respublika.lt

Gyvūnai jau susidraugavo su statybininkais

Publikuota: 2022 gruodžio 31 11:11:11, Olava STRIKULIENĖ
×
nuotr. 2 nuotr.
Snieginė ožka. EPA-Eltos nuotr.

Baigiantis metams, norisi prisiminti, ką gero per juos nuveikėme, o ką gal norėtume pataisyti ir 2023-iaisias jau gyventi kitaip. Kuo galėtume pasidžiaugti? Kas liūdino?

 

 

Lietuvos zoologijos sodo Rinkodaros ir edukologijos skyriaus vedėja Aida GROCKIENĖ džiaugėsi, kad sode sėkmingai vyksta renovacija, o kitąmet gausią augintinių šeimyną papildys ir raganosiai:

„Mūsų sodas bus uždarytas iki kitų metų rudens, nes vyksta sodo renovacija. Intensyvios statybos vyksta ir dabar, nors jau žiema. Pusė rangos darbų jau yra baigimo stadijoje.

Kuo galime dar pasidžiaugti? Istoriniu įvykiu. Snieginiai ožiukai gruodžio 1-ąją pirmieji perkelti į pirmą naujai atidarytą voljerą. Žirafos jau perkeltos į suremontuotus pastatus iš laikino voljero. Žirafoms patinka šiluma, bet kai kurie sodo gyvūnai, tokie kaip arktiniai vilkai labai džiaugiasi žiema. Gyvūnai, gyvenantys šiuo metu statybose, labai adaptavosi. Papūgos jau pradėjo mėgdžioti statybų garsus, girdėjau - jau krautuvo garsą imituoja. Žirafos taip pat labai smalsios, joms statybų kranas buvo labai įdomus. Kaip kolegos pasakojo, kraną net apuostė.

Gyvūnams, kurie nemėgsta triukšmo ar statybų vaizdai sukelia stresą, pastatėme širmas, prižiūrėtojai ypatingai stengėsi organizuoti gyvūnų užimtumą. Tunelius triušiams kasė, maistą gyvūnams deda ne ant lėkštutės, bet pakabina, paslepia, įvairių dalykų prigalvoja.

Jau įrengėme žaidimų aikštelę būsimiems mažiesiems sodo lankytojams. O kol kas sode vyksta renovacija. Tai europinis projektas, bent 80 proc. ankstesnio sodo yra keičiama, nes sodas jau 84 metus jokios renovacijos nebuvo matęs. Renovacija buvo būtina. Nors sodas lankytojams kol kas uždarytas, o iš viso jame buvo daugiau nei šimtas darbuotojų etatų, apie 90 žmonių pavyko išsaugoti. Džiaugiamės, kad net sumažėjus darbų apimčiai, darbas organizuojamas taip, kad nebūtų atleisti žmonės. Mūsų kasininkės, praėjusios saugos mokymus, dirba su gyvūnais, netgi primatų skyriuje. Tiesa, kartu dirba ir specialistai.

Kokių naujienų tikėtis kitais metais? Nors gyvūnų rūšių mūsų sode šiek tiek sumažės, turėsime ir naujų rūšių - raganosių, zebrų."

 

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
19
F

Dienos klausimas

Kaip vertinate Finansų ministerijos pristatytą naują mokesčių reformą?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar naudojatės socialiniu tinklu „TikTok"?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+3 +9 C

+4 +10 C

 

+3 +7 C

+9 +13 C

+6 +13 C

 

+4 +8 C

0-8 m/s

0-7 m/s

 

0-5 m/s