginančioms šeimoms. Jis tikisi, kad aukštos pajamos bus apmokestinamos atsižvelgiant į jų dydį, o ne šaltinį.

 

„Turime modernizuoti savo mokesčių sistemą, kad ji taptų sąžininga ir teiktų didesnę pagalbą vidurinei klasei bei vaikus auginančioms šeimoms, taip pat skatintų investicijas. Parlamentui teikiami reformos siūlymai turi būti atidžiai apsvarstyti, įvertinant minėtus aspektus“, – renginio „Vilnius Conference“ metu teigė G. Nausėda.

„Tikiuosi proveržio užtikrinant, kad aukštos pajamos bus apmokestinamos atsižvelgiant į pajamų dydį, o ne jų šaltinį“, – pažymėjo jis.

ELTA primena, kad praeitą savaitę posėdžiavusi koalicinė taryba sutarė apie prieštaravimų tarp valdančiųjų sukėlusią mokesčių reformą toliau diskutuoti atskirais etapais ir skiriant tam pakankamai laiko. Neatmetama, kad dalis diskusijų galėtų nusikelti ir į kitus metus.

Kritiką mokesčių reformai ne kartą išsakė tiek koalicijos ir opozicinių partijų atstovai, tiek socialiniai partneriai.

Vyriausybės pateiktoje mokesčių reformoje numatomi didesni mokesčiai daliai dirbančiųjų individualiai. Priėmus pakeitimus, daugiau asmenų turėtų mokėti nekilnojamojo turto mokestį, keistųsi kai kurių lengvatų taikymo tvarka, būtų įvesta minimali nedarbo išmoka.

Pasak finansų ministrės Gintarės Skaistės, reformos naudą – dėl didinamo neapmokestinamojo pajamų dydžio – pajustų 800 tūkst. gyventojų, arba 70 proc. visų šalies dirbančiųjų, kurių pajamos siekia iki vieno vidutinio atlyginimo. Tuo metu mokestinė našta, pakeitus gyventojų pajamų mokesčio modelį, padidėtų apie 17,5 tūkst. individualiai dirbančių ir 16,5 tūkst. itin aukštas pajamas gaunančių asmenų.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F

Dienos klausimas

Ar dalyvaujate savo miesto Kalėdinės eglės įžiebimo šventėse?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar dažnai perkate alkoholinius gėrimus savaitgalį?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

-9 -4 C

-8 0 C

-10 -2 C

-7 -2 C

-6 -1 C

-5 -2 C

0-5 m/s

0-4 m/s

0-4 m/s