respublika.lt

Dėl „Foxpay“ veiklos suimtas V.Germanas sieks švelnesnių apribojimų: norėtų ištrūkti į laisvę ir bendrauti su šeima

(25)
Publikuota: 2024 spalio 22 16:05:00, Gytis Pankūnas, Elta
×
nuotr. 1 nuotr.
Vilhelmas Germanas. Eltos nuotr.

Ikiteisminiame tyrime dėl įmonės „Foxpay“ veiklos suimtas bendrovės savininkės Ievos Trinkūnaitės sugyventinis Vilhelmas Germanas sieks, kad jam būtų taikomi švelnesni apribojimai, ir teismo jis lauktų ne suimtas, o laisvėje, teigia įtariamojo advokatas Giedrius Danėlius.

 

„Tikrai norime ir manome, kad tikslinga taikyti kitokias kardomąsias priemones. Ar tos kitos kardomosios priemonės būtų pakeistos teismo, ar tas kitas kardomąsias priemones parinktų prokuroras, čia jau tyrimo pasirinkimas. Tačiau klientas mano, kad šiame tyrime tokia kardomoji priemonė (suėmimas – ELTA) yra netikslinga, perteklinė ir nereikalinga“, – Eltai sakė G. Danėlius.

Anot advokato, šiuo metu ji su įtariamuoju svarsto arba apskųsti teismo sprendimą klientui skirti suėmimą ir prašyti švelnesnių apribojimų taikymo, arba dėl švelnesnių kardomųjų priemonių kreiptis į prokurorą.

„Žinoma, kad suprantame, kad kardomoji priemonė – vienokia ar kitokia – tikrai bus pritaikoma, tam niekas neprieštarauja, tik manome, kad suėmimas yra neproporcinga ir perteklinė kardomoji priemonė šioje situacijoje. Tikrai pakaktų gerokai švelnesnių kardomųjų priemonių.

Tai gali būti visas spektras – nuo užstato iki pasižadėjimo neišvykti ar intensyvios priežiūros. Kalbame apie kitas priemones, kurios leistų bendrauti su šeima, kurios neatribotų nuo šeimos, tokios priemonės būtų priimtinos. Kadangi ši (suėmimas – ELTA) izoliuoja nuo šeimos, dėl tos priežasties manome, kad yra perteklinė“, – dėstė G. Danėlius.

Praėjusią savaitę Vilniaus miesto apylinkės teismas leido suimti vieną įtariamųjų tyrime dėl galimai neskaidrios įmonės „Foxpay“ veiklos V. Germaną. Teismas iš dalies tenkino prokuratūros skundą ir vyrą leido suimti dviejų mėnesių laikotarpiui.

Teismo nutartis remiasi trimis pagrindiniais motyvais: įtariamasis galimai gali slapstytis nuo ikiteisminio tyrimo pareigūnų, prokuroro ir teismo, gali trukdyti ikiteisminio tyrimo procesui ir galimai gali daryti naujus nusikaltimus, pranešė teismas.

Teismas praneše, kad V. Germanas įtariamas sukčiavimu, papirkimu ir nusikalstamu būdu gauto turto legalizavimu.

ELTA primena, kad, teisėsaugos institucijoms atliekant ikiteisminį tyrimą dėl finansinių technologijų įmonės „Foxpay“ veiklos, iš viso buvo sulaikyti ir įtarimai pareikšti 7 asmenims, tarp jų – minėtos įmonės savininkei I. Trinkūnaitei, jos sugyventiniui V. Germanui ir eksministrės Monikos Navickienės vyrui Mindaugui Navickui.

Vilniaus miesto apylinkės teismas V. Germaną leido suimti dviem mėnesiams, tuo tarpu I. Trinkūnaitei pritaikytas rašytinis pasižadėjimas neišvykti, o M. Navickas išleistas už užstatą.

Institucijos atskleidžia, kad buvo atliktos 32 kratos, kurių metu rastos nemažos sumos grynųjų pinigų, technikos ir elektroninės informacijos, kriptovaliutos ir turto, meno dirbinių. Kaip skelbiama, kratų metu iš viso rasta 0,5 mln. eurų grynųjų pinigų.

Kaip nurodo Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba (FNTT), tyrimas pradėtas dėl galimo neteisėtu būdu įgytų lėšų legalizavimo, piktnaudžiavimo, sukčiavimo, turto pasisavinimo ir iššvaistymo, kyšininkavimo bei papirkinėjimu. Šiuo metu nustatyta, kad bendrininkų grupė 2023–2024 m. galimai legalizavo mažiausiai 17 mln. eurų sumą.

Taip pat siekiant nuslėpti veiklą nuo institucijų galimai buvo mokami kyšiai. Šiuo metu nustatyta galimų kyšių suma siekia per 100 tūkst. eurų.

Anot FNTT Specialiųjų užduočių valdybos viršininko Roberto Šadianeco, ateityje įtariamųjų gali būti daugiau nei 7. Tačiau institucijos pabrėžia, kad pati M. Navickienė byloje „nefigūruoja“, ir „bent kol kas“ jos apklausti pagrindo nėra.

Anot Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) direktoriaus pavaduotojo Jovito Raškevičiaus, tarnyba birželį pradėtame ikiteisminiame tyrime fokusuojasi į galimą poveikio darymą sudarant viešuosius pirkimus ir pinigų plovimą, kas susiję su „Foxpay“ teikiamomis paslaugomis viešajam sektoriui.

Kaip teigė Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento vyriausiasis prokuroras Artūras Urbelis, rugsėjį nutarta anksčiau pradėtus įvairius ikiteisminius tyrimus sujungti į vieną tyrimą, kurio akiratyje ir atsidūrė įmonės „Foxpay“ veikla.

STT tyrimo ėmėsi, Lietuvos bankui atliekant patikrinimą dėl „Foxpay“ veiklos. Taip pat LB papildomai kontroliuoja centrinio banko nurodymų nesilaikiusios „Foxpay“ per mokėjimų sistemą „Centrolink“ teikiamas viešąsias paslaugas.

„Foxpay“ vyriausybinės Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos koordinavimo komisijos akiratyje atsidūrė, kai pastaroji neleido „Foxpay“ savininkei I. Trinkūnaitei įsigyti įmonės „LITLAB“, kurios pagrindinis akcininkas – M. Navickienės sutuoktinis M. Navickas.

M. Navickienė yra teigusi, jog I. Trinkūnaitė yra tolima jos giminaitė – vyro brolio žmonos sesuo. Vėliau 15min.lt pranešė, kad pernai ministrė kartu su I. Trinkūnaite ir jos sugyventiniu V. Germanu privačiu lėktuvu skrido į Dubajų. Dėl kilusio skandalo dėl ryšių su I. Trinkūnaite bei V. Germanu, M. Navickienė pasitraukė iš ministrės posto.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
3
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (25)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Kada puošite namus Kalėdoms?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kurioje Baltijos valstybėje gyventi geriausia?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

-6 +4 C

-5 +6 C

+1 +6 C

-4 +5 C

-1 +3 C

+3 +8 C

0-11 m/s

0-7 m/s

0-7 m/s