respublika.lt

Ligoninių vadovai turi persivilioti rezidentus iš Vilniaus ir Kauno

Publikuota: 2023 gegužės 20 15:21:37, Danas NAGELĖ
×
nuotr. 1 nuotr.
Asociatyvi redakcijos nuotr.

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys pripažįsta, kad tik iki 3 proc. gydytojų rezidentų renkasi ne Santaros ar Kauno klinikas, tačiau neturi konkrečių receptų, kaip keis situaciją, kad ir mažesnės ligoninės pritrauktų rezidentų, kurie po to gal ir liktų ten dirbti. Bet guodžia bent tuo, kad kada nors rezidentai gaus didesnes algas.

 

Parlamentaras Antanas Vinkus bendraudamas su vyriausiaisiais ligoninių gydytojais išgirdo jų rūpestį dėl gydytojų rezidentų tolygaus paskirstymo, ypač į daugiaprofilines ligonines.

„Dabar rezidentai faktiškai yra dviejose universiteto ligoninėse. Visi baigę medicinos universitetus gydytojai turėtų teisę ir galimybę studijas pratęsti pasirinktoje rezidentūroje. Daug privačių gydytojų išeina į privatų sektorių dėl geresnių sąlygų, dvigubo apmokėjimo, kuris susideda iš ligonių kasų ir pačių pacientų, ir labai dažnai pirštais bado patys valstybinės medicinos gydytojai, kodėl vienų atlyginimai tokie, kitų kitokie. Kaip pakomentuotumėte?" - ministro teiravosi A.Vinkus.

„Tikrai nemažai padarėme ir nemažai davėme jūsų minimiems gydymo įstaigų vadovams į rankas, daugybę įrankių. Visų pirma, rezidentūros laikas - praktika, kurią jie gali atlikti, yra iš esmės padidintas. Ir tai sutiko visi labai pozityviai. Taip, jūs teisus, iki šiol tik 3 proc. mūsų rezidentų atlikdavo tą praktiką ne Vilniuje ir Kaune. Tikrai baisus skaičius. Dabar galimybės jau sudarytos. Mes sudarėme taip programą, kad jie galėtų 30 proc. laiko leisti ne Kaune, ne Vilniuje, ne didžiosiose, o būtent kitose gydymo įstaigose. Tam reikia gydymo įstaigų vadovų aktyvumo", - dėstė A.Dulkys.

Jis dar pasigyrė, kad daug padaryta ir dėl rezidentų darbo užmokesčio.

„Sudėliojome pagal pakopas. Faktiškai paskutiniais metais, jeigu neklystu, 75 proc. gydytojo specialisto darbo užmokesčio rezidentui išeina. Galbūt dar reikia ką nors padaryti, bet čia jau dabar reikia pačių gydymo įstaigų vadovų aktyvumo, kad jie atvyktų", - kalbėjo ministras.

Tai neįtikino Seimo Sveikatos reikalų komiteto narės Orintos Leiputės.

„Sveikatos reikalų komiteto posėdžio metu mes lankėmės Kauno klinikose. Susitikime su rezidentais viena iš priežasčių, kodėl rezidentai nesirenka regionų, buvo nurodyta tai, kad jiems trūksta informacijos dėl viso paketo, ką jie galėtų gauti. Jiems tai yra nepatrauklu, nes niekas nekompensuoja kelionės išlaidų, jiems tektų nuomotis butus antrą kartą. Tai yra jie nesirenka.

Kaip vyksta ta komunikacija su ministerija? Gal matytumėte dar kokius nors savo žingsnius, veiksmus, kaip tai pagerinti, kad tie studentai, rezidentai gautų daugiau informacijos dėl pasiūlymų iš regionų? Žinome, kad medikų labai stipriai trūksta visur", - kamantinėjo Seimo narė.

Anot ministro, kadangi tik 3 proc. rezidentų vykdavo į regionus, natūralu, tada ir tie ilgi darbiniai ryšiai užsimegzdavo tik Vilniuje ir Kaune.

„Ką mes esame padarę? Visų pirma, kiekviena savivaldybė (čia prieš keletą mėnesių padarėme modernizavimo planus) žino dešimčiai metų į priekį, kokios yra prognozės, kokių tame regione reikės paslaugų, kokios bus vystomos. Gydymo įstaigų vadovai tikrai puikiai žino pagal savo savivaldybės dydį, koks bazinis paslaugų paketas gali būti vystomas, kur bus investuojama. Sveikatos apsaugos ministerija turi atskirą puslapį, kuriame iš savivaldybių, iš gydymo įstaigų teikiama informacija, mes irgi prisidedame ją ten viešindami.

Bet iš jūsų klausimo ir pastabos matau, kad to neužtenka ir to bendravimo reikia daugiau. Mano žiniomis, būtent Lietuvos sveikatos mokslų universitetas artimiausiu metu daro net atviras dienas. Ten atvyks apie 40 gydymo įstaigų iš visos Lietuvos, darys savo pristatymus, pasakos studentams, ką jie vystys, kokios perspektyvos ir t.t. Aš manau, kad visas kompleksas reikalingas. Tą įrankių dėžę lyg ir turi, tai dabar reikia naudotis", - tikino A.Dulkys.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
6
F

Dienos klausimas

Ar vairuojant visada laikotės kelių eismo taisyklių?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Š.m. antrame ketvirtyje vidutinės darbo pajamos šalyje siekė 1230 eurų „į rankas“. Jūsų pajamos:

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+8 +14 C

+12 +17 C

 

+12 +19 C

+15 +19 C

+18 +22 C

 

+13 +15 C

0-5 m/s

0-6 m/s

 

0-12 m/s