Švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas, Seime paklaustas, ar normalu, kad privačios ugdymo įstaigos gaus valstybės finansavimą, net jei neturės 50 mokinių, o valstybinės ar savivaldybių įstaigos - ne, jokios diskriminacijos antrųjų ar privilegijų pirmųjų atžvilgiu neįžvelgia.
„Visi laukia, o galbūt jau įvyko diskusija Vyriausybėje dėl nutarimo dėl mokinių skaičiaus nustatymo. Ar bus atsižvelgta į regionų ir tautinių mažumų mokyklų pateiktus pasiūlymus dėl bendro 60 mokinių skaičiaus pradinėse mokyklose, gimnazijose ir progimnazijose ir ar vis dėlto bus taikomas individualaus įvertinimo kriterijus? Nes dabar liks taip: valstybės ir savivaldybių mokyklos yra diskriminuojamos privačių mokyklų atžvilgiu, nes vienos ir kitos gauna finansavimą iš valstybės, bet privačioms mokykloms bendro mokinių skaičiaus mokykloje kriterijus - 60 - nėra taikomas. Tai reiškia, kad jeigu 60, tu gauni mokymo lėšas, jeigu 59 - negauni, bet kitais metais vėl gali būti, tarkime, 63 mokiniai. Baisus įvykis", - į ministrą kreipėsi parlamentarė Rita Tamašunienė.
„Kaip žinome, valstybė skiria ugdymo lėšas, ūkio lėšas skiria savininko teises ir pareigas įgyvendinanti institucija. Jeigu tai yra savivaldybės mokykla - savivaldybė, jeigu ministerijos - ministerija, jeigu privati, tai privačiai skiriamos lėšos. Privačios mokyklos, suprantame, gali būti įvairaus tipo: yra ir bendruomeninės, jos yra gana mažos, kartais yra dėstomas ir unikalus turinys, nebūtinai valstybinė programa, turi galimybę imti lėšas iš mokinių, tiksliau, dažniausiai iš mokinių tėvų, tokiu būdu užtikrinti kokybę.
Visi kokybiniai kriterijai, esantys tinklo taisyklėse, ar tai būtų dėl tenkančios infrastruktūros turėti STEM klasę, kiek tenka kompiuterių mokiniui ir taip toliau, visi kokybiniai kriterijai turi būti pasiekti tiek privačių, tiek valstybinių mokyklų. Privačios tai gali pasiekti imdamos papildomas lėšas iš mokinių arba mokinių tėvų, globėjų ir panašiai. Tiek lėšų, kiek yra skiriama iš valstybės, jeigu yra tokio dydžio klasė, kuri pagal kriterijus būtų netinkama, suprantama, užtikrinti atitinkamos kokybės nepavyktų.
Išimtys tautinių mažumų mokykloms yra padarytos, yra atsižvelgta. Gali būti mažesnės klasės, negu yra ne tautinių mažumų mokyklose. Dėl bendro dydžio dabar negalėčiau pakomentuoti", - atsakė G.Jakštas.