respublika.lt

Muziejuose norėtųsi daugiau lankytojų

Publikuota: 2022 gruodžio 31 11:45:02, Olava STRIKULIENĖ
×
nuotr. 1 nuotr.
Lietuvos liaudies buities muziejaus direktorė Gita Šapranauskaitė. Eltos nuotr.

Baigiantis metams, norisi prisiminti, ką gero per juos nuveikėme, o ką gal norėtume pataisyti ir 2023-iaisias jau gyventi kitaip. Kuo galėtume pasidžiaugti? Kas liūdino?

 

Lietuvos liaudies buities muziejaus direktorė Gita ŠAPRANAUSKAITĖ pasidžiaugė, kad pernai jos vadovaujamas muziejus nestokojo nei lankytojų, nei įdomių projektų:

„Muziejuje turime 131 etatą. Vasarą turėjome apie 140 dirbančiųjų, o dabar - 118 su pavaduojančiais. Šiais metais kaip ir anksčiau žmonės mūsų muziejui dovanojo daug eksponatų, o lankytojų sulaukėme virš 100 tūkst. Negalime skųstis. Nebuvo tik užsieniečių turistų grupių, iš esmės dėl karo Ukrainoje, bet sulaukėme daug mūsų žmonių - grupėmis ir pavienėmis šeimomis.

Užsieniečiai turistai pasirodė tik rudenį, anksčiau tiek užsieniečių sulaukdavome per vieną savaitę.

Mūsų žmonės taip pat dar ne visi yra lankęsi Rumšiškėse. Lietuviai kas 10-a šeima bent kartą muziejuje lankėsi, kai kurios per metus - net po kelis kartus.

Kuo galime pasidžiaugti? Šiemet toliau vykdome projektą „Keliaujantis Aristavėlės dvaras". Šis dvaras pastatytas 1700 m. Projektas, į kurį įėjo ir dvaro remonto darbai, finansuojamas iš Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinio mechanizmo programos. Projektas baigsis 2023 m birželį, tačiau jau po pirmo išvykimo ir pasakojimų apie dvarą sulaukėme didžiulio susidomėjimo ne tik iš suaugusių, bet ir iš vaikų. Taip pat šiemet, kaip ir pernai tęsėme Šviesos festivalio tradiciją.

Kaip ir kiekvienais metais šventėme Rasas, dabar įsirengėme Advento miestelį.

Galime pasigirti, kad gavome leidimą ir pradėjome saulės jėgainės statybos projektą. Mums saulės jėgainė labai reikalinga, nes šildomės elektra, o tai muziejui labai daug kainuoja. Dar vienas projektas - Centralizuotos eksponatų saugyklos ir kompetencijų centro statyba. Saugykla bus skirta keturiems muziejams - mūsų, Nacionaliniam M.K.Čiurlionio dailės muziejui, Lietuvos nacionaliniam muziejui ir Lietuvos nacionaliniam dailės muziejui. Tai labai reikalingas projektas, nes per visą Lietuvos istoriją niekada dar nebuvo centralizuotos muziejinių eksponatų saugyklos. Saugykla bus pastatyta prie mūsų muziejaus pagrindinių vartų, valstybinėje apie 12 tūkst. kv. m ploto žemėje, kurią pagal panaudą valdo muziejus. Saugykloje bus kiekvienam saugomam eksponatui užtikrinta drėgmės ir klimato kontrolė."

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
5
F

Dienos klausimas

Kaip vertinate Finansų ministerijos pristatytą naują mokesčių reformą?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar naudojatės socialiniu tinklu „TikTok"?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+3 +9 C

+4 +10 C

 

+3 +7 C

+9 +13 C

+6 +13 C

 

+4 +8 C

0-8 m/s

0-7 m/s

 

0-5 m/s