respublika.lt

Už vienkartinį puodelį - bauda iki 5 tūkst eurų

Publikuota: 2023 balandžio 02 07:00:54, Deimantas KNIŠKA
×
nuotr. 1 nuotr.
Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Iš karto įspėjame, kad tai - ne balandžio 1-osios pokštas.

 

Grupė Seimo narių registravo projektą, kuriuo siūlo drakoniškas baudas už viešojo maitinimo vietose gėrimų vienkartinės pakuotės neatlygintinas dalijimą ir neatlygintinos daugkartinės gėrimų pakuotės, kaip alternatyvos vienkartinėms gėrimų pakuotėms (išskyrus, kai tokiai pakuotei taikomas užstatas) nepateikimą.

Toks pažeidimas užtrauktų baudą nuo vieno tūkstančio iki trijų tūkstančių eurų. Analogiškas numatytas pažeidimas, padarytas pakartotinai, užtrauktų baudą nuo trijų tūkstančių iki penkių tūkstančių eurų.

"Pakuočių ir pakuočių atliekų įstatymo projekte nustatomas draudimas viešojo maitinimo vietose neatlygintinai dalyti maisto ir gėrimų vienkartinę pakuotę. Taip pat, numatoma įtvirtinti tai, kad viešojo maitinimo vietose, vartojimui vietoje, kaip alternatyva vienkartinėms gėrimų ir maisto pakuotėms turi būti pateikiama neatlygintinai, išskyrus atvejus, kai tokiai pakuotei taikomas užstatas, daugkartinė gėrimų pakuotė.

Taip pat, numatoma, kad reikalavimai dėl vienkartinių maisto ir gėrimų pakuočių naudojimo mažinimo netaikomi maisto ir gėrimų pakuotėms, lėkštėms, tarai, į kurias individualiam vartojimui skirtas maistas ar gėrimai supakuotas gamybos linijoje, o po to gabenamas į prekybos vietą, esančią ne gamintojo gamybos vietoje ar sandėlyje", - rimtai dėstoma aiškinamajame rašte. Kitaip tariant, jei eidami į darbą kokiame prekybos centre ar kioske nusipirkdavote kavos, nes dėl tam tikrų priežasčių nespėdavote jos išgerti namie, dabar tai padaryti būtų gerokai brangiau - nes jums liktų daugkartinio naudojimo puodelis. Jei Seimas nenuspręs, kad kavą būtų privaloma išgerti vietoje.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
25
F

Dienos klausimas

Ar jau susiplanavote vasaros atostogas?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Nuo liepos 1d. parduotuvėse nebeliks nemokamų plonų plastikinių maišelių. Ar turėsite nepatogumų?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+4 +12 C

+2 +12 C

 

+7 +14 C

+11 +16 C

+14 +17 C

 

+15 +20 C

0-6 m/s

0-6 m/s

 

0-7 m/s