respublika.lt

Ukrainiečių netenkina lietuviškos algos

Publikuota: 2023 vasario 02 07:54:00, Danas NAGELĖ
×
nuotr. 2 nuotr.
Asociatyvi EPA-Eltos nuotr.

Nuo karo Ukrainoje pradžios Lietuvoje įsidarbino per 21 tūkst. ukrainiečių, apie pusė visų darbingo amžiaus žmonių. Apklausus ukrainiečius paaiškėjo, kad labiausiai jų netenkina algų mūsų šalyje dydis.

 

Apie 11 tūkst. ukrainiečių įsidarbino su Užimtumo tarnybos pagalba, dar 2,2 tūkst. darbo vietų ukrainiečiams siūloma. Tačiau atliktas tyrimas atskleidė, kad dažniausiai įvardinama priežastis, kodėl nesiseka rasti darbo buvo minimas kalbos barjeras bei vaikų priežiūra. Tyrime dalyvavo 104 respondentai.

78,4 proc. tyrime dalyvavusių respondentų nurodė, kad norėtų pakeisti darbą. Darbo pakeitimo priežastys yra skirtingos, tačiau pažymėtina tai, kad net 41 proc. respondentų nepatenkinti gaunamu darbo užmokesčiu (mano, jog jis per žemas), 28,2 proc. atsakiusiųjų norėtų darbo pagal savo turimą kvalifikaciją ir 12,8 proc. tvirtina, jog darbo sąlygos gana sunkios.

46,2 proc. apklaustųjų nurodė, kad galvoja apie savo verslą Lietuvoje, tačiau jiems trūksta informacijos. Beveik pusė pasigenda konsultacijų su specialistais.

Daugiausia ukrainiečių dirba didžiuosiuose šalies miestuose: Vilniuje - 6,8 tūkst., t. y. beveik kas trečias dirbantis ukrainietis, Kaune - 2,9 tūkst., t. y. kas septintas nuo karo Ukrainoje pradžios Lietuvoje įsidarbinęs ukrainietis, Klaipėdoje - 2,6 tūkst. žmonių.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
93
F

Dienos klausimas

Kaip vertinate Finansų ministerijos pristatytą naują mokesčių reformą?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar naudojatės socialiniu tinklu „TikTok"?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+3 +9 C

+4 +10 C

 

+3 +7 C

+9 +13 C

+6 +13 C

 

+4 +8 C

0-8 m/s

0-7 m/s

 

0-5 m/s