respublika.lt

A.Bilotaitė apie antikonstituciškomis pripažintas priemones dėl migrantų: jos buvo būtinos, atskomybę prisiimti nemato pagrindo

Publikuota: 2023 birželio 07 16:54:00, Gailė Jaruševičiūtė-Mockuvienė, Elta
×
nuotr. 1 nuotr.
Asociatyvi Eltos nuotr.

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė teigia, kad Konstitucinio Teismo (KT) antikonstituciniu pripažintas sprendimas sulaikyti neteisėtus migrantus ir juos priverstinai apgyvendinti užsieniečių registracijos centruose buvo būtinas. Pasak jos, tuo metu šalis neturėjo kitų įrankių, kaip kovoti su Baltarusijos režimo vykdoma ataka.

 

„Kodėl buvo priimtos šitos priemonės, prasidėjus instrumentalizuotai migracijai, kurią organizavo ir organizuoja A. Lukašenkos režimas, tai mes neturėjome priemonių gintis“, – žurnalistams Vidaus reikalų ministerijoje sakė A. Bilotaitė.

„Tai, pirmiausiai mes neturėjome fizinio barjero, neturėjome sienų stebėjimo sistemų ir neturėjome sprendimo apgręžti arba neįleisti tų asmenų, kurie neteisėtais būdais patenka į Lietuvą“, – akcentavo ji.

Ministrė akcentuoja, kad tam tikru traukos faktoriumi buvo ir tuo metu Lietuvoje galiojusi migracijos politika.

„Kalbant apie mūsų migracijos sistemą, ji buvo traukos faktorius , kuris taip pat skatino tą procesą. Ir buvo priimti sprendimai, kad Lietuva negali būti pereinamuoju kiemu. Lietuva turi gintis, nes yra aiškios grėsmės mūsų saugumui, mūsų nacionaliniam saugumui, mūsų žmonių saugumui“, – pabrėžė ji.

Nemano, kad turėtų prisiimti politinę atsakomybę: sprendimus kartotų ir antrą kartą

Paklausta, ar nesiruošia prisiimti atsakomybės už sprendimą, kurį KT pripažino neteisėtu, A. Bilotaitė akcentavo Seimo paramą minėtai iniciatyvai.

„Norėčiau grįžti prie to, kad buvo 84 Seimo nariai, kurie priėmė sprendimą parlamente, kad tokios nuostatos atsirastų“, – į „laisviečio“ Tomo Vytauto Raskevičiaus raginimą prisiimti atsakomybę reagavo ministrė.

„Tuo metu, kai mes jį svarstėme parlamente jokių Teisės departamento pastabų, kad pats projektas prieštarauja Konstitucijai nebuvo. Taip pat patį projektą pasirašė ir prezidentas, jis nebuvo vetuotas“, – taip pat pažymėjo ji.

Priešingai, pažymėjo A. Bilotaitė, jei susiklostytų tokia situacija antrą kartą, ji kartotų anksčiau priimtus ir KT neteisėtais pripažintus sprendimus.

„Jeigu man reikėtų pakartoti šituos sprendimus, jei situacija vėl pasikartotų, aš daryčiau visus tuos pačius sprendimus, kuriuos tuo metu padariau, nes šitų sprendimų reikėjo mūsų valstybei“, – patikino ji.

Sako, kad Lietuva šiuo metu yra pasiruošusi atremti grėsmes

A. Bilotaitė pažymėjo, kad šiuo metu Lietuva yra pasiruošusi atremti instrumentalizuotos migracijos grėsmes. Kartu, tikino ji, yra pasiruošta įvertinti bei priimti KT pastabas.

„Galiu pasakyti, kad mes turime viską, kad migracijos krizė neįsibėgėtų. Turime priemones, kurios leidžia mūsų valstybei jaustis saugiai“, – sakė ji.

Ministrė pridūrė, kad po KT pastabų pakoregavus Seimo priimtą įstatymą, Lietuvos saugumo situacija nenukentės.

„Tuo metu mes neturėjome fizinio barjero – vėliau jį pastatėme. Neturėjome sienos stebėjimo sistemų – jas rekordiškai greitai įdiegėme. Neturėjome apgręžimo sprendimo – šiandien jį turime. Šiandien turime visus įrankius, kurie mums leidžia gintis“, – teigė ji.

„Mes pakeisime ko prašoma, atsižvelgsime, išanalizavę su teisininkais. Tačiau noriu dar kartą pabrėžti, kad kai iškyla grėsmės nacionaliniam saugumui, žmonių saugumui, valstybės pareiga yra pirmiausiai ginti ir užtikrinti saugumą. Tai ir buvo padaryta“, – sakė ji.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
1
F

Dienos klausimas

Ar pritariate pedagogų streikui?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Š.m. antrame ketvirtyje vidutinės darbo pajamos šalyje siekė 1230 eurų „į rankas“. Jūsų pajamos:

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+10 +16 C

+4 +12 C

 

+10 +16 C

+10 +14 C

+11 +15 C

 

+7 +10 C

0-10 m/s

0-11 m/s

 

0-13 m/s