respublika.lt

Mirė signataras S.Pečeliūnas

(Atnaujinta)

(0)
Publikuota: 2023 gruodžio 02 11:27:00, Eltos inf.
×
nuotr. 2 nuotr.
Saulius Pečeliūnas. Eltos nuotr.

Mirė Kovo 11-osios nepriklausomybės akto signataras Saulius Pečeliūnas. Tai portalui lrt.lt patvirtino signataro šeima.

 

Prezidentas Gitanas Nausėda reiškia užuojautą S. Pečeliūno artimiesiems ir bendražygiams ir pažymi, kad S. Pečeliūnas buvo nenuilstantis valstybės patriotas, siekęs įtvirtinti valstybės gynybą kaip aukščiausią prioritetą, iki paskutinių gyvenimo dienų dėjęs pastangas tobulinant teisėkūrą valstybės valdymo krizių ir karo metu.

„Atminkime žmones, kurie savo darbu ir drąsa mums suteikė laisvę, kurią branginame ir giname“, – rašoma Prezidento užuojautoje.

„Mus paliko vienas iš Nepriklausomybę Lietuvai atnešusių žmonių – drąsi, nepalenkiamas vertybes savo gyvenimo darbais gynusi asmenybė, Kovo 11-osios Akto signataras Saulius Pečeliūnas. Būtent jis drauge su bendražygiais jau 1980-aisiais pogrindžio veiklomis ėmė ruošti dirvą mūsų valstybės atkūrimui, buvo aktyvus Sąjūdžio narys. Nuoširdi užuojauta velionio šeimai ir artimiesiems“, – rašoma Ryšių su visuomene ir žiniasklaida skyriaus išplatintoje premjerės užuojautoje.

Seimo ir savo vardu užuojauta dėl S. Pečeliūno netekties išreiškė ir parlamento vadovė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

„Signataras ir Seimo narys Saulius Pečeliūnas visą savo gyvenimą skyrė Lietuvai. Buvęs tarp tų, kurie nepabūgę represijų aktyviai reiškėsi sovietmečiu ir dar aktyviau kovojo atgaunant laisvę, ją mokėjo labai vertinti ir branginti. Šviesaus atminimo signataro rūpestis Lietuvos ateitimi ir krašto gynyba buvo jo gyvenimo tikslas iki paskutinės dienos. Netekties akimirką nuoširdžiai užjaučiu šeimą, artimuosius, bendraminčius ir bendražygius“, – sako Seimo Pirmininkė.

S. Pečeliūnas į paskutinę kelionę bus išlydėtas ketvirtadienį, gruodžio 7 dieną.

Kaip pranešė Seimo kanceliarija, atsisveikinti su signataru bus galima Vilniaus laidojimo rūmuose, Olandų g. 22, nuo gruodžio 6 d. (trečiadienio) 14 val.

Šv. Mišios gruodžio 7 d. (ketvirtadienį) 12.00 val. už signatarą bus aukojamos Vilniaus Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčioje. Velionis bus palaidotas Vilniaus Antakalnio kapinėse.

S. Pečeliūnui buvo 68-eri. Už nuopelnus valstybei S. Pečeliūnas apdovanotas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Komandoro didžiuoju kryžiumi ir Lietuvos nepriklausomybės medaliu.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
50
F

Dienos klausimas

Ar lankysitės Knygų mugėje?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar galvojate emigruoti iš Lietuvos?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+4 +6 C

+2 +6 C

-1 +3 C

+4 +6 C

+2 +9 C

+6 +9 C

0-7 m/s

0-9 m/s

0-6 m/s